entry'ler (71)

kürtlerin kaçak elektrik kullandığı safsatası

(bkz: romanların kaçak elektrik kullanması)

uçakta cam kenarında oturmak

(bkz: uçakta koridor tarafında oturmak)

onboard olmaz deyince kaç board olur diyen şahıs

Ama ben böyle entryler okuyunca cahil olan adama üzülüyorum.Ağlayasım geliyor.

bir velete yapılabilecek en büyük kötülük

Çizgi filmini kapatıp haber kanalını açmak.

teşekkür ederim yerine teşekkürler yazan insan

Teşekkür ederim demeye utanan kişinin utancından dolayı bir an önce bu durumdan kurtulmak için kullandığı kelime.

biz size geldik bitlendik

Portakalı soydum, baş ucuma koydum tekerlemesindeki söz öbeği.Ama merak ettiğim neden elin evinin bitli olduğunu herkese söylüyorsun.Ayıp değil mi rencide oluyor insanlar.

sözlüğün kaosa sürüklenmesi

Sözlükteki kendini ispatlamaya çalışan bazı yazarların yaptığı birbirine karşı imalı kimi zaman siyasi kimi dini kimi zaman sosyal statü içeren tartışmalarıdır.Böyle hareketlere lüzum yok sözlüğümüzü kaosa sürüklemeyelim efendim.

rte nin kendisine ait bir sözünün olmaması

(bkz: one minute)

sol frame deki saçma başlıklar

Sözlüğe girdim.Bir baktım sol frame "laik ve şakirt" tartışmasında.Problem nedir ya.Herkes bu sözlüğün üyesi ve bence artık böyle saçma başlıkların açılmasına son verilmeli.Ayrıca herkes işine bakmalı.

düzeltme:Ayrıca kimse bu ülkenin kurucusuna küfür etmesin.Tamam sevmiyorsun belki ama saygı göster.

embesilite

cidden nickiyle bir bütündür.

hayattan hiçbir şey beklememek

Bence en mantıklı yöntemdir.Çünkü insan denen varlık devamlı bir şeyler elde etme sahip olma arzusu içindedir.Bu durumda devamlı bir şeylere sahip olmak için çabalar.Ama ona ulaşınca mutlu olur mu?Hayır.Çünkü o şey beklediği gibi değildir.Bu yüzden başka bir şeye takar kafayı.Ve döngü devam eder.

gelmiş geçmiş en dandik ırklar

(bkz: orklar)

biriyle konuşurken bilgisayarın aniden donması

(bkz: murphy yasaları)

para icat mı edildi yoksa bulundu mu sorunsalı

Para daha önceden var olmadığı için icat söz konusudur.

lise ogrencilerinin saygisiz olmasi

Genelleme yapılması çok yanlış olan durum.

açılın ben doktorum

Sözlükte en çok güldüğüm başlıklardan biri olma özelliğini taşıyan başlık.

aç ve fakir olup hala isyan etmeyen insanlar

genelde aç ve fakir olan insanlar ezilmiştir.Dünyanın bu düzeni onları suskunluğa sürüklemiştir.Bu durumda adam ne yapacağını bimez.isyan etmeye kalksa yandaş bulamaz.Bulsa susturulur.

kız arkadaşın bakire olmadığını öğrenmek

erkek olan kişi bir haltlar yemiş olmalı ki kendisine de böyle bir kişi denk gelmiştir.

cort x2

almayı düşündüğüm, hakkında iyi ama bir çok kötü yorumun olduğu, ama paramın ancak 2.eline yettiği gitardır.

hüseyin kaya

hayat felsefesi sevişmek olan kişiliktir.