bugün

ilk defa threesome yaptığım güzide belde.
1994’ de ayakta olan han duvarının hala ayakta olduğu aydın ilçesi. Marina tarafı hareketlidir.
izmir' den 1.5 saatlik mesafede olan, sahil şeridi güzel ve renkli mekanlarla dolu tatil beldesi.
aydın'ın kuzeybatısında bir ilçesi. denizi vardır.

görsel
liman bölgesinde kaliteli mekanlar göze çarpan ilçe.
yaşadığım şehir olan Aydın' ın didim gibi turistik yerlerinden biridir fakat insanlara sorduğunda kuşadasını bilirler ancak Aydın' ı kimse bilmez.
aydın'a bağlı olduğu için dikkatimi çeken ilçe.
bana denk gelmemiş olandır. geceleri takıldıgım icin mi acep?

olasıdır. çünkü her yerdeler.
Şehir merkezinde ve sahilde Afgan Mültecilerin yol kesip para istedikleri güya turistik ilçe.

Birşey sorucam diyerek taciz ederler. Tepki gösterirseniz hemen kalabalıklaşıp üstünüze yürürler, ölümle tehdit ederler.

Biz Afganız polis bize birşey yapamaz diye bağırıyorlardı meydanda.

Edit

Bunların Afgan olduğunu görseniz anlamazsınız. 18-20 yaşlarındalar traşlı geziyorlar. Kürt zannetme oranınız yüksek. Türkçeyi iyi biliyorlar. Aksanları azeriler gibi.

Eski belediye'den adliyeye giden yolda tezgah kuruyorlar.
Gözlerine kestirdiklerine arkadan yanaşıyorlar.

Burger King 'de de çatptıkları paraları eziyorlar.
varoş tatil beldesi. yerlileri ise kimse kusura bakmasin ama 5 para etmez. merkezinde denize girilmez, milli parka gitsen domuzlarla ic ice en iyi ihtimalle bir kac ari sokmasiyla gunu tamamlarsiniz.
ha birde birbirlerine adali diye hitap ederler. sanirsin kuşaklardir buyuk adada yasayan rum ahalisinden.
(bkz: ozentilik desen var)
(bkz: kuşadası nın aydın a bağlı olması)
Gönlüme gömdüğüm yer. Uğramam yolum düşse de.

Neyi bastırdıysan göğsüne soludukça büyüyen o dur diye bir söz var ya. Öyle aslında.
bağlı olduğu aydın'dan buraya tatile giden kaç kişi var acaba, bir de izmir'den giden kaç kişi var diye merak ediyorum. iliyle alakası bulunmayan bir ilçe çünkü.
bağlı olduğu aydın ile alakası bulunmayan turistik ilçe.
Şimdilerin beton yığınına dönmüş tatil beldesi. Hicbir espirisi kalmamış. çeşme, urla ve ardından karaburun'da, betonlasmadan nasibini alıyor. Sadece eskifoca hala bakır kalabildi.
90'lı yıllarda daha çok ünlü görülebilecek bir tatil beldesiydi. mustafa altıoklar'ı bir köşeye oturmuş dalgın dalgın bir şeyler karalarken, bizimkiler dizisinin ali karakterini sevgilisiyle el ele dolaşırken görmüştüm mesela.
bilmeyenlerin bağlı olduğu aydın'ı turistik bir şehir zannetmesine sebep olan ilçe.
aydın'a bağlı olduğu için insanların aydın'ı turistik bir şehir zannetmelerine sebep olan turistik ilçe.
eskiden sevdiğim kızın yaşadığı aydın ilçesi. 2009 senesinde gitmiştim tatil için oraya ilk kez. bodrum, alanya veya marmaris ile kıyaslayınca daha az gelişmiş bir yerdi o zamanlar. şimdi kuşadası limanını israil firması alıp işletecek kadar gelişmiş vaziyette.
Sikerim bu hayatı deyip kuşadası'na yerleşme fikri çık aklımdan. Nasip olur mu be? Öyle Yerleşsem ne yapabilirsin ki?

Bir twitter.
Ege'deki nadir güzel yerlerdendir. Aydın'a dair sevilebilecek tek şey olabilir.

ki zaten Aydın ile de pek alakası yokmuş. öyle diyorlar.
idari olarak aydın'ın bir ilçesidir fakat aydın ile pek alakası yoktur. hatta bilmeyenler bu yüzden aydın'ı turistik bir şehir sanmaktadır.
tatil için harika, çalışmak için vasat yer. kuşadası puştadası diye anılır yerli halk arasında.
cavur uzvu gibi yanıyordur şimdi.
Aşı yaptırmayanların sokulmaması gereken tatil şehridir. iti kopuğu sokuyorlar sonra gene artıyor hastalık. Tedbirler üst düzey olmalı.
güncel Önemli Başlıklar