bugün

Kızların götü kalksın istemiyorum herkes sürünsün istiyorum çünkü ben asosyalim herkes sosyal hayattan mahrum kalsın istiyorum elimde olsa ülkeyi talibanın eline veririm.
görsel
görsel

Daha önce ne dediysek o.
muharrem ince'ye oy vermek suretiyle de yapılabilir. böylece erdoğan'ın ilk turdan %50'yi bulamamasına katkı sağlanacaktır. dolayısıyla en kötüsü hiç oy kullanmamak olacaktır.
Böyle başlıklar açıp Tayyip Erdoğan karşısında Kılıçdaroğlu'nu tek seçenek olarak göstermek siyasi ahlaksızlıktır. insanlar Kılıçdaroğlundan nefret ederken, bunca insan Kılıçdaroğlu aday olmasın diye kendini yirtarken, Kılıçdaroğlu'nun kendisini aday göstermesi ve insanları kendisine oy vermeye mecbur bırakması düpedüz ahlaksızlık ve diktatörlüktür. Kazayla başa gelse Tayyip Erdoğandan hiçbir farkı olmayacaktır. Halkın isteklerini dinlemek yerine sikinin keyfine takılacağını bu davranışından anlamak gerekir. Ama bunun suçlusu halktır. CHP trollerinin sizi koyun gibi istemediğiniz bir adayı seçmeye itmesine izin vermeyin.
bir daha oy verememekle sonuçlanabilir.
ilk turda önemli olan tek şey akp oylarını koparmak. bunun için;

1. peynir ekmek gibi vatandaşlık dağıtımının önüne geçmek ayrıca seçim günü sağınızda solunuzda türkçe bilmeyenleri görünce kapı dışarı etmek olay çıkarmak

2-seçim güvenliği

3-chp deki leblebigil takımının hdp cilveleşmelerine tepki koymak

4- akp-hdp yakınlaşmasını akpli seçmenin kafasına beynine vura vura göstermek
ne kılıçdaroğluna ne chp ye zerre sempatim olmamasına rağmen mantıklı gelmemiş eylemdir. neden dersen ;

bu iş öyle dallı budaklı bir hal aldı ki adım adım gitmen gerekiyor. öncelikle başındaki kara bulutları dağıtman gerekiyor bunun tek yoluda mevcut iktidarı muhalefete düşürmek. benim gönlümden geçen meral akşenerin aday olması veya mansur başkanı aday göstermesi. bu şartlar oluşursa gönül rahatlığı ile oy vericem ve etrafımdaki birçok insana da telkinlerle oy verdirtebilirim. ancak bu durum oluşmayacak gibi duruyor. bu şartlar altında mevcut iktidarı oradan alabilmenin tek yolu karşısındaki en güçlü adaya oy vermek. yüce allah şahit gönlüm rahat olmayacak ama denize düşen yılana sarılır misali 21 senenin getirisi olan bu felaket durumdan kurtulabilmenin en başlıca yolu dediğim gibi iktidarın elinden gücü almak.

sonraki adıma bu eşiği geçtikten sonra bakılır. mevcut iktidarın başındaki şahıs gücü 1 kere elinden kaybedince bir daha iktidar olmanın değil kendisini ve 21 senede aşırı zenginleşen yakınlarını eşini dostunu kaçırmanın derdine düşecek zaten. baktık ki iktidar değişti ama dertleri bitiremiyorlar o zamanda zaten toplumdaki var olan güvenini de kaybedip erken seçime gitmek zorunda kalacaklar. bizim gibiler için isimlerin önemi yok ve şu anda akp li seçmen hala görmemek için dirense bile durum o kadar kötü ki iktidarı değiştirip 1-2 sene sonra erken seçime gidilmesi bile şu andaki durumdan daha kötü krizler yaratamaz emin olun. sırf oy verdiğiniz partiye zeval gelmesin diye gözlerinizi ve kulaklarınızı kapattınız ama o gözler ve kulaklar biraz açıldığı zaman sizlerde durumun vehametinin farkına varacaksınız. hani bir şarkı var ya dönülmez akşamın ufkundayız diye. ülke şu anda tam olarak o ufukta bu seçimde de aynı kişiler başta kalırsa o ufuğun ardını göreceksiniz sizde..
sonradan niye verdiniz, vermeseydiniz de diyebilir.
Ben Türkiye cumhuriyetine sahip çıkıyorum.

Stratejik olarak gerekeni yapacağım.

Farkederse kahrolayım.
olay kişilerden ve partilerden çıktı. son şansımız...
En doğrusunu yapmaktır. Daha önce 11 seçim kaybetmiş birine cb adayı yakışmaz. Demokrat dedem, otur oturduğun yerde dertsiz başımızı derde sokma şimdi.
Ülkenin geleceğini için Kılıçdaroğlu aday olmasın yoksa biteriz. Söyleye söyleye dilimizde tüy bitti. Sarı muhalefet olmanın gereği yok.
a d a y o l m a!..
ilgili videolar:
1) https://m.youtube.com/watch?v=uszGZLFvRbI
2) https://m.youtube.com/watch?v=RRMpnS_qzLY
ilgili haber: https://www.google.com/am...akin-aday-olmasin-h262412
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Ya kazanırsam korkusuyla aday olmayacaktır.
Kaybedeceğine emin olursa o zaman aday olabilir. Merak etmeyin yani.
Tıpış tıpış..
Ciddi olarak düşünmek. Evet.
Alternatif, her daim denenmelidir. Kk dürüst bir adam. 70 yasında adalet için istanbul dan ankara ya yürüdü, ankara da sehit cenazesinde adamı yumrukladılar, sığındığı evi yakmaya çalıştılar, adam sırf alevi diye demediklerini bırakmadılar. Buna rağmen bu durumlarla ilgili bir kez bile üslubunu bozmadı.

Diğer tarafta yer alanlara şu yukarıdakilerden birini yapmayı deneyin bakalm ne oluyor.
Bir insanın ufacık beyni varsa kılıçdaroğlunun da chp nin de atatürkle uzaktan yakından alakası olmadığını görür. Bu adam defalarca darbe ve ayaklanma çağrıları yapmış, milyon tane yalan ve iftira yaymış, her defasında kaybetmiş daha da önemlisi baykalın kasetiyle o koltuğa oturmuştur. Musluk takmaktan bile aciz olanlar koca türkiye cumhuriyetini yönetmeye soyunuyor. Yazık.