bugün

türklerin gittiği yerin içine etmesi sorunsalı gibi bişidir. avrupa'da örneğin.
almanya da aynı şeyin türkler için söylendiği ırkçı yaklaşım.
Avrupa'da türk pasaportu taşıdıkları için türk zannedilen ve oranında içine etmelerinden dolayı, Avrupa'da sevilmiyor olmamızın başlıca nedenlerinden biride bu türk pasaportu taşıyan kürtlerdir. ayrıca bunlar ne yaparsa yapsın hep haklıdır. terör, tecavüz, gasp, kaçakçılık, uyuşturucu ne yaparlarsa yapsınlar hep geçerli bir sebepleri vardır kendilerinde.
(bkz: kreuzberg)
almanya'da da türkler için söyleniyormuş aynı söylem.

vay arkadaş.

ulan bilmesek de kandırsanız. yedi göbeğim almanyada 40 senedir. bir kere polisle karşı karşıya gelmişler mi?

bir kere olsun yaşadıkları devlete baş kaldırmış mı oradaki türkler?

vay efendim biz türkçe konuşuruz kimse de bişey diyemez demişler mi?

yoksa üzerlerine bomba bağlayıp oradaki masum insanlara birşey yapmışlar mı?

onlar yaşadığı memleketin kurallarını da orada yabancı olduklarını da bilirler adabı ile oturur kalkarlar!

polisine, askerine, masum insanına hiçbir şey yapmazlar! ekmek yediği kap'a sıçmazlar !?!

en önemlisi de biz burada özgürlük istiyoruz diyip de silahlanıp ekmeğini yediği devlete baş kaldırmazlar!

haddinizi bilin, kendinizi karşılaştırabileceğiniz son ırk "türk" lerdir.
(bkz: marmaris)
(bkz: bodrum)
(bkz: kocaeli)
(bkz: istanbul)
(bkz: gebze)
(bkz: bursa)
ne yazık ki, adam haklı beyler.
edit:http://galeri.haberturk.c...rkulu-ruyasi-hortladi/1/9
(bkz: kayaşehir) toki konutları.
asansörlerin ikisi de kürt bebeleri yüzünden bozuk durumda.
ailelerine söylüyorsun, sanane diyor! güya aidat veriyormuş! aynen efendim!
parkın sağlam hiçbirşeyi kalmamıştır çocukları yüzünden!

ayrımcı veya kürt düşmanı kesinlikle değilim! ancak durum adamı haklı çıkartıyor.

edit: ayrıca millet kuraya katılıp, o kadar ağır şartlar da ev alamaz iken, daha dün gelip evi nasıl aldıkları merak konusudur.
zira istanbul içinde 3 yıl oturmaları gerekiyor.
avrupa' da yaşayan türk vatandaşlarını sadece türkler zanneden kekoların içine sindiremediği sorundur. Gördüm, biliyorum, laga luga etmeyin. çok kentinde de gördüm.

Ayrıca eskişehir' de yaşayan yazar arkadaşlarım hak verecektir ki inşaatlarda çalışan orospu evladı ameleler anamıza bacımıza bakmaya kalkışmaktadır. Yalansa yalan desinler. Kaç kere kavganın eşiğinden dönüldü, herkes rahatsız. Atletle, içi çıplak halde üstüne hırka giyen yine bunlar, bağıran motorları alıp milletin huzurunu bozan yine bunlar. Bir kaç önce ben mardinliyim diyen almış eline keleşi caddede dükkan kurşunlamış. Kürtlerin nesi iyi? Savunmayın şunları.
yüzlerce kez şahit olunan sorundur.

ha bunu dedik diye kendilerine çeki düzen vermek yerine, bunu söyleyenlere ırkçı derler bu da ayrı bir sorunsaldır.
SUAN KKTC iÇiN GEÇERLi OLAN DURUMDUR.