bugün

Bugün hacıbozan'da kitlenen kahvaltı hesabımız..
Olm nasıl bi gaza geldiysek bende anlamadım,
Allah kimseyi aç bırakmasın..
O parayla bi hafta kahvaltı ederdik halbuki.

hacı çok bozdu,
bayağı bozdu,
bozdu bozdu bozdu bozdu önünü alamak yani,
felaket bozdu öyle böyle değil..

(bkz: hacıbozan)

şehirli olup köy kisvesi altında kazıklanmaktır,
ben ettim siz etmeyin..

edit: ekleme.
Adamlar isimden niyetlerini belli etmiş. Namlı ve diğer yerlere gidilirse de, iyi bir kitlerler; o an gelene kadar anlayamazsın.
aynı kahvaltı mado da 25 liradır. ılık suda bekletilmiş keçi peyniri varmış içinde, bak bak kelime oyunlarına, cazip kılma taktiklerine bak.
bir aylık mutfak masrafı resmen israf.
50 lirayla bimden 2 aylık kahvaltı alınabilir.
Uykuyu açmak icin birebirdir.
oysa gerçek bir köy kahvaltısının, şehirlilere bu fahiş fiyat, ambalaj ve isimle kakalanmakta olanıyla alakası yoktur.
kahvaltıda patatesli yumurta varken büyük bir israftır. soğanlı da güzel oluyor. 50 lira bana ver sana 10 günlük kahvaltı çıkartırım.
valla hiç yapmadım ama bir gün sağlam bir "van kahvaltı salonu"na gidersem gözümü kırpmadan veririm.

(bkz: dünyaya bir daha mı geleceğiz)
fetihpaşa korusu'ndaki dilruba restaurant'ta tarafıma geçirilmiş olan hesaptır. güzeldi, hoştu ama boğaza karşı diye bir köy kahvaltısına 50 tl alınması da saçmadır, verilmesi de.
savurganlıktır.
sehirde yapilmistir.
Ertesi gün poğaça yerken kederlenmektir.
paranın getirdiği gerzekliklerden sayılacak türden israf. *
bir çay ve bir sahlep'e 20 lira vermekle aynı değerdedir.

ulan aklıma geldikçe içim yanıyor, menüye bakmamıştım yoksa bir su içer çıkardım(o da 5 liradır muhtemelen).
anlamıyorum ben mi fakirim, millet mi zengin. saçma soru oldu ben fakirim evet.
bugüne kadar ne zaman derme çatma köy lokantalarında salaş yerlerde yemek yediysek hep kazıklandık. devlet yıllardır turist döviz getirir şeklinde turizm lansmanı yaptığı için cahil haklımızda turisti yolunacak tavuk olarak görmeye başladı.

(bkz: şark kurnazlığı)
içinde bizzat köylü parçacıkları olan kahvaltıya haftalık nafakayı bırakmaktır.
bizde köylüyüz ama hiç öyle yapmadık. hep yumurta hep yumurta.
sonrasında yediklerini sıçmaya kıyamazsın.
köylüler o kahvaltıyı her saban evlerinde ediyor. Ama inan 5 liraya bile mal olmuyor.
bu işe girmek lazım, deli para var. köy ürünleri dediklerinin %90 nı market ürünü değilse bende bişey bilmiyorum. hele tereyağ niyetine margarini kakalıyorlar ya yeminlen tereyağına ayıp be.
köyü yakın olan yazar için daha ucuza gelebilecek kahvaltıdır.

mesela bizim köye otobüs bileti 17 TL. gidiş dönüş 34 TL yapar. hem orijinal köy kahvaltısı edilir temiz hava eşliğinde hem de paranın üzeri cepte kalır.
beşiktaş'ta kaymakçı var, orası da böyledir. yumurtayı pişirseydiniz lan bari, önümüze konan vıcık vıcık şeyin yumurta olduğu kanısına vardığım için diyorum bunu. tonton dede, köylü kızı, mütevazi diye kandık hesabı soktunuz sabah sabah.
para ne için var. cimriliğe gerek yok.
yer sofrasında yenmişse köy kahvaltısı olmuştur. 50 tl ile köylüler fena kazıklamışlardır.
aptallıktır desem kızmazsınız zaar. üstüne bir miktar holosko ve biraz daha para koyularak köyü direkt satın alsanız daha avantajlı olurdu gerçekten. 50 lira ne amk.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar