bugün

toplumda en az, uzvu nedeniyle kendini evrenin hakimi zanneden karşı cins kadar güçlü ve söz sahibi bir birey olmasını sağlamaktır.
kızın cahil kalıp birtakım denyoların iki dudağına bakar olmamasıdır.
kızının geleceğini karartmak isteyen aile olabilir. sonra kızı mervelerde kalınca ağlamamalıdır.
babasına sorulması gereken amaçtır. ne yapıyorsun yahu.
eğitim her zaman çok önemli yerdedir kızlı erkekli oyuyan bilgili bir nesil ortaya çıkartmak gerekmektedir orospuluğun okumakla alakası yoktur orospu olmak isteyen kız her evdede iştede orospu olur.
senin gibi insan müsveddeleri ile aynı statüde olmaması için..
Okusun iş güç sahibi olsunda böyle andavalların kahrını çekmesin diye.
Amacı topluma ilerici modern çagdaş insan yetiştirmektir.
Belki şuralarda troll yapmaya çalışan bir çomar vardır.

(bkz: bob ross)
senin gibilerini insan etsin diyedir ama sen bu saatten zor olursun.
Boş işler yapmaktan ibaret olan bir amaçtır.

Yani okusa ne olacak,okumasa ne olacak? Elinde sonunda kocasının ayaklarını yıkayacak mı,yıkayacak.

he evlendirmeyeceğim diyecekseniz o zaman niye doğurdunuz?erkek torun sahibi yapmayacak,gurur duymanızı sağlayacak bir şey de yapacağını sanmıyorum.zira günümüzde kızların günlük hayatı kafelerde selfie ile geçiyor.

Yapmayın arkadaş,erkek çocuk yapın.
Kızının sizin gibi düşünen davarlara boyun eğmemesi, kendi ayakları üzerinde durabilecek donanıma ve kültüre sahip olması içindir. sene olmuş 2017 hala kız çocuğunu okula gönderme amacı diye başlık var amk yerinde çıldıracağım.
cocuklarini seven. vatana millete hayirli evlat yetistirmek isteyen ailedir.
Başbuğun "kadınlarını geride bırakan toplum, geri kalmaya mahkumdur" sözünü ciddiye alan ailedir. Ciddiye alırlar ki toplumun seviyesi böyle başlıklar açılmasına müsade edecek kadar alçalmasın.
Babamın her zaman söylediği bir sözü söyleyeceğim "Ben aç kalayım sen oku kızım, biz hayatta olmadığımızda sen kendi ayaklarının üstünde dimdik durabil"
(bkz: kızının sevgilisi gelince evden giden baba)
kendi eşine ve kızına kadın doktor baksın, kendi kız çocuklarına kadın öğretmen verilsin isteyenlerin merak ettiği olaydır. göndermeyin siz okula sonra o doktorlar avukatlar öğretmenler ağaçtan yetişir onlar olunca toplar baktırırsınız kendi kadın bireylerinize..
Gençliğin zeka seviyesi onları ürkütmüştür bizim kız da ya böyle olursa endişesi taşıyan ailedir. Hedef doğrudur:eğitim.
hala anlaşılmamaktadır.
okumaz ki bunlar.
erkeklere fingirdeşirler.
Evet tebrik edip çekiliyoruz. Bu cehalete söylenecek çok şey olsa da anlayacak kapasite nerde diye düşündüren durumdur.
Bu kadar bittik mi biz? bu kadar cehalet içine mi battık? iğreniyorum.
aynen, kocasına hizmet eden köle olsun. zaten çoğu evlilik dışında bir fonksiyon kendilerine yüklemek zorunda kendini hissetmiyor.
Feleğini şaşırmış bazı şahsiyetlerin kadını nasıl etkisiz, nasıl köle haline getirebiliriz adlı başlığıdır. Bu şahısların tek derdi uçkurlarıdır. Çünkü kadının tek özgür olma yolu eğitim görüp neyin ne olduğunun bilincine varmaktan geçer. Tabi baktılar ki kadın kendi ekmeğini kendi kazanıyor, kendine bakabiliyor; bu bazı testeron oranı yüksek beyinleri kızdırıyor ve kendilerini böyle mantık seviyesi düşük konuları savunurken görme olasılığımız artıyor.
Bu gibi insanlar artık sözlüklerde düşüncelerini paylaşmaktadırlar. Ama siz paylaşmayın. Ne demek kız evlat okula gönderilmez?

Öğrenimin yaşı olmaz. Cahil insanlar. Bakalım evlenince aynı şeyi düşünebilecekmisiniz.
Dinimize sığmayan, batı özeniliğidir. Kızlarını pandik yemeye gönderen, yollu yapmaya kararlı ailedir.