bugün

yahu diyorum işte hep, bi bunlar böyle ağlak zırlak,geçimsiz millet..
lazlar diyo mu "laz kimliği böhüüü" diye, çerkezler diyo mu "çerkez kimliği böhüüü" diye..
bi bunlar insan gibi yaşamayı öğrenemedi,ne pislik milletmişsiniz be!..
hep sorun,hep sorun..
adı üzerinde,türkiye..

sen türkiye'de yaşayacaksın,üstüne bide türk değil kimliği isteyeceksin..
vay be,iyiymiş..
çocuk doğuracağınıza paso,dağdan inip az aklınızı çalıştırsaydınız da yapsaydınız madem..
başta "sıfatsız emine ayna" olmak üzere,eksileyenler dahil hepiniz bi defolup gitseniz de bizde rahata ersek!

çok sinir oldum sözlük öyle böyle değil!
http://www.nolur.com
lan var ya kimliğiniz. yok erkeklerin ki pembe, kadınların ki mavi olsun diye isyan ediyorsanız sorun yok. gidin nüfus müdürlüklerine alın kimliklerinizi.
(bkz: al)
(bkz: sen gel bakim vericem ben sana kimliğini)
en saçma savunma mekanizmasının devreye girdiği noktadır burası. lazlar çerkezler istemiyorda size noluyor? o lazların çerkezlerin sorunudur kardeşim. eğer bu bir haksa, laz çerkez istemesede o hakkı vermek zorundasın devlet olarak. yok eğer öyle bir hak yoksa ortada, yedi cihan istese yinede vermemelisin.
ayrıca lazların lazca konuşması hiç bir zaman suç olmadı ülkede.
kısaca; üst kimlik türkiye halkı olmalıdır. mustafa kemalinde bir aralar söylediği gibi. türk,kürt,laz,çerkez,rum,gürcü,arap,boşnak vs. bunlarda alt kimlik olmalıdır.

nüfus 75 milyon. 3te 1i farklı uluslara mensup ve siz hala ulus devlet mantığında ısrar ediyorsunuz. anlamanın bir yolu varsa söyleyin bizde anlayalım.
(bkz: götlerine sokmak için herhal)
gizli planın sinsi sinsi zuhur etmesidir.
isteme halidir.alsın ve siktirsin gitsindir bu saatten sonra!
her halk kendi anadilinde eğitim görme ve kendi kültürü ile yaşama hakkına sahiptir. bu kadar tepki verenleri anlamıyorum. hiç mi evrensel bir bakış açınız yok? eğer milyonlarca kürt ben anadilimle eğitim görmek istiyorum, devlet de vatandaşına bu hakkı vermesi gerekiyor. bu konu kesinlikle bölünmeyle ilgili bir konu değil. bölünme paranoyası arkasına gizlenip yer yüzünden, bir dilin yok olmasına kimse seyirci kalmamalı. bu bi tabii haktır, bu hakkı bir çerkez de istese, bir laz da istese kesinlikle savunurum. insanları bir kalıba koymak, asimile etmek, tektipleştirmek demokratik bir ülkenin harcı olmaz. biraz empati duymanız için bir örnek vereyim; özellikle sovyet etkisi altındaki bulgaristan türklerin zorla bulgarca öğrenmelerine, bulgar isimleri çocuklarına vermeleri baskıları sebebiyle türk toplumunda büyük tepkiler olmuştu. bir kürt olarak ben de buna tepki verdim. bunu nasıl anlatacağımı bilmiyorum aslında. çünkü bu konuda yazan kişilerin pek çoğu atsızcı, ülkücü, türkçü ki bunlar genelde pek felsefik, sosyolojik, psikolojik yönünü düşünmek istemezler, biraz ezbere konuşurlar. empati diyeceğim ama siz asil türk ırkının evlatlarısınız ne haddinize kendiniz hayali de olsa kürdün yerine koymaya. haydi eksileyin, kolay gelsin.
kürt halkı o haklarını kurtuluş savaşı'nda türklere ihanet ederek kaybettiler. ne sanıyordunuz vatanı türk kürt çerkez beraber mi kurtardı.
türkler vefalı insanlardır. birinin hakkını ona teslim eder. ama kürtlerin türklerden bir alacağı yok. kurtuluş savaşında isyancı olarak öldürülen kürt sayısı şehit olan kürt sayısından 17 kat fazla. hal böyle iken, kürtlerin bu topraklarda türklerden daha fazla ayrıcalıklı olması kadar abes bir durum yok. hem savaşma, üstüne ihanet et, sonra devlet bizi eziyurr!!! diye böğür. oldu başka isteğiniz.
biz bunların yerinde olsak adamlar bizim gözümüzün yaşına bakmaz..
ama bizim halkımız böyle vefakar işte..
adamlar çocuk yapıyolar,üstüne para alıyolar, ekmek elden su gölden misler gibi yaşıyolar, hala sorun üstüne sorun..
bide yetmezmiş gibi insanlık dışı işler çevirip, topraklarında yaşadıkları ülkeden ayrı kimlik istiyorlar..
bak hele şunlara ya..
biri de yazmış asimile olmak falan diye, komedi..
lazlar asimile mi oldu, sizin gibi çirkeflik yapmıyorlar..
pislik desen sizde..
kavga gürültü desen sizde..
insanlık desen yok..
"neyinize sizin kimlik" derler adama..
boşuna dememişler;
"türk'ün türk'ten başka dostu yok" diye..

edit: o değil de bunlar sözlüğü bile sarmış arkadaş..
insanlık artık insanlığı özlüyor.

büyük insanlık nerdesin?

insanlığı istiyorum.

