bugün

Yarak kürek bir ifadedir. Çanakkale de 1 tane bile kürt kanı taşıyan biri ölmemiştir.
Ypg de şii türkmenler de var dediğim hede.

(bkz: kürtler kazanırsa bizde kazanmış sayılıyor muyuz)
ayn el arap'ta bir tane bile türk'ün pkk'nın yanında kürtleri korumak savaşmayacağı gerceğini kafasına sokmayan kekonun dileğidir.
http://galeri.uludagsozlu...ra-t%C3%BCrklerde-691121/
Siz ilk önce bizim okulları yakmayı bırakın. Askerimizi öldürmeyi bırakın. ondan sonra zaten destek olurduk size. Ama artık geçti, artık yalnızsınız maalesef. Türkiye eğer Suriye'ye girerse sizin için değil, kendi çıkarları için girecektir. O yüzden heveslenmeyin. Ama sizi yine de kurtaracağız. Ne kadar yüce bir milletiz anlayın yani.
orda masum insanlar var ırkçılık yapılmamalı vicdanlı yaklasılmalıdır.
kastedilen türkmenler ise halihazırda gerçekleşen ama türkiye türkleri ise allah düşürmesin denilen durumdur.
allah ölümün bile hayırlısını versin tek hücreli ırkçı bir gruptan dünyaya ne fayda gelmiş ki kürtlere gelsin. tabi demokratları ayrı tutarım. ancak milliyetçi ya da ulusalcı bir grup var ki onların kendilerine hayrı yok.
Çanakkale'de kürtler savaştı birinci dünya savaşından sonra doğuda türkler insan çıkartıp ingilizlerle bir oldu.
Mili mücadele mustafa kemalin Kazımkarabekir paşanın önderliğinde değil şeyh saidin önderliğinde kazanıldı.
yunanı denize döken türkler değildi bizanstan kalma istanbullu rumlardı.
Ermeniler Sivas'ta adana da filan katliam yapmadı bilakis düşmana karşı savaştı.

ahh şu föşit türkolar yok mu yalan deryasında yüzüp zulmü payidar kılmaya çalışıyor ne zaman ele verip amerikanın dizlerinde sakso çeken kürtçülerle emperyalizme karşı savaşacaklar değil mk'dm.
haklı. ben cok etkilendim konyadayım. transporter kaldırıorm kobaneye savaşa gelen?
daha atalarının ilkelerini bilmeyenlerden kobane için yardım istemek biraz ahmaklıktır.
(bkz: kürtler çanakkale de var mıydı) ki?
hasiktir lan. Osman Paşa onun yalan olduğunu dedi. hem kim şeker ayn el arab'ı. siktirin gidin bizde kurtulalım.
Zamanında kürt olduğunu iddaa edebilecek kadar cesur olmadığından kimse kürt değildir.Herkes türk'tür.
kürt değilim ama kurtluş savaşında aktif rol oynamışlardır .örnek kürt alevisi Seyit Rıza dır .
canakkaleyi falan karistirmayin dürzüler. orada can verenler sadece muslumandi. siyasi tartışmalara pis durusunuza madden ve manen bütün bir islam coğrafyasına malolmus olayları sokmayin. ben kürdüm ezildim yıllarca psikolojisinden de bi cikin artik mk.
Şeyh sait'in torunları şehit olmuş Çanakkale'de. Yanlış duymadım değil mi?
mehmetçiği sırtından vurdular sıra mehmetçikte demeye varılıyorsa, tarihinde yazmaz. suratından vurmaya devam eder. *
Çanakkalede türkler savaştı. Kürtler doğuda isyandaydı. Şimdi geberin 7 den 70 e.
n'apmış lan kürtler?
çanakkale'de can vermiş...

al bak bakalım ne vermiş;
(bkz: çanakkale ve kurtuluş savaşı genelinde kürtler/@protest sanayici)

bir ırk bu kadar utanmaz, hayasız olur mu.
yunan ordusunda savaşıyordunuz lan siz, bildiğin yunan ordusunda;
(bkz: yunan ordusunda savaşan kürtler/@protest sanayici)

şeyh sait köpeğinin yanındaydınız lan siz? ne can vermesi amk?
birincisi çanakkale'de savaşan kürtlerin sayısı cidden azdır. öyle şovenizmle falan söylemiyorum bunu.
ikincisi de çanakkale, osmanlı devletine bağlı bir yerdi ve saldırı altındaydı. kürtler de osmanlı vatandaşıydı. yani çanakkaleyi savunmak zorundaydılar birer vatandaş olarak.
bizlerse suriye vatandaşı değiliz. bırakın orada savaşmayı, sınırlarımızı açmak zorunda bile değiliz. insanların sınır hattına duvar örüp mayınlayıp önüne hendek kazmadığımıza dua etmesi gerekir. türkiye olmasaydı ışid kobane'yi aldığında 3-5 bin savaşçı pkk'lıyı değil 160000 kürdü kesecekti.
sen hic yarak yedin mi? yemedisen ilk olucak.
Doğrudur, Çanakkale'de Türkler'e karşı yer almışlardır.
Facebook'ta çok sayıda kürtün üstü kapalı dillendirdiği. Çanakkale savaşı ile Kobane çatışmalarını karşılaştırıp, orada beraber savaşmıştık şimdi de burada bize yardıma gelmeliydiniz bizi yalnız bıraktınız diye bir de üstten üstten konuşuyorlar.

Kardeşim siz mal mısınız? Çanakkale her şeyden önce ülke sınırları içerisindeydi, Kobane bambaşka bir ülkede.

Çanakkale, topyekun bir savaştı, cihan devletlerinin toplaşıp o zamanın en ileri silahlarıyla saldırdığı bir yerdi;
Kobane'de IŞID, eli silah tutan beş altı bin çapulcunun yaygaralar eşliğinde, oraya buraya saldıran tipler. Irak veya Suriye'nin Türkiye veya iran gibi düzenli ve güçlü orduları olsa IŞID gün yüzü bile göremezdi. Topu topu bir terör örgütü.

KOBANE'de Kürtlerin arkasında ABD'den tutun Türkiye'ye kadar olan destek vardı. Çanakkale'de en demode, bozuk silahlarla ayakta kalmaya çalışan bir avuç yiğit.

Hayır sen Çanakkale'de savaşmış olsan dahi (ki bu kesin bir konu değil) nasıl ikisini kıyaslar ve Türkleri yalnız bıraktılar diye suçlayabilirsin ki? On on beş kürt dışında güneydoğu'dan kıçını kaldırıp da savaşmaya giden kürt mü oldu ki sıra Türklere gelsin?
haklı bir talep sadece çanakkale mi malazgirt... beraberce kardeşçe hep aynı cephede savaşmışlar ve kürtlere sadece türk olabilme hakkı veriyorlar. kardeşlik bumu hiç evirip çevirip kıvırmayın ya hiçbir şey bilmiyorsunuz yada bildiğinizi okuyorsunuz.
okusunlar: https://eksisozluk.com/entry/49913968