bugün

elektrik faturanıza baktığınızda görebilme ihtimaliniz olan bedeldir ki aslında sizinle hiçbir alakası olmaması gereken yavşakların kaçak kullandığı elektriğin bedelini ödediğiniz anlamına gelir.
abonelere eşit şekilde dağıtılan(!) ve neredeyse fatura bedelinin yüzde onuna tekabül eden bu bedel aynı zamanda hükümetin acziyetinin ve vatandaşını salak yerine koyduğunun kanıtıdır.
ben takip edemiyorum kardeşim, faturasını düzenli ödeyenden söke söke alırım anlamına gelirki iyi vatandaş, kanunlara saygılı vatandaş, devletine bağlı vatandaş olmanın bedelinin avanak yerine konmak olduğunun açık bariz kanıtıdır.
(bkz: kaçak kullanım bedeli).
enerji hırsızlığının meşru bir eyleme dönüşmesine yol açabilecek hatalı bir işlemdir. semeri borcuna sadık vatandaşa yükler. açılacak olan bir dava ile tarihin tozlu sayfalarında yerini bulacaktır.
(bkz: kazıklıyoruz keriz bedeli) kaçak kullanarak hak yiyen insanların da kullandığı elektiriği bizler gibi hakkıyla namusuyla kazanıp faturasını ödeyen insanlara itelenmesi için ödettirilen bedeldir.
adilikte son noktaya gelindiğinin kanıtıdır.. o zaman hepimiz birer kanca atalım direklere, hükümet diyor ki; temiz vatandaş = keriz vatandaş.
kaçak ve kayıp bedeli. yani bu ödemeyle kaçak elektirik kullananların parası kullanmayanlardan çıkarılmaya başlandı...yuh diyorum . pes diyorum...eskiden hep böyle şehir efsaneleri dile getirilirdi. ama artı resmi olarak k/k bedeli adı altında bunu yapıyorlar...yazık. adamlar 24 saat elektrikli soba klima kullanıyorlar kaçak olarak burdada biz paralarını ödüyoruz.
yasal soygunun baş harfleridir.
kaçak kullanım bedelidir. faturalarda yazar. dinen helal olduğunu düşünmediğim, dini bırak; neden bir başkasının hırsızlığını sana ödetsinler ki? kaçak kullananları uyarmayalım, ihbar edelim!