kürdün türke türkün kürde üstünlüğü diye ne varsa hepsini ayaklarımın altına alıyorum. geçelim artık bu sığ milliyetçi kavgaları.
(bkz: kimlik mi ne kimliği kimlik ne arar la kürtlerde)
(bkz: verirsem gidecenmi)
-t.c kimliği için hemen bir nufus idaresine başvur.
-iki resim
-bir ikemetgah
-bir de yürek lazım türk olmak için.
sözlükte pek çok nazi bulunduğunu görmemize vesile olmuş istektir. her kötülüğü kürtlerden bilmek, her pisliği onlara yamamak...yakında sa'ların ss'lerin 1930'lar almanyasında yaptıkları gibi kürtlere ait ev ve dükkan camlarına işaretler konduğunu görürsem şaşırmayacağım.

bu yaptığınız azgınlıkla türklüğe filan yakışmıyorsunuz siz. çünkü böylesine azgınlaşanlar, faşistleşenler bırakınız herhangi bir millete dahil olmayı insan olmayı bile hak etmiyorlar.

kürt halkı içinden çıkan faşist bir grup, devletin yıllardır kürtlere reva gördüğü faşizmi kendi faşizmleri ile alaşağı etmeye çalışıyor. ama olmaz, olmuyor olmayacak.

ey kürtler, ey türkler faşizme karşı durun! boyun eğmeyin!

faşizme karşı faşizm daha çok faşizmden başka bir şey değildir.

kürt ve türk halkları diğer tüm halklar gibi birbirlerinin kardeşidirler. insanların farklı milletlerden oldukları için birbirlerini boğazladığı yerde "insanların" yaşadığını düşünemeyiz.

saçma sapan mikromilliyetçi düşüncelerle insanlar birbiriyle can düşmanı haline getiriliyor ve bu onların asıl sömürücüleri farketmesini engelliyor.

kim mi onlar: devlet! sermaye! düzen partileri! sivil toplum kuruluşları! medya!

siz birbirinizin boğazına sarılırken onların ayakları altında, gıdıklanmaktan katılıyorlar hepsi.

utanın halinizden.

yaşasın türk ve kürt halklarının kardeşliği!
lağım bilfiil patlamıştır. kardeşliğin sonudur.
(bkz: o yeni bitti yarak versek)
bu konu üzerine bir şey anlatmam gerekiyor sanırım. geçen hafta trabzon-liverpool maçını kahvede izlemeye gittim( bu arada olay batman'da geçiyor).dakika bilmem kaç trabzon gol atıyor teofilo'nun ayağından. kahvede yaklaşık yüz kişi var golle birlikte hep birlikte havaya kalkıp seviniyorlar. aralarında trabzonlu 1-2 kişi var ama diğerleri başka takım tutuyor ama yine de bir türk takımının yabancı bir takım karşısında öne geçmesine seviniyorlar, onun kazanmasını istiyorlar. türkiye'ye bu kadar bağlı 5000 yıldır bu topraklarda bulunan bir millete karşı bu öfke ne diye. şu bilinmeliki kürtler bu ülkeyi seviyor ve bu ülkede yaşamak istiyor bunu da yapabilmek için egemen güçten yani devletten insalığın temel hakları olan bazı hakları iade etmesini istiyor. burda biraz empati yapmak gerek; kürtlerin yerinde türkler olsaydı aynısını yapardı hatta daha fazlasını.
hitaba kürt de türk de dahil

türk kürt yoktur. tc sınırları içinde tc vatandaşı vardır. bu istek abartıldığında ne kadar zararlıysa isteğe verilen cevaplar o kadar ilkeldir. ey kendini safkan sanan, daha da kötüsü bunu bir meziyet sanan suser* türk demek anadoluda kardeşçe yaşamış toplulukların ortak ismi demek. türk olmanın tek üstün kısmı da o ismi oluşturan halkların hep beraber bağımsızlık savaşı vermiş olması.

elalemin çıkarı için kardeşine kıyma!
(bkz: 1 kürt found)
(bkz: lazlar kimliğini istiyor)
(bkz: çerkezler kimliğini istiyor)
(bkz: yörükler kimliğini istiyor)
(bkz: pomaklar kimliğini istiyor)
(bkz: ermeniler kimliğini istiyor)*
(bkz: o kimliğini istiyor)
(bkz: bu kimliğini istiyor)
(bkz: şu kimliğini istiyor)

şeklinde versiyonları da mevcut olabilecek cümle. işin gerçeği hepinizin kimliği var.
hani t.c yazanı! yoksa bunu hatırlayamayacak kadar da mı beyinsizsiniz?
(bkz: al bunu kullan)
bunu kürt halkı değil devletin polisine tokat atıp " gel buradayım beni de mi öldüreceksin ? " gibi saçma sapan ve tahrik edici tavırlar gösterebilen,başkalarının maşası olmuş çapulcular iddaa ediyor . kompleksin ve ezikliğin bu kadarı da fazla artık .
hayır ne faşistim ne milliyetçiyim , hatta kürt meselesinin,sorununun , durumunun,artık adı he ne ise bir an önce düzgün yatırmlar ile devlet teşviki ve öncülüğü ile çözülmesini isteyenlerdenim . ancak bu durumun muhattabı asla ve asla bdp olmadı,olmayacak,olmakta istemiyor,dağdaki terör örgütünden bahsetmiorum bile .

doğuda ve güneydoğuda yaşayan vatandaşlarımızın sıkıntılarının çözülmesi oraya eksik olan bir takım şeylerin ulaştırılması elbette ki devletin boynunun borcu . ancak borçlu olduğu güruh da yine türkiye cumhuriyetinin ihtiyaç sahibi vatandaşları , her gün "kimlik istiyorum , özerklik istiyorum " diye saçmalayan , sokaklarda peşmerge kıyafeti ile polise taş atan , komiser tokatlayanlar değil .