bugün

bizde vicdanlı, merhametli, adaletli insanlar istiyoruz ama olmuyor iste napıcan.
benim şu sefil hayatımdan keyif aldığım tek an, sarfoşken eve dönerken sokak köpekleriyle karşılaşıp onları sevmem, sohbet etmem, vakit geçirmem.

böyle bencilce, halsiyetsizce, acımasızca bi istekte bulunan bi insan, benim gözümde en aşağılık insandır.

tanım: hayvanların yaşam alanının anasını siken, sonra da onları göndermek isteyen sefil birinin isteği.
Köpeklerde onları sikmeyin hor görmeyin taş atmayın motosikletin arkasına bağlayıp sürüklemeyin karu kız tavlayacam diye edinmeyin gdrçekten sevin yaşam alanlarını paylaşabilen gerçekten siz insan olun onlarda köpek olsun istiyorlar ama işte aynı dili konuşmuyorlar diye dertleri yok sanmayın. Mınah.
hayvanları seven biri olarak destekliyorum. lakin '' bu hayvanlar pis, saldırgan, tehlikeli hepsi öldürülmeli'' kafasında olanların amınakoyyim vicdanlarını sikeyim çatır çatır. bunun dışında yoğun bir kısırlaştırma projesiyle bi 10 yıl içinde çözülebilecek bi sorun.
Sokağa çıkma kardeşim sen dediğim istektir.
iki lokma ekmek ver bakalım bir daha kovalar mı dediğim istektir.
Ulan bu köpekler beni neden kovalamıyorlar diye düşündüren istektir.
Hisli hayvankar vesselâm...
sokağa çıkma o zaman.
igrencleşmeyen ve köpekler kadar sadık olan insanlar istiyoruz.
insan ne zannediyor dünya sadece bizim üzerinde yaşamamız için mi yaratıldı ? Biz işgal ettik nerdeyse her canlının yaşama alanını.
insanların yaşama hakkını tehdit eden başıboş itler ile ilgili haklı bir istektir. Çocuğunuzun olmadığı nasıl da belli hepinizin, olmasın da inşallah. Okula giden Çocukların üzerine saldırıyor bu yaratıklar. Bir de sahiplenecekmişiz pislik yaratıkları. Hadi lan oradan. Hepsinin itlaf edilmesi lazım ve evet beni yaşatmıyorsa bunlar bana zarar veriyorsa bunlar da yaşayamaz. Geberecek hepsi.

Sokak köpeği sevenleri Anlamak mümkün değil vallahi bu tiplere Sorsan Anasını babasını bunlar kadar sevmez.
Çok istiyorsan köpekleri, al köpeklerini de insanlardan uzak bir yere yerleş sevgililerinle sayın köpek dostu. Şehirler köpeklerin değil insanların yaşama alanıdır.
özellikle gece vakitleri rahatsız eden bu köpekler için bir istektir.
çoğu hoşt diyince gidiyor fakat bazıları fena sarıyor.
köpeksiz sokak isteyenler için ekliyorum bu fotoğrafları. hala isterler mi onların insanlığına kalmış tabi ki...
Bunlar barınaklardan ve istisnasız bütün barınaklar böyle. sokaklar inanın daha yaşanabilir onlar için.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

bunlar da senin gibi, bu zavallılardan rahatsız olanlar yüzünden belediyelerin toplayıp, dağın başına attığı besleme odaklarından... ki beslemeyi de gönüllüler yapıyor. yazın sıcağında susuz, kışın soğuğunda açlık ve donma tehlikesiyle yaşayarak. sokaklarda en azından benim gibi insanlar bakıyor bu hayvanlara.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

edit:imla.
Hosssssssssttttttttt. Lan onlar kadar hayvan olamayanların isteğidir. Gollumlar sizi.
Bunu isteyenler hangi hakla istiyor. Dışarıda insanlar gasp ediliyor, tecavüze uğruyor, bıçaklanıyor, kaldırımda yürürken eziliyor bunları yapan insandan başkası değil. Hayvanlar mı daha zararlı insanlar mı. Bende insansız sokak istiyorum.
çünkü 5 köpek bir araya geldiğinde artık vahşidir.
bir kere şunu netliğe kavuşturalım:
sokak köpekleri insanlara bir şey yapmaz.

bakın dikkat edin "insan" dedim orada.
çünkü köpekler iyi ve kötü insanı ayırt edebilme özelliğine sahiptir, aynı doğuştan yüzme bilmeleri gibi; içgüdüseldir tamamen.

eğer bir köpek birine saldırıyorsa o kişide mutlaka bir şey vardır. ya da köpeğin yanından geçerken tekme savurma, taş atama ya da hoşt diye bağırma gibisinden şeyler yapılırsa köpeğin saldırma ihtimali vardır.

aynı insanlar gibi düşünün.
birisi sokakta size laf atsa ya da yanınızdan geçerken tekme savursa n'aparsınız?
durun ben söyliyim:
direk dalarsınız ya da küfürle karşılık verirsiniz.
insanların dahi kendini savunabilmek için en küçük bir şiddete maruz kalması yeterliyken aynı şeyi, hatta çok daha fazlasını köpeklere yapıp ve sonra da hiç bir şey olmamış gibi yoluna devam etmek ne kadar vicdanınıza sığar orasını bilemem.
haykırdığım slogan.kendini ısırttırmak isteyen barınağa gitsin.
sokağa çıkma o zaman arkadaşım.
Çocukları ısırmasını engelleyemeyiz falan mı yazılmış, ya bu insanoğlu gerçekten şerefsiz, ulan her hafta mutlaka iki üç tane köpeğe işkence tecavüz toplu öldürme haberleri çıkıyor,ben hiç bi köpeğin bi insana tecavüz ettiğini, insan yavrularını toplayıp öldürdüğünü işkence ettiğini görmedim, en fazla senede bi iki tane kuduz şüpheli ısırma çıkar haberlerde, sonuç olarak köpek kadar götünüze taş girsin benciller.
ekşicisiz sokaklar istiyoruz.
evet vallahi bizde sizi görmek istemiyoruz.
Çarşının ortasında bacak boyuma gelen iki tane köpek tarafından yaklaşık 550-600 * metre kovalanmış birisi olarak şunu söylemek istiyorum,

Öncelikle her şehirdeki köpekler izmit, istanbul, Ankara da ki köpekler kadar uysal değil, sizinkiler uysal, gidip seviliyor, bende sevdim onları su verdim falan. Ama bizim buradaki köpekler manyak. toplum onlara o kadar kötü davranmış ki 3 metre uzağından geçsen başlıyor hırlamaya, baksan kovalayacak. Şimdi siz bu arkadaş ile sizin uysal köpeklerinizi aynı tutamazsınız ki?
Tamam köpekler de canlı ama bizim de canımız söz konusu burada, orada ben değilde küçük çocuk olsaydı neler olacağını düşünmek bile istemiyorum.

Bu gerçeği de bilip, ona göre düşüncelerinizi koyun ortaya.
sen o araziyi parselle, sokak sokak ayır, bahçelere kıca kıca siteler dik, hayvaanları evinden yurdundan et sonra köpeksiz sokaklar istiyoruz hasiktir canım. hasiktir. dapdan gelmiş bağdakini kovuyor.
Siktir git o zaman denilesi baslik.
insansız bir dünya istiyoruz.
o zaman sokağa çıkmayın.