bugün

herşey yanlış anlamayla başlamıştı..

çocuk kızı yanlış anlamıştı..

oysaki kızın bundan haberi bile yoktu sonra söylediğinde kız doğruyu inanmadı çocuk,şaşırdı..

sonra konuşmaya başladılar..

herşeyden hemde ne var ne yoksa konuştular.acılarından,tvdeki reklamdan,eski aşklarından,başına gelen günlük olaylardan...

rapor verir gibi hergün anlatıyorlardı birbirlerine herşeyi...

çocuk beni en yakın arkadaşımdan bile iyi tanıyosun artık dedi bigün.

bi gün kız arkadaşının biriyle çıktığını öğrendi ona anlattı,o da sana oyun oynamış dedi(aslında kim kime oyun oynuyordu).

bi diğer gün çocuk msnde biriyle tanıştım en büyük zevkin ne diye sordu bende ... la konuşmak dedim,kızda sevgilinmi dedi,bende allah sonumuzu hayır etsin dedim dedi.

sonra çocukta ondan üç dilek diledi.

kız çocuğun doğum gününü kutlamıştı 12 yi geçe..çocuk ilk kutlayan sen oldun bunu hiç unutmıycam demişti.

kız mutsuzken çocukta mutsuz oldu.

çocuk mutsuzken kızda mutsuz oldu.diğerinin sıkıntısını öbürüde paylaştı.

sonra bigün çocuk benim kuşlarım var dedi,kız galiba onu bişeyde kırmıştı çok ama nedenini bilmiyordu.(hala da bilmiyor)

ama çocuk hiç söylemedi.o benle ölene kadar sır olarak kalcak dedi.

bi gün çocuk arkadaşıyla kavga etmişti kıza anlattı çözüm aradılar.???

kız farkına varmadı çocuğun onda alışkanlık yaptığını... onunla konuşmadan duramadığını...

onun için bir çok şeyden vazgeçtiğini söyleyemedi çocuğa.(hemde hiç) çocukla kız tanıştı bi gün...

kız giderken ne kadar heyecanlandığını hazır olduğu halde hemen gidemediğini söyleyemedi hiç!!

konuşacak bişey bulamadılar hiç...(ama genede çok şey konuştular).

kız kitaplarını alıp çocuğun rüyasına gircekti... çocuk kıza kek yapcaktı,hemde... sonra çocuk bi gece ben artık pes ediyom dedi ve onu çok isteyen kızla çıkmayı kabul edeceğini söyledi kıza,çok istedim ama olmadı dedi. kıza sen bana seni sevenle mutlu olabilirsin demiştin dedi(kız pişman oldu öyle bir şey dediğine çocuğa)kız gözünden yaş aka aka ona yanıt verdi,istiyosan git dedi...(ruhunun ne kötü olduğunu kimse bilemedi). kalbinin ne kadar kırıldığını o anda çocuk hiç göremedi...(göstermediki kız). kız ona itiraf etti hoşlandığını ama çocuk olmaz ben nasıl derim arkadaşıma dedi.(ne demesi gerekiyosa??). sonra çocuk gitti diğer kıza söyledi. yine konuştular sonra ama eskisi gibi değil.(büyü bozulmuştu bi kere) artık çocuk kıza sana kek yaparım demiyodu... sonra karşılaştılar bi gün çocuk ona baktı uzun uzun ,kız bakamadı,ama çocuğun baktığını biliyordu.. çocuk iyiki karşılaşmışız dedi.. bigün kamera açmıştı kızda çocukta ayrılamadı kız... kız çocuğa el sallada çıkayım artık dedi,çocuk sallamam o zaman gidersin dedi. sonra bi gün ayrıldım dedi çocuk. kız sevindi için için ama sonra öğrendi ki bitmemiş..kız farkına varmadı ne kadar sevdiğini hiç... vardığındaysa itiraf etmek için çok geç kalmıştı. çocuk kaçmıştı ondan... zamana ihtiyaç war demişti çocuk ve hikaye sonlanmadan bitmişti.. belki gelseydi çocuk kız gene kabul etmiycekti ama... kız merak ediyor şimdi acaba çocuk onu hala düşünüyormu diye (??) ve hala umursuyormu diye...hala aklının bi yerinde yeri varmı diye... kız sadece merak ediyooo... ve kız artık biliyor düş sona erdi...
genelde babalara düşkün olduğu söylenen çocuklardır.
(bkz: babalara gelmek)
şirin, cilveli, bilmiş, zilli, çeneleri hiç durmayan süslü bıcırıklardır.
küçük bir kız çocuğu...

