bugün

bugün özmirde kız- erkek binaları bir birinden ayrıldığı için eylem yapan öğrencilerdir. hadi erkek olsalar anlarsın, ama bunu kızlar yapınca insan pes artık diyor. bu kadar kaşarlık olmaz.
züküş zevkleri yarım kalmış sözde öğrenciler. bir de yolu trafiğe kapatmışlar utanmaz arlanmazlar.
haklı öğrencilerdir. Sen ayıracaksın yurdu da onlar yine bildiğini yapmayacak mı amk?
ögrencileri desteklemeyipte iktidarın kıç yalayıcıları ortaya çıkaran ögrencilerdir. helal size kızlar
eylemlerinin sebebi okullarının 2 km yanındaki yurttan +20 km uzaklıktaki yurda transfer edilmeleridir.
söz konusu izmir yurt eylemindeki durumu açıklayayım.

bu şeriatçı zihniyet, kız erkek yurtlarını her yerde ayırıyor. ya erkek yurtlarını, ya da kız yurtlarını başka bir yere taşıyıp ortak olan blokları tek bir cinsin bloğu haline çeviriyor. bunun üzerine tüm türkiye genelinde eylemler düzenleniyor öğrenciler tarafından. ancak sadece bir tane üniversitede eylemler bu kararı değiştirecek ve devam etmekte olan düzeni bozmayacak şekilde koruyacak kadar başarılı oluyor. * diğer üniversitelerde hâlâ eylemler sürmekte.

izmir'deki durum ise şu. ege üniversitesindeki kyk yurdu, kız yurduna çevriliyor. erkekler, inciraltındaki kyk yurduna taşınıyor. bu şu demek: erkek öğrenciler önceden ayaklarının dibindeki fakültelerine rahatlıkla gidebilirken şimdi yurtlarının inciraltına taşınması sebebiyle okullarına gitmek için her gün iki üç saat yol trafik/yol çilesi çekmek zorunda kalacak. protestoların sebebi tamamen bu. bu, hiçbir şekilde siyasi bir olay değil, sadece ve sadece şeriatçı zihniyet ve diktatör sistem karşısında bir öğrenci dayanışmasıdır.

kendini bilmezler de gelip burda eylemi eleştirsin.

he yavrum, he. eylem, anarşizm, terörizm, pkk, kürtler, devrimci, kolektifler, laik, izmir, atatürk, çapulcular.. he, bunlara bağla hâlâ sen onu. asla vazgeçme aklını kullanmamaktan, beslemeye devam et o dar görüşlü beynini.
sonuna kadar haklı öğrencilerdir. kyk ları ayırarak devlet resmen yurtlarda kalan öğrencileri gizliden gizliye ilişkiye giriyorlar diye itham etmiştir. bu kişisel haklara bir saldırıdır. ayrıca herkes de bilir ki yurtlarda bu tip şeyler olmaz, şehir efsanesidir.
işin bir diğer boyutu da öğrencilerin yeni yurtlarının okullarına çok uzak olmasıdır. okuluna 20 dakikalık mesafedeki yurdundan ayrılan öğrenciyi şehrin dışındaki bir yurda gönderdikleri de olmuştur. öğrenci tabi ki yollarda geçen fazladan 2-3 saatinin hesabını tutacaktır, buna hakkı vardır.

ayrıca karma yurtlar denilen yurtlarda zaten binalar ayrıydı ve aklından zoru olmayan kimse de gidip diğer yurt binasına girmez.

açık açık öğrenciler buralarda ilişkiye giriyor, biz bunu engelledik diye sinsi bir düşünce yapısına karşı hakkını arayan öğrencilerdir.
haklıdırlar. horozsuz kümes olmaz burası iran değil nelan bu okulları da ayırın ?
Hayatında Genelevden başka bir şey görmemişlerin çemkirdiği olay.

