bugün

ekonomisi sıkıntıda olan kıbrıs rum kesiminin ab'den talep edebileceği miktara ilişkin öngörüdür.
Haydi beyler pamuk eller cebe. Cuma çıkışında toplanacak bu para.
Edit: şaka la şaka durun vurmayın.
zik kadar ada yılda en az 17 milyar dolar silah alımı yaparsa olacağı budur. beter olsun bu milletin düşmanları.
O kadar küçük bir yer için, fazla bir borç tutarı. Allah kurtarsın.
basbakan hemen yakında kredıyı verır nede olsa pkk destekcısı bır ulkedır.
Bu borcu karşılamak yerine orayı bize bırakıp terketmek akıllarına gelirse rumları tebrik edeceğim durum. Kıbrıs bizim olsun da o parayı biz karşılarız.
türkiye nin verebileceği paradır. karşılğında arsa alınıp toki binaları dikilecektir, olmadı patates ekeriz.
(bkz: kıbrıs a 20-25 gibi gitmesi lazım)
çek cumhuriyetinin vermesi gereken mevzu. madem pankart açtınız ipneler sizi, verin lan adamlara parasını! götler sizi!
bu ada her iki ülkeyede kambur arkadaşım..diye düşünmeme sebep olmuştur..
troyka'nın gidip görüşme yaptığı durumdur.
Zerre skimizde olmayan durumdur.
Yaklaşık kişi başı 40.000 euroya ihtiyaçları var ki bu imkansız. 20 milyar demek kıbrıs r.y.nin yaklaşık 2 yıllık gsmh'si demek. eğer türkiye ile oranlarsak 2 trilyon dolar. ne yapacaklar o parayla, güneyi yeniden mi inşa edecekler?
Çalışıp uretmeden sorun çözülmez.
sıkmasınlar canlarını. ayın 15i gelsin, maaşı alayım ben veririm. hahahaha şaka lan şaka beter olsunlar ibneler.
bu parayı ruslardan istemişlerdir.

ruslar da bu paranın bir kısmını(sanırım ilk etapta 5 milyar avro) sike sike verecektir.

zira kıbrıs bankaları off shore hesaplarında rus mudilere ait tam 50 milyar avro para yatıyor ve kıbrıs hükümeti ab'nin baskısıyla banka mevduatlarından bir defaya mahsus olmak üzre yüzde 10 gibi bir vergi alacak. yani ruslardan zaten bu 5 milyar avro çıkacak.

şimdi ruslar bu durumda bedavadan paralarını kaybetmiş ve üstelik ab tarafından ütülmüş olacaklar.

bundan ötürü kıbrıs banka hesaplarına vergi koymasın diye putin ilk etapta kıbrıs'a 5 milyar avro yardım yapacak. bunun karşılığında da kıbrıs'ta rusya bir üs sahibi olacak. ki rus devleti için sıcak denizlere inme noktasında çok önemli bir adım bu.

lakin, kıbrıs'ın rusya ile yakınlaşması ab'yi tedirgin ediyor.

kıbrıs'ta bu kozu kullanmaya başladı. şimdi avro bölgesinden çıkıp birkaç güne kadar para basmaya hazırlanıyor.

ab çatırdıyor, rusya sıcak denizlere iniyor...

biz ise apo posterleri eşliğinde nevruz kutluyoruz.

sahi dün takip edemedim. apo'nun barış açıklamaları sonrası borsamız olumlu etkilendi mi sevgili rosava?
rosava'nın tutturduğu tahminlerinden biri.
rosava; inanın adam bu işlerin piri.
bu duyumu alan akasya durağı taksicileri aralarında para toplayıp parayı ödemeye karar verdi.

götüm haber ajansı
nisan ın ilk haftasına kadar çözülmez ise, hükümetin euro zone dan çıkıp kıbrıs poundu basmaya başlayacağını haber verdiği problemdir.