bildiğinizi okumaya devam edin siz.
geneli kürttür mezar yazıları değiştirilmiştir.ermeni varsa ki vardır onlarada ihanet edilmiş.o zaman ülke diye bır yermi vardı . bizimde bildiğimiz budur bizde bunu demek istiyoruz insan sırt sırta savaştığı asker arkadaşını satmaz ihanet etmez savaştıklarını inkar etmez.
Adamlar daha süleyman şah denilen yeri korumaktan aciz düşman olduğu milletten yardım dilenir halde, bir de gelmiş osmanlı kuracağız diyor. akıl yarrağa takılmıyor ki kulağından içeri sokup beynine ulaştıralım.
Adamlar daha ayn el arab denilen yeri korumaktan aciz düşman olduğu milletten yardım dilenir halde, bir de gelmiş kürdistan kuracağız diyor. akıl yarrağa takılmıyor ki kulağından içeri sokup beynine ulaştıralım.
Ulan koskoca Türkiye Cumhuriyetine cumhurbaşkanı bile vermişsiniz. Daha ne istersiniz anlamam ki. ALLAH'IN açgözlüleri
çanakkaledeki kürtlerin mezar taşlarindaki isimlerin değiştirilmesine dair canlı tanıklar var yine kimse sizden birşey beklemiyor yunanlar yahudiler ingilizler ermeniler yine gelirler. şimdi soykırım yapıldı çanakkalede deseler volohi boz yopmodok kort yopto
Sanki kürdistanı da kurtarmadılar.
kaçan 77.alayın tamamı kürttür. kaçan diğer ırka gelicek olursak araptır. toplamda kaç kişi kaçmış belirli bir sayı değil. zaten kendi topraklarını savunmaktaydılar ne çanakkalesi ? o yüzden yaptıklarını kendileri için yapmışlardır bize yararları olmuştur ama amaç bize yardım etmek değildir.
(bkz: Canım bu neyin kafası)
Orada şu yada bu yoktu biz vardık Türk vardı.
şu yada bunlar bize esaret zincirini vurmaya çalışan düşmanla el ele vermiş. bir sillede biz vuralım derdine düşmüştür.
çanakkale'de sırt sırta savaşmışsak ermenilerle kimler masa başında anlaşma yapmış türk'ün toprağında devletçikler kurma hayaline kapılmıştır.
bu topraklarda düşmana bizde dur dedik diyen zihniyet neden dersim'de şurda burda isyanlar çıkartıp batının ekmeğine yağ sürmüştür.

çünkü bunların yüreği hiç bir zaman bizim çarpmamıştır. bizim gibi türk gibi düşünmemişlerdir.
yürekleri fikirleri ihanette çanaktan tutmaktan ileri gitmemiştir.
bugün ihanetin bekçileri küresel güçlerin tasmalı köpekleri oldukları gibi dünde öyle idiler.

imparatorluğun ordusun'da bir kaç tanesinin bulunması bu ihanet bekçilerini ortak yapmaz.
zira ikinci dünya savaşında rus ordusunda Türk unsurlar fazla olduğu halde kahramanlık payı türklere verilmemiş rus ordusuna verilmiştir.
çanakkale başarısı kurtuluş savaşı bu destan asli unsurun imanı inadı sayesinde kazanılmıştır. bir kaç tanesinin sayesinde değil.

bugün bizde oradaydık diyenlerin bugün nerede durdukları hangi kucakta oldukları aşikardır.
çok konuşmasınlar tarih okusunlar.
kürtlerin faydadan çok zararı olmuştur o zamanlarda doğu bölgelerinde gaziantep şanlıurfa dışındaki bütün yerlerdeki kürtler savaşa katılmamıştır hatta isyanlar çıkarıp savaşmaktan korkan kaptan mağara adamları yüzünden suriye ve ıraktaki bazı topraklar şuan günümüzde türkiyenin değil bize sakın onları sevimli göstermeye çalışma.
Çanakkalede şehit olan kürtler var doğru türklere göre baya az ama var ışte neyse. Çanakkale bi kere sınırlar içinde orayı geçseler kürtlere gelmeyeceklermiydi sanki mecbur gelecan la ayrıca ozaman siktirgit başka vatana. Kobaniyle nasıl kıyaslarlar acep nasıl bi beyin bunlarınki anlamadim. Hayırdır a.q 30 yıldır askere polise kurşun sikan bi orospu çocuğu orgutemi yardım edek gelipte. Ama türkiye ne yazıkki genede bi şekilde yardım etti gerçi işin açığı şimdi. Sonra irakta kahpe peşmergeniz türkmenlere her türlü şerefsizli reva görürken buna rağmen siktimin devleti o kadar yardım etti. Hala daha böyle basliklarmı açıyonuz la.
sadece çanakkale mi, ya malazgirt, ya talas?

