bugün

(bkz: Selahaddin Eyyubi)

(bkz: haçlı seferleri)

edit: başlık başa..
(bkz: pkk)

polemik, ırkçılık, hakaret, tırı vırı diyenler için peşin not: pkk denen örgüt, ruandalı tutsi kabilesinin içinden çıktıysa bilmem. biz kürtler diye biliyoruz.
(bkz: abdullah öcalan)
(bkz: pkk)

teröristler zinciri.
bir çeşit turnusol kağıdı vazifesi görmeleri. beyni ırkçılıktan sulanan ergenleri bir bir ortaya döküyorlar, vallaha bak..
gereksiz nüfus
(bkz: 404 not found)
(bkz: Demokraaaaaaaaaasi)
(bkz: ırkçılığın dünyaya kattıkları)
(bkz: adolf hitler)
(bkz: benito mussolini)
(bkz: francisco franco)
(bkz: saddam huseyin)
(bkz: augusto pinochet)
(bkz: su katılmamış salak)
(bkz: mustafa kemal atatürk ün dünyaya kattıkları)
(bkz: türklerin dünyaya kattıkları)
geleceği karanlık çocuklar.
ne olabilir diye düşündüm taşındım ve sonunda evreka !
(bkz: halay)
çıkardıkları gürültüden birbirini bile anlamayacak kadar kuru kalabalı8k. silinen entrylerden anlamış olduğumuz gibi birbirinin bile anlamayan aslında aynı zırvayı geveleyip birbirine küfredip saldıran saldırganlar topluluğu bunlar. sonra da dönüp millete faşist şiddet yanlısı vs derler. sanki terör örgütünü ben kurdum munakoyim!
(bkz: şivan perwer)
(bkz: rotinda)
(bkz: selahaddin eyyubi)
bir sürü çocuk.
876378289375908 tane inşaat.
çok sayıda çocuk.
(bkz: risale i nur külliyatı)

müellifi bediüzzaman

edit: ulan neye eksi veriyorsun anlaşılmış değildir? bediüzzanın dünyaya kattığını mı kabul etmiyorsun, yoksa risalelerin bediüzzaman tarafından yazıldığını mı?
ön yargınız ve içinizde ki nefret kadar başınıza taş düşsün. *
koca bir sıfır...
Bir adet nobel adayı roj tv.
bir De söylemeden olmaz efenim terör.
(bkz: mem u zin)
daha kendisi cahil cühela yazmayı bilmeden onları cahil olmakla itham eden ve bir de ağza alınmaz küfürlerle hakaret eden *(#6454206) bazı çapsız ırkçıların sözlüğe ve cümle aleme ifşa ve rezil olmalarını sağlamak.
Kesinlikle ırkçı ve kürt düşmanı değilimdir. Hatta çok sevdiğim arkadaşlarım vardır fakat büyük şehirlerdeki kapkaç, darp, cinayet, sarkıntılık gibi suç olaylarına baktığınızda kürt kökenli vatandaşlarımızın azımsanamayacak üstünlüğü hemen göze çarpmaktadır. Peki sorarım size, aklınıza gelen herhangi bir kürt başarısı varmıdır? insan önce biraz düşünür; ben ne verdimki ne istiyorum... Bu yüzden puanım 1,5'dan 2.
http://www.ensonhaber.com...ser-yolda-2010-12-23.html

(bkz: kara at)
ayrımcılığa ve bölücülüğe en az pkk sempatizanları (dikkat edin kürtler demiyorum) kadar alet olmuş olanların açtığı başlık ve peşi sıra gelen entryleri.
evet dünyaya birşey katmadıkları aşikardır ama söyleyin biz türkler ne kattık?
şuna inanın türkiyede kürtler için ne düşünülüyorsa avrupada da türkler için o düşünülüyor. fark yok.
adam güneydoğuda hiç ama hiçbir şey görmemiş. zaten aç. buraya gelince, memleketindeki açlığın da etkisiyle deli gibi çalışıyor ve istanbul'da bir işlerin ucundan iyi kötü tutuyor. çevresinde hemşerisi olan ucuz iş gücü de mevcut. bir bakıyorsun iki sene sonra kalkınmış. paraya para dememiş. sonradan görmemişliğin de etkisiyle yanlış hareketler yapmaya başlamış.
biz ise memleketimizde bu adamların yaptığı hiç bir işi yapmıyoruz. beğenmiyoruz. söyleyin yazarlar, hanginiz zorda kalınca inşaatta çalıştı, hanginiz hamallık yaptı, hanginiz ne iş olursa onu yaptı? oradan klavyeler başında oturup atıp tutmak kolay. iş beğenmediniz, sırtınızı ailenize yasladınız, beleşe yaşadınız, sonra da kürtler istanbula gelip iyi kötü iş tutunca adamlara bok attınız. şunu unutmayın biz gece gündüz facebook'un, sözlüğün, onun bunun başındayken, avm'lerde orda burda gezerken, adam çalışmış. nasıl eleştirirsin?
bunun yanısıra kültür birikimi olmaması, cehaletin had safhada olması, sosyal altyapının olmaması sonucu bir sürü ilgilenilmeyen ve sokağa salınan çocuk çıkmış ortaya. bunlar da bu işin bonusu.

herkes kendini haklı görür. insan beyninin çalışma prensibidir bu. ama bir şeyi eleştirirken sadece kendi doğrularını ve prensiplerini göze alan insan da faşist olmaya mahkumdur. bunun örnekleri kürtlerde olduğu kadar türklerde de vardır.

adam güneydoğuda mezrada doğmuş büyümüş. imkanları olmamış. bir tane küçük televizyonu varmış en dandiğinden. 3-5 kanal anca çekiyormuş. kendisi aç iken, pkk tehdidi altındayken, televizyonlarda hep magazin programlarını, lüks içinde yaşayanları izlemiş. izledikçe bilenmiş türk'e. istanbula gelince de bir intikam duygusu ile, hırs ile yaşamış. bu hırs zamanla kine dönüşmüş ve bugünkü durumlar yaşanmaya başlamış.

bu memleketin kürtlerden çok daha büyük sorunları var. kürt sorunu sadece bu büyük sorunlardan doğan bir sonuç. sömürü düzeninden doğan bir sonuç. temel olarak hem kürtün hem de türkün karşısında durması gereken düzen sömürü düzenidir. ama uyutulan bu iki millet bu söz konusu düzenin karşısında durmak yerine, faşizan yaklaşımlarla buna alet olarak en büyük destekçisi haline gelmiştir.
bu da oyunun bir parçasıdır işte.
emperyalistler tarafından çark tıkır tıkır işletilmektedir.
alet olmayalım...
güncel Önemli Başlıklar