bugün

adamlar kürt ismini teleaffuz edince bağımsız kürdistan devletini kabul edeceği korkusuyla isim tamlamalarında bile kullanmaktan korkuyor.

samsun ilini gezerken "kürtün ırmağı" tabelasındaki kürt kısmını silmeye çalışmış tipler gördü bu gözler.:)).
Künt böreği de deniliyor. Ben pek sevmem ama çakallarla dans filminde del piero hikmet in iştahlı bir şekilde yediği o sahnede canım çekmişti. Sonra otobüs muhabbeti oldu vazgeçtim.*
Her türlü lezzetsiz ve mide bulandırıcı.. bunu sahiplenmek istemek de ne bileyim..
küt, kürt mürt dememek için sade börek diye sipariş veriyorum. sade börek en iyisi. küt ne amk.
küt böreğidir. Lezzetli ve bir o kadar da kalorisi yüksektir. sabah yerseniz gün boyu kafanızın arkası ağrıyabilir.
Kürt diye bildiğimdir ama hiç de farketmez iki türlü de götürürüm acımam.
boşnaklara has bir böreğin adının "kürt böreği" olması beklenebilir mi ? hayır...
%100 boşnak usulü küt böreğidir kendileri...
Kürt böreğidir kürt küt ise ülkuçuların uydurduğu bir şeydir.
aslı küt böreğidir. en güzelini de şirinevler meydanda örnek börek yapar...
kesilirken küt küt sesler çıkardığı için küt böreği demişler, onlar da sahiplenmeye kalkmış garibim..
yoksa kürt pudra şekerinden ne anlar, kürdün böreğinde olsa olsa acı biber kıyma olur.
yerken kart kurt sesleri çıkardığı için kürt böreği demişler. bu börek değil başka bişey olmuş harika da olmuş.
neticede börektir, toplumlara kamplara sokup bölmeye gerek yoktur. börek üzerine pudra şeker dökünce börek kimlik değiştirir kürt böreği olur, asıl olan lezzetidir.
bi belli olmadı * ne ya şu böreğin adı. alla alla *
Vallah Ben yiyorum büyük bir zevkle, Istanbul da okurken bizim için bulunmaz bir nimetti hem ucuz hem doyurucu ama șunu söyleyebilirim biz kürt böreği olarak biliyorduk
Kült böreğidir. Sinema eleştirmenleri yer daha çok.
Kürt böreğidir küt ülkuçuların uydurduğu birşeydir.
diyelim ki adı küt değil de kürt ne yapacaksınız o zaman yemeyecek misiniz yani?
doğrusu kürt mü küt mü bilmiyorum ama tadı güzel olan bir börek.
Peynirli pugaca.

Evet.
Bol pudralı olur personelin yegane kurtarıcısıdır. Hamdi abiydi sanırım kürt böreği derdi. Kürt böreğidir o.
sade börek. girin börekçiye 2-3-4 dilim sade börek diyin veriyor "o ne abi" diye sormadan.
Çerkez böreği.
adını bilmemekle beraber müptelası olduğum börektir.
tanım: bir börek ismi versusu.
Kesiminden ismini alan bir börek bu sadece, bu börek genelde istanbulda yapılır doğuya git bu böreği bilen yok, kürt böreği olması imkansız olan durum, boşuna dememişler galat ı meşhur fasihi mehcûrdan evlâdır diye, al sana galat ı meşhurun ağababası.
pkk böreği. yiyen terörist olur uyarmadı demeyin.
dünyanın en mal sorunsalı ama malları tartışırken görmek çok zevkli o yüzden up.

nedir ya şu böreğin adı *