bugün

beynini çalıştırmakta sorun yaşayan bünye. *
ona aşık olduğun belli bariz olmasına rağmen bunu anlamayan insan,
nazik bir şekilde laf sokan insana kaba ve küçültücü cevap veren insan,
son haddine kadar sabretmene rağmen anlattığın hiçbir şeyi anlamayan komşu çocuğu,
en üst düzeydeki heyecanla yazılan entry i kötü oylayan yazar,
ortalamayı 69.21 den 70 e çekmeyen hocadır.
favorimdir. ilham kaynağım.
http://www.youtube.com/watch?v=c4hBVK2dz7U&feature=endscreen&NR=1&feature=related
bu kelimeyi, isim olarak kız çocuğuna koyan aileler var, aman yarabbi!
asıldığı kızın abisi gelince, "ne var lan" diyen ve "benim kim olduğumu biliyor musun?, olum var ya ben ne yaptıysam devletim için yaptım diyen, gülmekten yerlere yatıran karakter.
(bkz: geniş aile) dizisinde liseli bir karakterin adıdır.hangi bolum oldugunu bilmiyorum ama kıza kafa atma sahnesi bazen hala aklıma gelir.
(bkz: körkütük)
ben ne yaptıysam devletim için yaptım diyen eski dizi geniş aile karakteri.

genel de söze "olum var ya" diye başlardı. ulan özledik be.
Büyük ağaçlardan elde edilen, kereste işlerine yarayan bir ağaç gövdesi. Evet.
Nüfusa kayıtlı olduğun, soyunun geldiği, öz memleketin.
izmir'e gidip 5 sene izmir'de yaşayıp, 10 sene bir başına istanbul'da barınanların rahatsız olduğu şey.

Neymiş kütük yeri neymiş.
Yozgat, Kastamonu, burdur, Afyonkarahisar ne alakaymış.

Hayır ne kadar şekilcisiniz.
izmirli değil de Afyonkarahisarlı ya da istanbullu değil de Yozgatlı olunca ne kaybediyorsunuz?

Senin dilini, dinini hatta mezhebini ve belki siyasi görüşünü dahi aşılayan ailenin köklerinin geldiği yer.

Beğen ya da beğenme soyunun dayandığı, ata memleketin orası.
Gayet devlet için de önemli bir bilgidir aynı zamanda.
ulan memur çocuğum... çocukluğum ankara'da başladı geçti... entep yazdan yaza gittiğimiz memleket... ki çok da severim doğmuş olduğum nahiyeyi... antep merkezden çok dışarda torosların eteğinde bir vadi içinde falan.

ama çok denk geldim nerelisin sorusuna entepliyim diyince bakışların bir an değiştiğine.

napiim ulan? aslımı mı inkar ediiim? kompleksini mi yapiim?

kütük işte aq...
bağlı olduğum ağacın kökü, kütüğü.