bugün

akp gibi geri devrimci bir parti iktidarda olmadığında çok rahat çözülebilecek meseleye kılıçdaroğlu'nun çözüm adayı olmasıdır.

yeni değildir. sürekli söylemiştir.

bu meseleyi ancak chp çözer. akp gibi gerici, türbanlı kızları siyasi malzeme gören bir parti çözemez. aihm'in akp gibi partiler varken yasağı olumlu bulduğunu unutmayın.
en kolay yolu partiye külliyen kapatması.
atatürk ilkeleri arasında ,cumhuriyetçilik ile birlikte, chp'nin tutunduğu son iki daldan biri olan laisizmin de parti tarafından satılması demektir.

ulusçuluk, inönü'yle gitti.
halkçılık, zenginlerle işbirliği yaptıklarında.
devrimcilik, atatürk'le birlikte öldü.
devletçilik, marshall yardımı'yla.

her fırsatta atatürk'ün kurduğu parti olmakla övünenlerin şapkalarını önlerine koyup düşünmeliler. adınız shp değil. sırf iş bankası'ndaki hisseleri sömürmek için atatürk'ün ilkeleri böyle hiçe sayılamaz.

not: bu da bana her fırsatta "chp'li" diyen eşeklere kapak olsun.

düzeltme: imla
ben üniversitelerde serbest bırakcam demiyorum, özgürlük getircem diyorum... * * *
başörtüsü olayı kadınların kendisine ait bir toplumsal sorundur. buna erkeklerin müdahele etmesi ve kadınların bunu desteklemesi toplumumuzun erkek megolamanlığının göstergesidir. bu konu gündeme geldiğinde babam benim yaşımdaydı, muhtemelen benim çocuklarımda bunu söyleyecek.
sen onu gel benim başörtüme anlat. ulan olması gereken şeyi böyle yavşakça malzeme yapmıyorlarmı insan çıldırıyor. bırakın artık milletin başıyla oynamayı; sonu kötüye varacak hadise.
deniz baykal'ı oturduğu koltukta hop oturup hop kaldıran vaattir.
eski lideri gibi lafta kalmaması umulandır. Tek başına Iktidar olursa ya da herhangi bir koalisyonda ex başkanının seçimlerden önce çarşaflılara rozet takip daha sonra çarşaf yırtma olaylarına vesile olması gibi davranışlarda bulunmaması umulur. Mert kemal ise yiğit kemal ise sözünde durması beklenir. Önemli olan ise anayasa mahkemesini nasıl ikna edeceğidir. Ayrıca 411 oy ile kabul edilen değişikliği mahkemeye götüren de onun partisidir. Belki de kendileri anayasa mahkemesine başvurmayacakları için kimsenin başvurmayacagini düşündükleri içindir. Malum Mahkeme resen inceleme yetkisine sahip değildir.
kemal bu vaadde çoşmuş.
akp tabanında da oylar almak amaçlıdır.

umarım gerçekleştirilmeyen vaadler arasına girer. aksi halde chp nin yobaz, dinci tayfasının ekmeğine yağ sürmesi talihsizlik olur. ülke için yazık olur.
bir de konuşmasına "68 kuşağının devrimci ruhuyla geldiklerini" söylemiş.

modası geçmiş hippileri 2010 yılına taşıyacak gibi görünüyor.

kendisi hakkında kifayetsiz muhteris sıfatından daha uygun anlatacak bir kelime bulamıyorum şimdilik. belki bundan sonraki söylemleri ile bu konuda da ilham verir.
helal olsun.
bunu söylemek büyük cesaret ister heleki sol bir partinin lideriysen.
tebrik ediyorum kılıçtaroğlu'nu
sadece vaaddir. mecliste nerdeydiniz diye sorarlar adama.
kılıçdaroğluda moda ya uyarak siyaset yapıyor diğerleri gibi. (bkz: kıvırtma siyaseti)
"noldu dini siyasete alet ediyorsunuz yaygaraları" sorusunu akla getiren vaad.
türk insanını salak yerine koymanın siyasi şekli.
türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının iq ortalaması 90'dır.

bu verilere uygun bir açıklamadır. müslümanın müslümanlık yapması böyle engellenir.

hakikat bu.

bu halkın koyunlaşmış kalabalığını çatır çatır güdeceksin. verdiğin vaadleri yerine getirip getirmediğine bakmazlar. bakacak olsalar tayyip, dokunulmazlıkları kaldırmadığında tepesine binerlerdi.

müslüman coğrafyalarında siyaset gayet kolaydır. önce güvenlerini kazan sonra hakimiyet alanlarını daralt. insanlığın alanını genişlet.

aynısını mustafa kemal de defaatlerle yapmadı mı? daha sonra islamiyet'in kanunlarını çöpe atmadı mı?

evet mustafa kemal islamiyet'in kanunlarını çöpe attı, insanlığın kanunlarını, insan aklınının ve haysiyetinin eseri olan kanunları koydu.

omzunda melekler olduğuna inanan tiplere böyle davranacaksın. doğru yolda kendisi tebrik ederim.
(bkz: bir siyaset gereci olarak başörtüsü)
toplumzal uzalşının ne olduğunu bilmeyen insanın anlayamayacağı söylemdir. Eğer chp okeylerse bu yasak kalkacak mı? cevap: ecet. O zaman bazı arakdaşların kaşıntısı nedendir? Siyaset yaparken ellerindeki en güzel oyuncak kaybolacak diye mi?
(bkz: palavra palavra palavra)
siyasetle işim yok ama adama götüyle gülerler durumu bu olsa gerek. balık hafızası olayını bildikleri için bu tip durumlarda genellikle de başarı sağlarlar aslında!
(bkz: şark kurnazı türk siyasetçileri)
önder sav kızana kadar geçerli olacak vaaddir,şakadır,ciddi değildir.
nasılsa iktidar olamam düşüncesiyle verdiği vaattir.nasıl çözeceğini kendiside bilmemektedir.
ses sanatçımız yeliz'den yalan şarkısını armağan ediyorum bu başlığa.
ilk baş "sorunu ancak biz çözeriz"
sonra "sorun falan yok kendi kendilerine çıkarırlar
şimdi "sorunu ancak biz çözeriz"...

yarın yine yok diyecektir.

dürüst olsa ertesi gün meclise değişikliği getirirdi. ama yalancı olduğunu hepimiz biliyoruz.
bütün kadınların saçlarını sıfır numara kestirmek için kanun çıkarttırabilir.

bu da bir çözümdür. kel kafada başörtüsü durmayacağından sorun çözülmüş olur.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar