bugün

1969 yılında ankara dil ve tarih coğrafya fakültesi, tiyatro kürsüsü mezunu oyuncu. 1957 yılında ankara radyosu çocuk saati'yle başlayan serüvenini halen kenterler tiyatrosu tarafından sahnelenen kumarbazın seçimi adındaki iki perdelik oyunda sürdürmektedir. önemli bir dublaj sanatçısıdır. 2004 yılında reha erdem'in yönetmenliğini yaptığı "korkuyorum anne" filmindeki rolüyle 16. ankara uluslararası film festivali'nde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü almıştır.
red kit'in türkçe sesinin sahibi.
(bkz: güneşin oğlu)
dizilerle tanınmış, aslen tiyatro oyuncusu ve çok iyi bir dublaj sanatçısıdır.

(bkz: karanlıkta koşanlar)
(bkz: fikret)
dudaktan kalbe dizisinde sait paşazade rolünün hakkını vermiş ve dizi sonlanmıştır.. aynı zamanda büyükamcam olmakla beraber, türkiyede bulunan eşşiz dublaj sanatçılarındandır.. ve tabii ki bir tiyatro duayeni.

not: amcam olduğunu belirtişimi; celebrity tanıyorum, çok havalıyım manasına yüklemeyiniz(!)
sağır oda dizisinin kahyasidir. ayni zamanda vizontele filminde kasabaya kurmak amaciyla televizyonu getiren trt calisanini oynamistir. kasabaya gelis yolculugu sirasinda basi sismis, sicak hava nedeniyle susayan bunye icin verilen mola sirasinda efkar dagitip cilingir sofrasinda demlenenlerin yanina gelip iki laf ederek bir dikiste bir cay bardagi dolusu rakıyı bir dikiste bitirmesiyle cilingir sofrasindakileri hayrete dusurmustur.
bu aralar trt'de yayınlanan acemi müezzin dizisinin imamıdır.
red kit ve susam sokağı'nın edi'sini seslendiren usta oyuncu.
zerda, sağır oda, dudaktan kalbe gibi dizilerde oynayan, red kit, büdü * ve squidwad * 'ı seslendirmiş olan oyuncu ve dublaj sanatçısı.

görsel
bu aralar deli saraylı dizisinde döktürüyor kendisi.
seslendirme husunda aşmış sanatçı. sünger bop'ta ahtopu seslendirir. türkçe husunda o kadar hassatır ki, yanında kelimeleri seçerek konuşmanız icap eder.
yüzünden daha çok sesiyle tanınan sanatçı. seslendirdiği karakterlerin en meşhurları red kit ve susam sokağı ndaki büdü dür.
Leyla ile mecnun dizisinde ak sakallı dede karakterini oynayan oyuncu.
son olarak leyla ile mecnunda ak sakalli dedeyi canlandiran tiyatro oyuncusu. ayrica iyi de bir seslendirme sanatcisidir kendi.

(bkz: red kit)
(bkz: susam sokağı)
sünger bob daki squidword ü seslendiren büyük usta.
ayrıca aksakallı dedemizdir kendisi.
leyla ile mecnun un dedesidir. dedemdir canımdır. canım dedem.
eşiyle birlikte uyuşturucu satmaktan gözaltına alınmış oyuncu.
ak sakallı ve kara vicdanlı dede. uyuşturucu satıyormuş. es kaza karşılaşırsak, yüzüne tükürmek istediğim insan.

düzeltme: dede bugün serbest bırakılmış. eğer gerçekten sadece içiciyse önyargılı yaklaşıp yukarıda yazdığım cümleden dolayı hatalıyım. ama uyuşturucu sattığı halde serbest kaldıysa yazdığımın arkasındayım.
güeşin oğlu na favori adamım. aksakallı d.d. miz. yapmaz öyle yamuk şeyler.
aklıma geleni zamanında yazmadığım için beni hayıflandıran oyuncu. başlarına bir şey geleceği belliydi. olan oldu.

içici olduğuna inanırım da gerisi hikaye. fazla "beyaz türk" takılıyorlardı, kulakları büküldü.

kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyor ve bir an önce o illetten de kurtulmasını umuyorum. beyni çürütüyor ve hacım...
aksakallı dedeye bile güvenemicek miyiz?
yok artık dediğim habere konu olmuş oyuncu. bizim ak sakallı dedemiz yapmaz öyle şey demek isterim ama evinde uyuşturucu bulunduğu kesin sanırım. inanmak istemiyorum satıcısı olduğuna ama..
bu adamda satıcı çıktı iyi mi!
Hay ulan ediyle büdü!
harbiden AK sakallı dedeymiş!
leyla ile mecnun dizisinin ak sakallı dedesi, son günlerde uyuşturucu ticareti yapmaktan suçlanıyormuş

http://www.acunn.com/habe...-uyusturucu-baskini/50115
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar