bugün

doymak isteyen bünyeye şifa niyetinedir. bursa'da ismi olan kanımca 3-5 köfteciden birisi.
gitmedim görmedim. ama ege bölgesinde kendisiyle ilgili çeşitli rivayetler oluşacak kadar meşhur olmuştur.
ilk yeri iznikteydi. severek giderdim. sonra tuttu büyüdü. bursada iki tane şube açtı. biri özdilek karşısında terminal yolu üzerinde. diğeri mudanya yolu üzerinde karaman metro istasyonun karşısında. onlar da çok tuttu. gittim gördüm kaliteden taviz yok. köfteler yine çok leziz. tavsiyem kalabalık gidin. şu an bursanın bir numaralı yeri olmuş. çok kalabalık. görünce ağzım açık kaldı. masaya oturunca bir kilo köfte söyleyin iki posta gelsin. yanına litrelik ayran gider. ortaya bir piyaz bir de salata. tıka basa doymayın ki kaymaklı ekmek kadayıfına da yer kalsın. üzerine çayları için. hem leziz hem ucuz. gidin görün.
mabadınızı sandalyeye koyar koymaz sipariş alan ve pulbiber kasesini keşfetmeden siparişinizi getirip siz yerken önünüzde biten nevaleyi sürekli yenileyen bir servis anlayışına sahip bursa'nın her daim en kalabalık köftecisi.
içerisinin sinekten geçilmediği mekan. yahu kardeşim para basıyosun adam bir kaç tane sinek patlatıcısı alır değil mi.
merkezinin iznik olduğu, 2010 yazı sırasında bir porsiyon köftenin 6 lira olduğu, güzel kasap köfte yapan yer. bir çok şubesi vardır, bursa nın farklı noktalarında ama en iyisi iznik.
adim atmaya yer olmayacak kadar kalabalik bir mekanda, masalar arasinda kosusturan, ilgili ve hizli garsonlarin calistigi bursa'nin meshur köftecisi.
niye bu kadar ucuz olduğu ve bize ne yedirdikleri konusunda düşünmeme sebep olan köfteci. sadece bir kez deneyip beğenmemiştim.
çorumda terminal karşısında satış yapan çorumun meşhur köftecisi.
bursanin fakir-orta kisim halkini ete, kofteye doyuran abimizdir. allah'tan daha da cok kazanmasini dilerim ne de olsa yerli. Ayrica bursa gibi bir yerde buyumus nadir 'turk' isadamlarindan.
bursanin onde gelen markasi ozdilekin kofteci yusufu malum dedikodular ile birlikte saglik bakanligina sikayet etmesi sonucu, saglik bakanligi gorevlilerin inceleme yapmasiyla birlikte koftelerinin '%100 dana eti' sonucuna ulasan kurum.
izmir yolculuğumuz sırasında orhangazi şubesinde 3 arkadaş 1 kilo karışık ızgara, bir büyük salata, 1,5 lt kola, 3 adet kaymaklı kadayıf yiyip 35 tl hesap ödediğimiz dünyanın en kaliteli olmasada en ucuz lokantası.
pazarlama anlayışları bu yüzyıla uygun, kilo ile köfte satan, sanırım türkiye'nin son yıllarda en hızlı büyüyen köftecisi. ızgaraları ucuz olmakla birlikte, köfteleri karbonattan ibarettir. yalova yolu köftecilerle doludur, oradan ne zaman geçsem bir köfteci yusuf'a bakarım bir diğerlerine. yusuf ağzına kadar dolu iken, boş sandalye yok iken diğerleri sinek avlamaktadır. yakında istanbul, ankara ve izmir'e şubeler açması mümkün.
Hızlı servis lezzetli köfteler. helal olsun köfteci yusuf. Halka hizmet böyle olur. Tıka basa ye üç kuruş öde çık.
Vatandaşa yemek yerine kazık yediren esnafa kapak olsun.
uygun fiyat, kaliteli mekan, lezzetli ürünler.
her zaman kalabalıktır.

o değil de bir gün arkadaşlarla as merkez'e gitmiştik. çıkışta da karnımız acıktı köfteci yusuf'a uğrayalım dedik. köfteciye bi girdik, koca as merkez'de o kadar insan yoktu. teşekkürler doğğğğv.
11:55:
köfteci yusuf'a telefon açılarak sipariş verilmiştir.

00:35:
sipariş gecikti. ufak bir sinir başladı bende, elime telefonu aldım, numarayı çevirdim ama maalesef sipariş saati bittiğinden telefonları kapalı. yani sipariş takibi yok, küfürlük ve rezalet.

01:00:
ulan bekliyorum bekliyorum gelmiyor sipariş. açlıktan geberiyorum. bu köfteler gelmeyecek diyerek dürümcü bekir'e telefon açtım.

01:12:
beyefendi köfteci yusuf siparişinizi getirdim diye telefon açtı bir (lavuk)arkadaş. dilimin ucuna kadar geldi öfkem, ama yuttum. ben siparişi başka bir yerden verdim artık dedim. özür dileriz dedi ve kapattı.

01:15:
dürümcü bekir'den siparişi sıcak sıcak teslim alıp doya doya yedim.

yani köfteci yusuf'dan yemek istiyorsanız ya gidip yemeyi tercih edin veya saat 23'den sonra sipariş vermeyin!
gürültüden ve etraftaki garsonların koşuşturmalarından yemek yemek zordur.ama hiç bekletmezler çabuk servis açarlar o kadar kalabalık olur ki müşteriler kapıda sıraya girer ama ona rağmen adamlar işlerinde çok hızlıdır. çok açsanız ve bursadasanız gitmenizi tavsiye ederim.
tavuk bonfilesi denenmeli. müptelası oluyor insan.
köfte yapan yusuf adlı kişidir.
yoğunluğu ve temposu yüzünden çoğu zaman yorucu olan bir köfte lokantası değil, köfte fabrikası. her gidişimde günlük cirosunu hesaplamaya çalıştığım mekân aynı zamanda.
özellikle ramazanda, iftar vakitleri, iftarınızı burada açmak istiyorsanız, en az 3-4 gün önce rezerve almanız gereken yerdir, müşterisi çoktur.
Allah'ın "yürü ya kulum" dediği kişilerden.

yürü be yusuf kim tutar seni.

hazır köfte fabrikası açacağı söyleniyordu, sanırım yoğun iş temposundan fabrkayı açmaya vakit bulamıyor.
orhangazide değilmiydi köftecisi.
orhangazi, karaman ve yalova yolunda şubeleri bulunan kilo ile köfte satışı yapan damaklara hitap eden işletme.