bugün

Asimile ol.

Ben oldum gayet memnunum. Düzgün şiveyle bilgi birikimi yüksek seviyede zart zurt yapmadan yaşadığında kimse sana kürt deyip aşağılamıyor.
saçını boyatma.kapkara bir kafan oluyor ama dipler beyaz beyaz uzuyor, komik oluyorsun..
kafayı boyatınca karı- kız sana bakıyor sanma.
Hadi evlat Sakin ol ver o ak47yi bana.
Bana çiğ köfte getir. isotsuz olsun gardaş. Rakıyla iyi gider.
cuhapenin gazına gelmeyin sizi yarı yolda bırakır sap gibi ortada kalırsınız. ne varsa ak partide var.
Epilasyon.
şu kadıköy meydanda son ses türkü söyleyip halay çekiyorsunuz ya lütfen müziğin sesini biraz kısın hakikaten ses çok yüksek.
elektrik faturanı öde yeter kardeşim.
ses duvarını aşmıyoruz !.. telefonla konuşurken yani.
Faturaları mobil uygulamalardan öde.
esenyurt'a taşın.
hiçbir şey.
onurunu benliğini kaybetme. Seni türkleştirmek isteyenlere boyun eğme. bu ülke onlar kadar senin de ülken.
Git ötede oyna.
Birşey yapmak zorunda değilsin Kürt kardeş.
nefes alıyorum ne yapmalıyım?
yaşıyorum ne yapmalıyım?
burdayım ne yapmalıyım?
inançlarım var ne yapmalıyım?
ağlıyorum ne yapmalıyım?
varoluşsal krizlerim var
kafam karışık
zihnimi bulmak için ne yapmalıyım?
insanım ben ya
bunun için ne yapmalıyım?
ve daha bilimum sorunun cevabına verilmesi gereken yanıtla aynı. tüm bu soruların, başlıktaki soruyla ortak yanı saçma bir soru olması sadece.

saçma sapan ortalığı gerekecek bir sürü entry'ye vesile olabilecek bir başlık bu. artık insanları birbirinden ayırmak için saçma sapan, sebepsiz, şuursuz söylemleri bırakalım. dünyanın türcülüğü aşmasına bile yaklaşık 1 asır kaldı. ayrımcılık, cinsiyetçilik, ırkçılık, milliyetçilik, dincilik gibi vasıfsız ve cahil kavramlardan kurtulalım. yaşamanın, yaşatmanın huzuruna erişmeye çalışalım. hepimiz son bir kere nefes alıcaz. sadece bunun huzuruyla yaşayalım.

aynı şiirinin dizelerinin öncesi beni sarmasa da rahmetlinin de dediği gibi:

yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi
kardeşçesine
bu hasret bizim.

buna hasret kalmayalım.
Benim gibi ol. Hiçbir şey yapma.
'' kendini hiçbir türkiye cumhuriyeti vatandaşından farklı görmeden türkiye' de yaşamalısın '' cevabı verilecek soru.
büyükşehirlerden uzaklaş memleketine dön orada çalış.
https://www.youtube.com/w...VJOA&ab_channel=mmtfb
Cinsiyetçilik yapma, adam ol, karı gibi ağlama.

* ne alakaysa ben de bilmiyorum.
Kürt,arap, türk ne farkeder insan olmak önemli olan. insanı insan yapan ırkı değil ahlakıdır. Yaratılanı sev Yaradan dan ötürü. Toprağın altında herkes bir. Tek kurtuluş takvadadır.
Hepimiz bu ülkede huzur içinde yaşayacağız başka ne olabilir?
Evet Bulgar macırlarından uzak durun Bi sg aq.
Ya sev ya terket!