Trollük yapacağım derken bokunu yapıyosun anca.
bu kurs paralarına yapılan 60 liralık zammın protestosu değil miydi? ben mi yanlış biliyorum. yoksa sizin aklınız mı sikinizde?
meseleyi kız erkek diye ayrılması sanan mallar var. mesele ya kızları ya da erkekleri yerinden edip her gün iki üç lira yol parası vermeye 1- 2 saat o körüklü otobüsleri çekmeye zorlamaktır. zaten adam sabahın köründe kalkmak zorunda kalıyor, kafa kazan gibi bir de iki saat o otöbüsü çek, sınav zamanı zaten sabaha kadar ders çalışan öğrenciyi hiç düşünemiyorum. işin maddi kısmından bahsetmiyorum bile, umarım burda genelev diye öten mallar ileride çocukları üniversiteye gidince anlarlar.
dokuz eylül üniversitesi hacı ahmet tatari kız yurdunda* kalan bir erkek olarak tamamen desteklediğim öğrencilerdir. hükümetin bu vurdumduymaz tavırlarını destekleyenlerin aslında kyk yaşamını hiç bilmeyen kişiler olması entrylerin anlamını köreltmektedir. bu öğrenciler sadece haremlik-selamlık uygulamalara karşı değil eğitime vurulan engeli protesto ediyorlar. bu protestoların anlamını kavramak için lütfen s.kimizle değil beynimizle düşünelim, biliyorum kan gitmiyor ama az da olsa çabalayın.

o engel şudur ki; dokuz eylül üniversitesi tek bir kampüs yaşamına sahip olmayan ve izmir'in değişik bölgelerine dağıtılmış kampüslerden oluşur. bu da tek ve büyük bir yurttan ziyade her kampüse yakın bir çok yurdun yapılmasını zorunlu kılar, şartlar bunu gerektirir, ki bu yapı son değişikliğe dek aynen dediğim gibi işliyordu.

bu değişiklik sadece erkek öğrencilerin mağdur olması da değildir, kızlar da aynı derece de mağdur edilmiştir. ege üniversitesi kampüsü içindeki bornova yurdunda okula 2 dk'lık mesafedeki öğrenciler okullarına bu kadar yakın olan yurttan alınıp günlük 2 saat mesafedeki bir yurda atılmışlardır. inciraltı'nda fakültelerine daha yakın olan kızlarda aynı şekilde bornova'ya atılmışlardır. bu tam bir eziyettir. bu eziyetin amacı ise kız ve erkek bloklarını birbirinden ayırıp daha akepemsi bir yapı oluşturmaktır.

hayır, madem böyle bir şey yapılacak bu uzun süreçte yapılır, hani bu kadar çok istiyorsun ya kız ve erkeklerin ayrılmasını, o zaman kıyacaksın paraya yapacaksın yine kampüsün yakınlarına yeni bir yurt avluları farklı ve aralarında mesafe olan. diyeceksin sonra hadi kızlar siz yeni yurda erkeklerde buraya. s.çmayacaksın düzenin ağzına. millet o kyk'nın bokunu sizle uğraşmak için çekmiyor. verdiğiniz zaten 280 lira burs o paranında böyle böyle ağzına s.çıyorsunuz işte.

bu sistem bornova ve inciraltı'nda kalan öğrencileri çok kötü etkilemiştir. hani ben buca'dayım 5 dk'da gittiğim yere 20 dk'da gidiyorum artık, benim açımdan pek bir değişiklik yok ama el vicdan be kardeşim, o öğrenciler ne yapsın ?
kyk lar ayrıldığı için değil de ebesinin şeyindeki yurda gönderildiği için eylem yapan öğrencilerdir. sonuna kadar devam etsinlerdir. kız öğrencileri alıp pavyonların olduğu, abazaların cirit attığı yerdeki yurda sokanlardaki mantığı asla anlayamayan öğrencilerdir aynı zamanda.
sadece kyk lar ayrıldığı için olmayan sebeblermiş, ama kyk ların ayrılması da bir faktör.