bugün

üstü minare altı kerane tabirinin çıkmasına neden olan kız modelidir
"40 yıllık yoğurtçuyum böyle kase görmedim, cidden görmedim" dedirten entry. Yoğurtçu olmasam da, gözleri gören biri olaraktan 20 yılı aşkın süredir bu insanlardan tek bir tane görmemişimdir.

edit: kastedilen kısa etek yerden 10 cm kadar yüksek olansa değişir tabi.
avrupada bu tiplere "üstü mekke altı paris" diyorlarmış.
(bkz: ben onların yalancısıyım)
kapalılığı özümseyememiş, büyük ihtimalle aile zoruyla kapanan, kısa eteklerinin altına fileli çoraplar giyerek saçma sapan bir görüntü sergileyen, "açılsan daha iyidir" dedirten hatun kişilerdir. bu ne rejim, bu ne lahana turşusudur. dini emirler konusunda özgürlüğün lafı edilemez. "ayyy yazık canları çekmiştir mini etek giymeyi" diye bir şey söz konusu olamaz. dinde torpil yoktur.*
sıcaktan bunalan ustu kapalı bir kız modelidir.
türbanlı kardeşleri kötülemek için kullanılan cümle..
(bkz: türbanlılardan rahatsız olan insan modeli)
bizim gelin bizden kaçar başını örter kıçını açar atasözünün birebir karşılığıdır bir bakıma.
üstü mekke altı paris denilen ailesinin baskısı ve zoruyla kapanmış ama içindeki volkaniı sonduremeyen kız modelidir.
yargılanamaz bir durumdur,zaten günümüzde hiçbir giyimi yargılamıyoruz,sadece beğeniyoruz ta da beğenmiyoruz.dolayısıyla bu kızlar da eğer bu şeklin 'olduğuna' inanıyorlarsa karışılamaz konular kapsamına girerler.
bunaların birde düşük bel pantalon giyenleri vardır ki anlatılmaz. *
* iğrenç insan modeli!....özentiden başka bir şey değil. ya göründüğün gibi ol, yada olduğun gibi görün, hiçbirini yapamıyorsan benim gözüme gözükme kardeşim.
arada kalmış hatunlardır...
doğu taraflarında üstü şişhane altı tophane derler bunlara.
neyi niçin yaptığını idrak edememiş ya da bilinçli -gudumlu- kızlardır.
büyük çelişkidir. insan kapanmayı seçmişse ona göre davranmalıdır. davranmamak insanın kendi sorunudur ama böyle bir konuda sorun kendinin olmaktan çıkabilir.
aile zoruyla kapanan insanlardır. aileleri tarafından fikirleri düşünceleri önemsenmeyen insanlardır. ailesi ne derse kendi fikrini önemsemeksizin uygulayan insanlardır. acınmamalıdır. insan kendi fikri neyse onu savunmalıdır. kapalıysan kapan adam gibi. yok eğer açık giyinmeyi seviyorum diyorsan o zaman kafana niye o tuhaf şeyi geçiriyorsun.
paradoks kelimesini bize sözlükten daha iyi anlatan insanlardır.
gördükçe güldüğüm, aynı eteği giyen başı açık kızlardan 100 kat daha fazla dikkat çeken kızlardır. yalnız birde şöyle bişey var:

(bkz: bana giren çıkan ne)
Ailesinin ya da içinde bulunduğu çevrenin zorlamasıyla başını örten ancak henüz kişiliği ve fikirleri tam olarak gelişmediğinden, içindeki isyanı bu şekilde ortaya döken ve olması gerekenden farklı davranarak bir tür tepki gösteren kız modelidir.

Ancak bu model kızlar çoğunlukta değildir. Etrafta bir ya da iki adet görünmesi tüm başını örten kızlara bu gözle bakılmasını gerektirmez.

Ülkemizde her türden benliğini bulamamış insan yaşamaktadır. Dikkatin sadece türbanlı kızlara çevrilmeye çalışılması de beni inceden inceye düşünmeye sevketmektedir.

O kadar düşündükten sonra aklımda kalan tek soru da şudur açıkçası : bize ne kardeşim?
'kisa'yi direkmen mini olarak algılayan mallar kadar dikkat çekmeyen kizlardir.

öldürülmeleri gerekirmiş. "peki öldürülmeleri gerekir" diyene ne yapılmalı?

isteyen, istediği şekilde giyinir.. sanane! banane!
tez: kapalılık
antitez: kısa etek
sentez: kisa etek giyen kapali kizlar
ilimli islam canim.
bir kismini bugün bir kismini da allah'in izniyle kapatacak olan kizdir.
kısa ya da mini etek giyen örtülü kız görmedim. ayrıca örtülü kızlar son derece şık ve güzel giyinirler. bu nasıl başlık açmak yahu. size ne kadının örtüsünden. eteğinden. kim nasıl giyinirse giyinsin.
mini eteklisi tarafımdan görülmemiş olsa da atlet ve kısa tayt giymiş versyonu geçen hafta ayvalık/ören taraflarında tarafımdan gözlemlenmiştir.
kıyafetinde paradoks arayan kızdır.