yalnız yapayalnız, babasının bir hatasından dolayı bu koca dünyada emekleyerek ayakta durmak isteyen 2 yasında küçük bir kız çocuğu. bugün onun doğum günü. eminim süslemiştir annesi her zaman ki gibi. minik pembe elbisesi altında küçük papatyalı çorapları ve geçen ay alıp gönderdiğim beyaz babetleri.. saçlarını örememiştir annesi, çok gür değil ancak dalga dalga meleğimin saçları. kısaydı fotoğraflarda saçları. belki uzamıştır şimdi, eğer uzadıysa örmüştür saçlarını annesi. masmavi deniz gözlüm pembe elbisesiyle pastasına saldırıyordur şimdi. hiç uslu durmaz ki çok yaramazmış anlatılanlara göre... 2 gün önce aldım hediyeni bebeğim bugün ulaşmıştır sana tabi annen bunu da geri göndermezse. babandan küçük bir hatıra sana odana asman için büyüdüğünde senin fotoğrafınla benim fotoğrafımın cercevelenmiş hali. biliyorsun bebeğim bizim beraber fotoğrafımız yok, photoshop ile yaptırdım.. beğenirsin inşallah. kırmızı elbise de aldım sana bedenini bilmiyorum.. tezgahtara söyledim bana 2 yaş için olanını verin bu elbisenin dedim. olur mu olmaz mı bilemedim çünkü seni göremedim kızım. uzun olduğunu söylüyorlardı ben de 3 yaş için olanını aldım elbisenin. bu gece giyip rüyama gelir misin meleğim?

gel rüyama.. gel ki beraber kutlayalım doğum gününü. affet beni bebeğim yanında değilim. anneni üzme sakın. seviyorum seni kızım iyiki doğdun iyiki varsın.
bitanedir onlar annelerinin süslü cadılarıdır. kıyafetlerime ayakkabılarıma ortak çıkan ufaklıktır o hayatıma girdi gireli makyaj malzemelerimi ayakkabılarımı elbiselerimi ortak kullanmaya başladık hatta benden çok ona yakışıyormuş öyle söylüyor küçük hanım haksızda sayılmaz sarı kıvırcık saçlarıyla yeşil gözleriyle annesi yanında sönük kalıyor. bir aradayken anne kızdan çok abla kardeş gibi duruyoruz meleğim iyki hayatımdasın ve iyki bu kadar renk verdin sen oldugun sürece annenin başka hiç kimseye ihtiyacı yok.
Ailelerin kız olsunda çamurdan olsun dediği eylem .
Berekettir neşedir.
Babasının prensesidir.*
Hayatta bi bok bile olmasanız bir kızınız olsun.
O zaman bilirsiniz ki;
Size aşık biri var.
Sizi kahramanı gören biri var.
iyi ki var.
Erkek çocuktan farkı olmayan çocuktur, berekettir, neşedir, candır can.
gerçek aşkı arıyorsunuz ya işte gerçek aşk.
en güzel en masum insan tipi, bir baba için taşıması en zor madalya.
kucağa oturtulup öpülesidir.
görsel
ileride, evlendiğimde istediğimdir. Tabi ki sağlıklı olması önceliktir ama hani şu bıcır bıcır kız çocuklarını görünce gülümsemekten yüzüme ağrı giriyor. O kadar tatlılar ki ya, umarım benim küçüklüğüme benzeyen bir kızım olur ileride.
bir aileye neşe getirebilecek güzelliklerden biridir.
Hepsi birer Prensestir. Şato yapılması gerekir.
tatlı tatlı bakan, büyüdükçe sizi anlayan, arkadaş olan, bir gülüşüne her şeyinizi verebileceğiniz bir evlada sahip olmaktan daha güzel bir şey yok.

yalnız bizim gibi kadına şiddettin, tacizin, tecavüzün hat safhada olduğu bir ülkede çok zor. bir yandan özgür, ayakları üstüne basan, kendine güvenen biri olması için çabalayıp, bir yandan korumak adına kurallar koyuyorsunuz ve bunu neden yaptığınızı anlatmakta zorlanıyorsunuz. türkiye' de anne olmak aynı zamanda anksiyete sahibi olmak demek. çok zor.
karşılıksız ve asla bitmeyecek en büyük aşk...bir erkek, kız babası olmadan önce "aşık oldum" demesin...canım kızım, iyi ki varsın...