bugün

kız çocuk

küçük bir kız çocuğu...

yalnız yapayalnız, babasının bir hatasından dolayı bu koca dünyada emekleyerek ayakta durmak isteyen 2 yasında küçük bir kız çocuğu. bugün onun doğum günü. eminim süslemiştir annesi her zaman ki gibi. minik pembe elbisesi altında küçük papatyalı çorapları ve geçen ay alıp gönderdiğim beyaz babetleri.. saçlarını örememiştir annesi, çok gür değil ancak dalga dalga meleğimin saçları. kısaydı fotoğraflarda saçları. belki uzamıştır şimdi, eğer uzadıysa örmüştür saçlarını annesi. masmavi deniz gözlüm pembe elbisesiyle pastasına saldırıyordur şimdi. hiç uslu durmaz ki çok yaramazmış anlatılanlara göre... 2 gün önce aldım hediyeni bebeğim bugün ulaşmıştır sana tabi annen bunu da geri göndermezse. babandan küçük bir hatıra sana odana asman için büyüdüğünde senin fotoğrafınla benim fotoğrafımın cercevelenmiş hali. biliyorsun bebeğim bizim beraber fotoğrafımız yok, photoshop ile yaptırdım.. beğenirsin inşallah. kırmızı elbise de aldım sana bedenini bilmiyorum.. tezgahtara söyledim bana 2 yaş için olanını verin bu elbisenin dedim. olur mu olmaz mı bilemedim çünkü seni göremedim kızım. uzun olduğunu söylüyorlardı ben de 3 yaş için olanını aldım elbisenin. bu gece giyip rüyama gelir misin meleğim?

gel rüyama.. gel ki beraber kutlayalım doğum gününü. affet beni bebeğim yanında değilim. anneni üzme sakın. seviyorum seni kızım iyiki doğdun iyiki varsın.