Bu solcişler sağlık bakanı akpli diye aşı yaptırmayı reddediyordu bi ara, gaza gelip bunu da yaptırmazlar.
beyin yıkamak tır. kaldı ki kimse kimseyi sevmek zorunda değil .

atatürk sevgisi karın doyurmuyor kardeş .

köprü yol filan yok mu ?

ikramiye filan ? bari çeşme yaptırsaydınız ya . gelen geçen su içerdi .

yoksa bütün sevgiler senin olsun . aç karın yüksek nalın ha salın ha salın hesabı .

icraat lazım icraat .
Muslumanlar kucuk cocuklara din sevgisi asilayinca yobaz geri kafali oluyor ama siz kucuk cocuklara ataturk sevgisi asilayinca super. Hadi ordan yuruyun.
aşılamak, empoze etmek gibi kelimeleri sevmiyorum. Çocuk eğitiminde ailelerin kendi dünya görüşlerini dikta etmelerini ve buna dini, toplumsal kahramanları, sanatı, liderleri alet etmelerini de sevmiyorum. Burada Atatürk sevgisi aşılamak ülkemizin kurucusunu şahıs olarak tanıtmak, başarılarını örnek göstermek v.b. sebeplerse lafım yok ama kendi siyasi politikalarına kurucumuzu alet etme çabası ise şiddetle karşı çıkıyorum. Yapılmamalı. Çocuğun kendi dünya görüşünü kazanmasına müsaade edilmeli.
Zaten Allahsız,kitapsız bir nesil böyle yetiştirilmedi mi ?
ancak din iyiliği emreder kötülükten men eder . ne kadar güzel bir şey bu ! anlayana tabi .

ama sen ben kötü olmak istiyorum dersen o başka tabi .

özgür iradenle olabilirsin .

kafir olmak da müslüman olmakda yada her hangi bir şey olmakda tamamen insanın kendi elin de .

ister meyhaneye gidersin siroz olursun geberirsin .

istersen de insan olur zararlı şeylerden uzak durursun .

kötü kötü dür .

iyi de iyi dir .

ikisinin ortasın da kimse kendisine yer aramasın boşuna .
görsel
Büyük bir zevk ve aşk ile öğretilmesi gerekiyor atatürk,fatih,kanuni Atalarımı saygı ile anıyor ve ruhlarının şad olmasını diliyorum. .
70 yaşına gelince böyle olur

http://www.youtube.com/watch?v=vQEJsZWD9js
ezbere atatürk sevgisi aşılayıp çocuğun kafasında putlaştırmak, onu bir kutsal gibi dayatmak da doğru değil.

atatürk'ün yaptıklarını, kurmuş olduğu laik düzenin ve demokrasinin önemini, batıla kapılmak yerine akılcı yolu seçmenin ve ilericiliğin bizi nasıl kurtardığını anlatmak lazım.

gerisi boş.
görsel

görsel

görsel

görsel

sonra ülkenin hali neden böyle?

Edit: zaten yıllardır yapılıyor. Ama aşılamak değil daha çok dayatmak!