nedense hiçbir platformda tartışılmıyor. kürtler türklerin çok olduğu yerlere geldiklerinde gayet hoş karşılanıyorlar, kendileri sempatizanlık yaparak insanları tahrik etmedikçe ya da sağa sola saldırmadıkça gayet geçinip gidiyor insanlar.

fakat bir türk, özellikle öğretmen olsun, öğrenci olsun, memur olsun kürtlerin çok olduğu yerlere gittiğinde hiç hoş karşılanmıyor desem iltifat olur. çünkü ortaya gittiklerinde türkler kadın erkek demeden katlediliyor, yakılıyor, bin bir türlü eziyete maruz kalıyor.

ve biz buna rağmen hala kürtlerle orta yol arıyoruz. peki neden? evlatlarımızı daha çok katletsinler diye mi? bir de üstüne yeşil kartlarla, burslarla, fakirlik maaşlarıyla besliyoruz artı vergi de alamıyoruz.

bunu dünyada hangi ülke yapar? bu hoşgörü değil düpedüz aptallık.

bu işin doğrusu mübadele. yoksa bu iş hiç bitmez.
Pek bilinmez ama kürtler gerçekten çok ırkçı. Üç yüz kişi içinde hemen birbirlerini bulup sadece kendi kürt arkadaşlarıyla takılırlar genelde.
bunu söyleyen kişi hiç ırkçı değil zaten. bu ülkedeki en büyük ırkçılığı yapan kişiler ülkücüler milliyetçiyim diye geçinenler sanki görmüyoruz bunu. dinime küfür eden müslüman olsa mantığı.
normal kürtleri dahi rahatsız edecek derecede ırkçıdırlardır. ayrıca türkiye'de bir insana türk milliyetçisi oldu diye ırkçı diyemezsiniz.

avrupa'da bile azınlıklara ya entegre olun ya da gidin denilirken bizdeki bu gevşeklik nedendir acaba.
türkiye çok taviz verdiği için. normalde çabuk sinen bir ırk.
E arkadaş. Avrupa’ya gittiğin zaman iki tane Türk gördüğünde direkt yapışmıyor musun? Oo hemşo deyip tüm gezini onlarla geçirmiyor musun?
interrail yapanlara bakın, gidiş Türk, geliş Türk, geziş Türk. Yani insanlar kendilerine yakın hissettikleri ile takılmaya müsait canlılar. Bu kötü bir şey değil, tamamen doğal.
Bunu Kürtler de yapıyor, Türkler de yapıyor, Çerkesler de yapıyor.

Neyse başka bir mesele de;
“fakat bir türk, özellikle öğretmen olsun, öğrenci olsun, memur olsun kürtlerin çok olduğu yerlere gittiğinde hiç hoş karşılanmıyor desem iltifat olur. çünkü ortaya gittiklerinde türkler kadın erkek demeden katlediliyor, yakılıyor, bin bir türlü eziyete maruz kalıyor.”

Yazılan bu. Hani hayatında hiçbir doğu-güneydoğu vilayeti gezmemiş cahil Türkçü tayfalar olur ya, iste bu onun bir de ergen versiyonu.

Şahsen Türkiye’nin birçok vilayetini tek tek gezdim. Hiçbirinde bana ırkım sorulmadı. Batısı da böyle, doğusu da. Siz nasıl bir hayal aleminde yaşıyorsunuz yahut kim beyninizi yıkıyor bilmiyorum ama kimse beni yakmaya çalışmadı anasını satayım.
ezik halk işte ne bekliyorsun.
bunda şaşıracak bir şey yok.
dünyanın her yerinde baskın olmayan etnik gruplar birbirine kenetlenerek ayakta kalır.
abd'de ermeni ve yahudi lobilerinin gücü bundan ileri geliyor.
bunu kenetlenmek diye tanımlayamayız. bu ırkçılığın sonu zaten terörizm olmuştur.

bunlar daha 2017'de necmettin yılmaz adından bir öğretmeni işkence edip yakarak öldürdüler. aybüke yalçın'ı ise sokakta başından vurdular. suçları neydi? türk olmak, çocuklara türkçe bir şeyler öğretmek.

bunları görmezden gelen yavşaklar daha önce hiçbir yer de ırkçılık görmemişler.
türklere karşı vardır. yani türk düşmanıdırlar.

çok örnek var ama sadece şu güncel haberden bile anlayabilirsiniz:

https://www.haberler.com/...unde-pkk-10852989-haberi/
Kürt degil, k*rt denilmelidir.
sonra vay efendim neden türkçüler ırkçı? ya ne olacağdık ?
Tam olarak ırkçılık değil aslında birbirlerini tutuyorlar kendi bölgesinden olan insanları ayırmıyorlar.
kürtlerde birde eziklik psikolojisi var, kürtlerin bir şeyini eleştirince hemen foşik diye bağırıyorlar, eleştiriye açık değiller. korkaklar o yüzden 3 veya 5 kişilik gruplar halinde gezerler. ehliyet kursuna bile 3 kişi arkadaş geliyorlar düşünün ne durumda olduklarını.
Ve pkk'dan bahseden, korkmuyorum gelsinler diyen menajerin ermeni asıllı olması.

Hep derim ruslara, fransızlara kanmasalardı ermeniler kürtlerden çok daha sadıktı.

Bu adamlar hristiyan olmalarına rağmen islam şeriatıyla yönetilen türk devletine yüzyıllarca hizmet ettiler. Etliye sütlüye karışmamak değil bakın bizzat devlete hizmet.

Ama maalesef ki kandılar.
özellikle hdp ve demirtaş ile aşırı artan eğilim.

hdp, kürtleri sadece ve sadece türklerle düşmanlığa güdülüyor. barış adı altında çok yoğun faşistlik yapıyorlar.