bugün

birine kızdığınızda, üzüldüğünüzde verilen tepkilerdir.

ben genel itibariyle, bağırıp çağırmak, kavga etmek yerine sessiz kalıyor, bir daha eskisi gibi olmamayı tercih ediyorum.
soru cümleleri çoğunlıkta olan davranışlı cümlelerdir.
şüphesiz ki; sakin kalıp, asgari reaksiyon göstermektir.
genellikle makineli tüfek, mitralyöz, uçak savar vs ne varsa yaylım ateşine tutarım. evet.
" Bunu sen istedin" bakışı, en sabit, en ruhsuz, en vurucu olanından.
susuyorum... sahi konuşsam anlayabilecekler mi? kendimi anlatmak değil derdim, inceliklere dokunabilmek.
lakin düşüncesiz yaşamak daha kolay, kimsenin umru değil, "karşımdaki ne düşünür" yaklaşımını geçtim "ben ne yapıyorum" dese belki duracak, ufak da olsa kıvılcım çakacak, nerdeeeee!!!
sustukça büyüyor her şey, şarkısı bile var: (bkz: sustukların büyür içinde)

yine de kendimi anlatmak istemiyorum, insanlar kendilerini anlasınlar... sinirleniyorum ama kızgınlığım, kırgınlıklara dönüşsün istemiyorum.

suskunluğumun sebebini,haksız olduğuma bağlayan insanlara karşı daha da zorlanarak yaptığım eylem bu.
Sigarayı bıraktım çare saldırmak elinde eşya varsa bi yerlere fırlatmak dişleri sıkmak karşındaki erkekse vurmak kadınsa sövmek.
kime neye kızdğına göre değişen tepkilerdir.

annene kızarsan, tamam anne ya tamam der evden cıkarsın
babana kızarsan, bakışlarla skiecem böyle işi bakışı
kardeşine kızarsan, senı be kopek dıyıp dalarsın
karına kızarsan, elimden bi kaza cıkıcak ben çıkyorum derssın ve cıkarsın
kızına kızarsan kızamassın ki. kızılır mı lan hiç can onlar can.
ben ben olmaktan çıkıyorum çok pişman olsamda yapmamam gereken zırvalıkalar yapıyorum.
Bardak falan firlatirim her seyi yere indiririm. Sonra aglarken temizlerim dagittiklarimi.
O an tepkini koymak en iyisi.

Ya da alttan alarak öldürücü vuruş yapmak.

Ama ben sessiz kalmayı seçiyorum.

Çünkü karekterim hala oturmadı. 2 seçebek arasında kalmaktansa seçmiyorum
Kişinin sinirlenmesi sonucu "kendisini kaybetmesi" kadar acınası bir şey bilmiyorum ben.
O kadar herkese ben zekiyim, kültürlüyüm, "insanım" de, sonra da kendimi kaybettim olsun. Bu kendim dediğiniz neymiş çorabınızın teki falan mı? Zira öyleyse eğer, tebrikler! Kendiniz ile bir çorap arasında özsel hiçbir ayrım yok.
Kızınca kızdığım konu hakkında konuşurum. Heyecanlı ve konuyu tartışmaya hevesli bir şekilde. Ama kendimi kaybetmem, çünkü bir çoraptan çok daha değerliyim.
Doğrudan sert tepki gösteren biriyim.
Sikimde bile olmaz kimliği. O nu o hatayı yapmadan önce düşünecekti.
Kimse babanın evladı değil.
bakıyorum. sadece bakıyorum.
görsel
Alınır kadın şimdi neyse derim...
(img:#2331803)
içimde düşündüğüm.

Hayal edilen.

Düşününce bile elim kasılıyor.

Ama değmez çok ayıp...

Neyse boşverelim.
Sinirli olunca kızınca isnanları kırmaktan korkar o ortamdan uzaklaşırım.
yoldaydsam hızlı ve saçma sapan yürüyorum o sinirle. yamuk yumuk bağırıp çağırarak. ewed çıldırınca sesini yükselten biriyimdir. çok nadir çıldırırım.
hasiktirlan.

Ayy yerim seni ya.

Yirim.
Bağırınca nedenini bilmediğim bir şekilde öksürmeye başlamak ve bagiramadigim için ağlama krizi.
Ağlarım ya net.
kızların verince tepkileri diye okudum ben sizden razı degilim aq bana ne yaptınıız.
Tepkisiz kalıyorum.
Sessizleşiyorum ve kendi içimde sakinleşiyorum.
Sakin kalmayı başarıyorsanız, hayatı çözmüşsünüz demektir.
Kaşlarımı havaya kaldırıp ağzımı değişik bir şekilde büzüyorum. Babamdan gelen uyuz bi huy.

Babam bana yapınca acayip sinir oluyorum ama yapması çok zevkli şimdi yani. Karşındakine "çok da şeyimdeydi" demenin kısa yolu gibi.
Gözlerin dolması, dudakların titremesi ardından bağıra çağıra patlamalı bir ağlaklık. Genelde ben gibi duygularını ifade etmekte zorlanan ve bastıran, görülmek isteyen ama yok sayılan azınlığın tepkisidir. Kalan kısım sağlıklı kızgınlık tepkileri verebilir ama bu azınlık için hiç umut yoktur...