bugün

iki kelime ingilizce bilmediği halde amacı 'turist kız bafilemek' olan yüzlerce apaçiyi sokaklarında barındıran tatil cenneti. aslında bakmayın 'cennet' dediğime, barlar sokağı ndan başka bi numarası yok gibi.

'afet' diye tabir edilebilecek taş gibi turist kızlar var burada. ister istemez gözünüz kayıveriyor haliyle. bu da kız arkadaşınızın sol kroşelerine maruz kalmanızı kaçınılmaz kılıyor... *
3 günlük ziyaretim sonucu bir daha gitmeme kararı aldığım yer. sahildeki magandalardan tut, çarşıdaki çakma adamlara kadar her şey berbattı. hiçbir sahil keyfi de kalmamış. nüfusu turistler, eski kuşadalılar ve apaçilerden oluşan bir sözde tatil beldesine dönüşmüş. ya kuşadasının mekanlarını iyi bilen biriyle gitmeli ya da hiç bulaşmamalı diyorum ben.
kuşadası bir metropol karanlığına bürünmüştür yıllar önce. tatil beldesi değilde, denizi olan çakma bir las vegas görürüm ben kuşadasında. denizi desen oldukça berbattır.
doğal güzelliklerin yerini betonların aldığı, dinlendireceği yerde anlamsız kalabalığıyla insanı yoran tatil beldesi gibi olan yer.
memlekette ne kadar maganda varsa toplanıp turist avına çıktığı ve otellerin bile her şey dahil 50 tl ye düştüğü eski halini mumla aradığımız tatil beldesi.
kaba esnafları ve sayıları binleri bulan kırolarıyla değil de sarışın, daş gibi turist kızlarıyla, kadınlar plajıyla ve güvercin adasıyla hatırlamak istediğim yer.
aşağı yukarı kumsaldan denize doğru 50 metre uzaklaşmamıza rağmen, halen denizin dibinde kum olan kolay kolay boylamayan denizi olan tatil beldesi.
bu sene kalabalık rekoru kırıyordur. belediye ise çalışırken verdiğimiz rahatsızlıktan özür dileriz afişiyle gülümsetmiştir.
kuşadası,kuşadası olalı 98 dolaylarından beri bugünki kalabalığını görmemiş olması olasıdır.*
her yerinden bunaldığım ama yine de gün batımını izlemekten bıkmadığım yer. güneş bu kadar mı güzel batar, denizi yaka yaka bu kadar mı güzel ufka dalar? ölmeden bir kere gidip görün derim.
burası için anlatılan bir hikayeye göre, eskiden izmir'e bağlıymış sonradan belediye seçimleri sırasında aydın belediyesi'ne aday olan zat-ı muhterem 'eğer beni seçerseniz aydın a deniz getireceğim' demiş ve seçildikten sonra kuşadasını aydın'ın ilçesi yaptırarak sözünü tutmuş.
varoş tatil beldesidir.
milli parkta denize girebilirsiniz bi de su parklarında eğlenebilirsiniz;
şehir merkezi, çarşısı mahmutpaşa gibidir.
iyi bir arkadaş grubuyla gayet güzel vakit geçirilebilen tatil yöresi. kaldığım süre içerisinde bir tane asık suratlı şoför, esnaf görmedim ayrıca insanlar gayet yardımseverdi.*

milli park, barlar sokağı, yat turu, aquapark gibi birçok güzel ve eğlenceli vakit geçirilecek yerlere sahip.

milli parka giderseniz 3.plaj olan kalamakiye gidiniz, diğerlerine oranla daha tenhadır, domuzlar o kadar alışmıştır ki insanlara, göz göze geldiğinizde korkmayın, denize girip biraz açıldıktan sırt üstü yatın ve arkanıza bakın yeşille mavinin buluştuğu yerde olduğunuzu hissedeceksiniz.

yat turuna davutlar ya da kuşadası merkezden çıkabilirsiniz, kişisel tavsiyem davutlardan gitmeniz, aksi takdirde sınırsız 'cola-fanta' ikramını bütün yol boyunca 'le cola- le porta' içerek tamamlayabilirsiniz.

aqualand ve aqua fantasy gibi iki önemli tesis vardır, ikisi de dünya çapındadır, giriş 30-40 tl dir. keyifli bir gün geçirmeniz fazlaca muhtemel. doyasıya kaymanın keyfini çıkarabilirsiniz.

gidiniz, görünüz.
paçoz kızlar ve apaçi erkeklerden oluşan, hiç ayık gezmeyen yerli halkı sayesinde sürekli yerinde sayan, gelişemeyen, 3. sınıfın üzerine geçemeyecek olan, genelde 45 yaşın üzerindeki yabancı kadınların emeklilik sonrası yerleşmek için seçtikleri tatilcik beldesi.
2005'ten beri gittiğim tatil beldesi, yani her sene maksimum 2 kere giderim. yazları tabi. kıro nüfusu, kaba ve kazıkçı esnafı, çarpık yapılaşma konularında diğer tatil yörelerinden geri kalmaz. 5 yıldır da seaport harici bir değişiklik yok burada. ama herşeye rağmen güvercin adası buraya gitmemi sağlıyor her yıl. tabi buranın evime yakın olması da bunda etken.

bu yaz bir kere gittim ve kıro esnaflara fazla denk gelmedim. sadece bir tanesi (bir dönerci) kırk yıllık kankaymışız gibi laubali hareketler yapıp muhabbet etti. tabi bu hareketler bana özel değil herkeseydi sanırım bunun müşteri çekeceği yönünde salakça bir fikre kapılmış. bir tane de turist kıza laf atıp ben seni "ingiltere'DEki festival'de gördüm. nerelisin?" diye sordu. kızın "manchester" diyerek kafasını sallayıp gitmesi (küçük kardeşleri vardı kendi gibi sapsarı. peşlerinden gitti) bir oldu tabi. genç olsa işe yarardı adam için de. en azından kırk yaşlarında vardı kendisi. kız da güzeldi allah için. sapsarı birşeydi*

neyse işte tek laubali esnaf buydu. diğer birkaç esnaf gayet hayırseverdi. hatta kadınlar plajı'nda para vermeyeyim diye boş bir yeri (giyinmek için) kullanmama bile izin verdi bir tanesi. adres sordunuz mu "dükkanın önünü kapatma uleyn" diyen de olmadı hani. galiba bir gelişme var kuşadası için*
mekanlarında efes dark brown bulunmayan tatil yöresi.
kışı, yazından güzel ilçemiz.
Eskiden kuş şimdi ise puşt adası olarak anılan.Yazın yabancı turistleri ve bizim bol kıllı hanzo kılıklı erkeklerimizi bolca görebileceğiniz aydına bağlı turistik yerleşim yeridir.
bu aralar bol bol sallanan ilçe. *
kumarhaneler var iken çok güzel olan bir ilçedir.
kapatılış ve geçen senelerde her şey dahil sistem altında ezilmiş yerdir.
beton yığınına dönmüştür.
geçen günlerde kemal kılıçdaroğlu nun roman halkını ziyaret etmeye gittiği ilçedir.
rahmetli adnan menderes in aydına deniz getirme sözü ile izmire bağlı olan yeri , aydına bağlaması ile
buranın ilçesi olmuş , tatil mekanı.
aydın iline 45 dakika mesafededir. ben ısınamadım nedense. marmaris abonesi olmamdan mıdır bilemedim.
izmir büyükşehir belediyesi gibi, belediyesine şok polis baskını yapılan ilçe.

(bkz: http://www.rthaber.com/Ku...askını-haber-8985---.html)
önceleri güzelleğinden çokça bahsettiren ve yıllar geçtikçe beton yığınlarına, şehirleşmeye yönelen, hafta sonları ne kadar kro, abaza varsa dolan kent. ahh ulan eski kuşadası özledim seni.
güncel Önemli Başlıklar