bugün

Hiçbir zaman yapamayacağım bir şey sanırım.. (bkz: bu bünye bu kadarın da kaldırmaz ki)
evde sıkılmış. artık bunalıma giriyorum diye düşünürken. aklınızdan geçen kişinin kapıyı çalmasıdır.
mütevazı kadınlara has mutlu olma yollarındandır.
büyük şeylerle daha da mutlu olmaktır.
bulunduğun durum ile alakalıdır.hatırlarımda askerdeyken porselen tabakta yemek yemeyi bile özlemiştim,ufak birşeydi ama o anda mutlu edebilirdi beni.
Güzel bir komedi filmi izleyip mutlu olmaktır.
Soluduğu havadan doğan güneşten içtiği sudan kısacası hayatın kendisinden mutluluk çıkarabilen insandır .
dondurma buna en güzel örnektir.
türk kadının kaderidir. 12 liklerle mutlu olmak.
genellikle küçük şeylerden mutlu olmak yerine küçük şeylerden moralimizi bozuyoruz. aman diyelim boş verelim. tebessüm edin herkese gülün mutlu olun. kedilere bile selam verin doğan güneşe de. sonra bir bakmışınız mutlu olmak için çok da çaba gerekmediğini anlarız.
Zamanında çok darbe almış belki de almaya devam eden güzel insan örneği..
insanı hayatta tutar zira büyük şeyler daha nadir elde edilir oldu artık.
küçük şeylerle mutlu olduğunun farkında olma durumu insanın bunalımda olduğunun göstergelerinden biridir kanımca. zira bizi her daim mutlu eden küçük şeyler olmuştur ama biz bunun farkında değildik. peki ne değişti? sen değiştin. eskiden mutluydun ve küçük şeylerin seni mutlu ettiğini fark edemeyecek kadar mutluluğa sahiptin. oysa şimdi o kadar mutsuzsun ki etrafındaki küçük bir şeyin sende uyandırdığı mutluluğun farkına varıyorsun.
Bi çocuk gülümsemesinden, kaldırımda açan minik bi papatyadan, kuş cıvıltısı ile uyanmaktan, bi parça çikolatadan, o gün evde sevdiğin yemeğin yapılmasından, dinleyipte adını bulamadığın şarkının radyoda çalmasından, hoşlandığının kişinin selam vermesinden, çocukluk battaniyeni/resimlerini bulmaktan, eski sevilen bir dostla karşılaşmaktan, şarjın az sanarken çok olduğunu farketmekten, pantolonunun cebinde az bile olsa para bulmaktan, yatağının çarşafını değiştirip mis gibi yatakta huzurluca uyumaktan yada bunun gibi birçok şeyden mutlu olmaktır. Mutluluğun sadece büyük şeylerden olmadığını anlamaktır.
Minimalist yaşam tarzına adapte olmaya giriş.
O kadar küçük şeyler ki; mutsuzluğumuzu minicik azaltalım da yaşamı bir nebze katlanılabilir dereceye getirelim, küçük şeylerde mutluluk arayalım diye diye mikrobiyolog olduk.
mutlu olmak falan, zor iş değil esasında. ama işte insanoğlu artık ,kolay elde ettiği şeylerle mutlu olamayacak kadar komplike...
Pencerenin önünde yağmuru seyretmek,
Tavada yumurtayı patlatmak,
Radyoda en sevdiğin şarkının çıkması.

Listeyi uzatabiliriz.
büyük yürekli insanlara mahsus bir şeydir.
bir şey seni mutlu ediyorsa küçük değildir. kendinizi büyük görmekten vazgeçin ulan(ünlem)
benimdir. kazı kazan oynayıp tüm gün sırıtabilirim. ne de tatlı zevklerim var maşallah.
Mantıksız bir duygu.

Hep daha büyük şeyler arzu eder insan.
Her şey için şükretmekten fazlası değildir illa sözle olmasına gerek yok hisler yeter.
benim yapabildiğim çoğu zaman, bazen olmuyor ama bugün mesela, kendime yeni bir çakmak aldım çok mutluyum, benzin almayı unuttum ama yanmayan bir çakmağım oldu benimde yaşasın *. ayy şimdi sigara içesim geldi.
durduk yere, "puding" deyip salak salak sırıtmak gibi.