bugün

Kesinlikle daha da alevlendirmemek bir süre konuşmamak daha sonra ara ara suyuna giderek barışılması lazımdır diye düşünüyorum. Sizde yangına körükle giderseniz şayet ortalık daha da karışacaktır. Böyle olmasın evlilikler.
freud bile bilemez bunun cevabını.
" hıh götümün kenarı " msı bir ifade.
1 hafta. Evet en az 1 hafta, zerre muhatap olunmamalı.
Küs olma sayısına bağlı durumdur.

Sürekli kavga, sürekli tartışma oluyorsa, bir noktadan sonra evliliği bitirmek lazım.

Ama çocuğunuz varsa o zaman bir süre ayrı kalmak ve tekrar düzeltmek için bir araya gelmek gerekir. Zira biten evliliklerde en çok yarayı çocuklar alıyor.

Cidden artık evlilikler yürümez oldu, eşler birbirine tahammül edemiyor. Özellikle yaşanan geçim sıkıntıları bunu tetikliyor. O sebeple iki bireyinde birçok şeyi tolore etmesi lazım.
Konuşmamak asla çözüm değildir diye düşünüyorum. Ateşe körükle gitmenin pasif hâlidir hatta.
2 haftadır Konuşmuyoruz..

Aynı evde 2 yabancı gibi..

Dün oğlanı okula bırakabilirmisin dedi..

Bende sen kimsin eve nasıl girdin bacım dedim..
Konuşmamalı deniyor ya en büyük hata orada oluyor aslında. Sorunlar konusulmuyor ya daha çok büyüyor yada orada kalıyor ama sonra daha şiddetli olarak ortaya çıkıyor. Bence insanlar konuşmalı. Tartışma da olsa karşılıklı fikirlesme de olsa. Küsmek hatanı anla demekten başka birşey değil. Eğer hatanız varsa anlamaya çalışıp özür dilemeyi bilmek gerek.
Eşe hiç küsülür mü yahu.. kaç yıllık evliyim küs olduğumuzu hatırlamıyorum. Karşılıklı sohbetle her türlü sorun çözülür. Tabiki ayrışılan konular olur sevgi ve saygı çerçevesinde birbirinize görüşlere anlayışla karşılamak gerek..
hiçbir şey olmamış gibi birşey sormak yada söylemek yeterlidir. insan evladiysa zaten eş de aynısını yapacaktır.
Söz konusu sadece küslükse boktan bir sebep vardır ortada. Allah korusun nefret, kin vs gibi durumlar yaşatmasın ama boktan sebeplerden küs kalmak için de ömür çok kısa. 2 gün sonra eşiniz ölür gider, öylece kalırsınız ortada.
Arkadaş yuları vermiş. Öyle yaparsan o karı seni siker bile. Dhdhchfj
Sinirlerin tavan yaptığı durum da susmak doğru olacaktır. Ertesi gün uygun bir saatte sorun neyse konuşulup çözülür. Cozulemiyorsa olduğu gibi bırakılır. Küs durmak çözüm değildir.
üst edit: küslük hiçbir şey kazandırmamakla beraber uzun vadede cinsel gerilimi de azaltacaktır. 'kazan-kazan' yoluyla küslüğü bitirin. ne pahasına olursa olsun.

kadınlar duygusal fırtınaları sırasında erkeğin kendisiyle tartışıp sesini yükseltmelerini değil, bu fırtınadan etkilenmeyen bir kale gibi durup olayı domine etmelerini ister, her ne kadar tam tersini söyleseler de. kız çocuğu gibi düşünün. ona 10 yaşındaki bir kız çocuğuna davranır gibi merhametli ve baskın olun. örneğin, kadınlar bazen sadece dinlenmek için konuşmak isterler. her derdine çözüm bulmak için değil. ona çözüm sunmak için tavsiye vermek yerine sıkıca sarılın. onun duygusal dünyasını fethedin. emin olun ''beni anlamıyorsun'' kavgası başlamadan bitecektir. ''çiftler tartışarak problemi çözmeli'' tavsiyesinin işe yaradığını şu ana kadar ben görmedim. ayrıca bu eş. iş arkadaşınız değil. ömür boyu tartışamazsınız. yok diyorsanız ki ''ben sinirli bi adamım kardeşim böyle şeylere tahammül edemiyorum'', siz duygusal gücü olmayan dalyaraksınız kusura bakmayın.

not: kavga ve küslüklerinizi çocuğunuzun önünde yaparsanız ileride benim gibi kin ve nefret dolu küskün bir birey yaratmış olursunuz.

edit: erkeğin özüne giden yol(the way of superior man) kitabını şiddetle tavsiye ediyorum.
sevişmeyin kudursun köpek.
Onu önce tatlı dille barışmak için ikna etmeye çalışmalı, ikna olmadığı taktirde ise "hafifçe" dövmek suretiyle onu ikaz edip, davranışlarına çeki düzen vermesi konusunda ona bir ders vermelisiniz.