bak mala anlatır gibi anlatayım da çok zorlanmayın: çanakkale'de kürdlerden çok daha fazla ermeni, rum, yahudi ve alman ölmüştür. bunun sorumlusu pek tabi kürdler değildir. kürdlerin yaşadığı coğrafya nere savaşın gerçekleştiği coğrafya nere. o askerleri oraya nakledecek ne disiplini ne de lojistiği vardır osmanlı'nın.

fakat kürde yine de kızamıyorum. hatta onları anlayabiliyorum. bu ülkede tuvalete gitmesini bile kürd, çerkez, laz ile beraber yaptığını söyleyecek tıynıyette-ne yazık ki bunların içinde milliyetçiler de var- elemanlar olduğu müddetçe kürd de 'kardeşim o zaman beraber yaptık neden oraya türk koydun?' diye sorma hakkına sahiptir.
okusunlar: https://eksisozluk.com/entry/49913968
haklı bir talep sadece çanakkale mi malazgirt... beraberce kardeşçe hep aynı cephede savaşmışlar ve kürtlere sadece türk olabilme hakkı veriyorlar. kardeşlik bumu hiç evirip çevirip kıvırmayın ya hiçbir şey bilmiyorsunuz yada bildiğinizi okuyorsunuz.
Facebook'ta çok sayıda kürtün üstü kapalı dillendirdiği. Çanakkale savaşı ile Kobane çatışmalarını karşılaştırıp, orada beraber savaşmıştık şimdi de burada bize yardıma gelmeliydiniz bizi yalnız bıraktınız diye bir de üstten üstten konuşuyorlar.

Kardeşim siz mal mısınız? Çanakkale her şeyden önce ülke sınırları içerisindeydi, Kobane bambaşka bir ülkede.

Çanakkale, topyekun bir savaştı, cihan devletlerinin toplaşıp o zamanın en ileri silahlarıyla saldırdığı bir yerdi;
Kobane'de IŞID, eli silah tutan beş altı bin çapulcunun yaygaralar eşliğinde, oraya buraya saldıran tipler. Irak veya Suriye'nin Türkiye veya iran gibi düzenli ve güçlü orduları olsa IŞID gün yüzü bile göremezdi. Topu topu bir terör örgütü.

KOBANE'de Kürtlerin arkasında ABD'den tutun Türkiye'ye kadar olan destek vardı. Çanakkale'de en demode, bozuk silahlarla ayakta kalmaya çalışan bir avuç yiğit.

Hayır sen Çanakkale'de savaşmış olsan dahi (ki bu kesin bir konu değil) nasıl ikisini kıyaslar ve Türkleri yalnız bıraktılar diye suçlayabilirsin ki? On on beş kürt dışında güneydoğu'dan kıçını kaldırıp da savaşmaya giden kürt mü oldu ki sıra Türklere gelsin?
Doğrudur, Çanakkale'de Türkler'e karşı yer almışlardır.
sen hic yarak yedin mi? yemedisen ilk olucak.
birincisi çanakkale'de savaşan kürtlerin sayısı cidden azdır. öyle şovenizmle falan söylemiyorum bunu.
ikincisi de çanakkale, osmanlı devletine bağlı bir yerdi ve saldırı altındaydı. kürtler de osmanlı vatandaşıydı. yani çanakkaleyi savunmak zorundaydılar birer vatandaş olarak.
bizlerse suriye vatandaşı değiliz. bırakın orada savaşmayı, sınırlarımızı açmak zorunda bile değiliz. insanların sınır hattına duvar örüp mayınlayıp önüne hendek kazmadığımıza dua etmesi gerekir. türkiye olmasaydı ışid kobane'yi aldığında 3-5 bin savaşçı pkk'lıyı değil 160000 kürdü kesecekti.
n'apmış lan kürtler?
çanakkale'de can vermiş...

al bak bakalım ne vermiş;
(bkz: çanakkale ve kurtuluş savaşı genelinde kürtler/@protest sanayici)

bir ırk bu kadar utanmaz, hayasız olur mu.
yunan ordusunda savaşıyordunuz lan siz, bildiğin yunan ordusunda;
(bkz: yunan ordusunda savaşan kürtler/@protest sanayici)

şeyh sait köpeğinin yanındaydınız lan siz? ne can vermesi amk?
Çanakkalede türkler savaştı. Kürtler doğuda isyandaydı. Şimdi geberin 7 den 70 e.
mehmetçiği sırtından vurdular sıra mehmetçikte demeye varılıyorsa, tarihinde yazmaz. suratından vurmaya devam eder. *
Şeyh sait'in torunları şehit olmuş Çanakkale'de. Yanlış duymadım değil mi?
canakkaleyi falan karistirmayin dürzüler. orada can verenler sadece muslumandi. siyasi tartışmalara pis durusunuza madden ve manen bütün bir islam coğrafyasına malolmus olayları sokmayin. ben kürdüm ezildim yıllarca psikolojisinden de bi cikin artik mk.
kürt değilim ama kurtluş savaşında aktif rol oynamışlardır .örnek kürt alevisi Seyit Rıza dır .