bugün

anlatılmasının zor olduğu gururlu his.

şükür ki kürdüm, ve her insan benim için dost!
olmadigin irk ve ideoloji kaldimi vasat troll ?

gurur duyulacak bir tarafi yoktur cunku kurtlerin insanliga bir katkisi yoktur.
(bkz: paris te mhplileri linç eden kürtler)
Türk olmaktan gurur duymak kadar sacmadir.
Faşistlikten ileriye gitmeye bir eylemdir. Gurur duyma demiyorum gurur duy ama hobi olarak gurur duy. Çünkü bu ülkede ezildiğini iddia edip kontrol kendilerine geçince diğerlerini ezmeye çalışan kürtlerdir. Misal şuan licede olanlar. Faşist kürtlerin türklere "faşist türkler" diye saldırması, bir kürt ironisi değil midir? Sen "ben kürtüm gurur duyuyorum" dersen diğer tarafta, "ben türküm gururlu olan benim" der. Böylece çarşı karışır arkadaş. Ne zaman bütün taraflar ırkıyla, diniyle, rengiyle gurur duymaktan ziyade insanlığıyla gurur duymaya başlarsa o zaman ebedi huzur ebedi mutluluk ebedi kardeşlik evimizin içine girer.
insan olmaktan gurur duymak.

Önemli olan bu.
abicim herkes ırkıyla gurur duymalı o sorun değil. sorun olan şey, başka ırktan olanlara allah'ın kulu değilmiş muamelesi yapmak. insan değil muamelesi yapmak. bu sadece ırkçılıkla değil, sınıf, taraftarlık gibi durumlarda da karşımıza çıkabilecek bir sorun. dışlama ve dışlanma sorunu. iki tarafa da kazandırmaz.
insanların kendi elde edemediği ve seçemediği özellikleriyle büyüklük taslaması veya bu özelliklerinden dolayı hor görülmesi bazı kişilerin acizlik göstergesinden başka bir şey değildir.

Tabi bireyin kendi kültürünü yaşaması ve yaşatması geceyle gündüz kadar doğaldır.
Alkolü fazla kaçırmaktır.
Adamlıktır milletinden utanmamaktır.
Hiçkimse milletinden utanmamalıdır.
iyi olanı yok denecek kadar azdır. iğrenç böyk. Dövlet bize bakmıyır. Kaçakçılar sizi.
Önemli olan onur duymaktır.

Gurur ayri onur ayridir. Ama yine de biseyler duy tabii insan kendi irkinin yaninda olmali.
türk olmaktan gurur duymak kadar saçma bir olay. kendi seçimin olmayan bir şey yüzünden gururlanmak gerzekliktir.
15 milyar yıllık tarihe sahip kürt halkina mensub olduğu için duyulan haklı gururdur.
Mahlasım kadar tutarlı bir durumdur.
neye dayanarak bir kürdün gurur duyduğunu merak ettiren argüman bu.
tarihte de kürtlerin gurur duyulacak bişeyi yok hep isyanlar vs... devlet bilE kuracak kadar çalışamamışlar, genelde tembeller, belki kürt kökenli bazı kimselerin Türkiye'de Türk olarak başardıkları var..
ha bir de çok çocuk doğurma.. her tanıştığı kadına hamile bırakma makinesi gözüyle bakma falan bunlar olabilir başarıları (?!)? sadece...birden çok kadınla evlenme.. yasak ilişkiler... ve yazılamayacak şeyler...
belki hepsi öyle değil ama bir de genelde tembellik ve işten kaytarma rekorunu ellerinde bulunduruyorlar...
Türklerin Avrupada falan adını kötüye çıkaran da Kürtler...
Bilader ırklar sizin üstünüzde bi deneme yapmış heralde bu nasıl soy ağacı tabi buna soy dersen.
Allah baska zeval vermesin kardes.
aşırılığa kaçmadan, mesela islam uğruna çok büyük emekleri geçmiş olan bir millet olan kürt ırkına mensup olmaktan gurur duymak, her akıllı kürdün yapması gereken iştir.
Terörist olunmadığı sürece sıkıntı yoktur.