bugün

güçlü, köklü bir evlilik için doğru olanı yapmıştır.

günümüzde aile bağları olmadan yapılan evliliklerin büyük bölümü, kısa sürede sona eriyor. neden ? çünkü arada aile bağı olmadığı için boktan sebeplerle bitirilebiliyor.

oysa ki akraba evliliklerinde öyle değil, akrabadan kız aldıktan sonra öyle bırakıp gidiyorum ben diyemezsin, akrabana şeref sözü vermişsindir, ağır sebep bulunmadıkça boşayamazsın. kuzenini yani karınla ölümüne denk imza atarsınız nikah masasında.
Biz de yasak evlenmeye kalksak dayim amcam babam aile karari ile bana ates ederler.
ensestçidir. ıslah edilmelidir.
kuzenci tayfa was here.
babaannem ve dedemdir.

dört tane oğulları oldu ilk oğlan bebekken öldü -nedenini bilmiyorum, gerçi o zamanlar hep çocuklar doğarken ölürdü mesela annem dokuz kardeşti üç tanesi ölmüş- diğer oğulları amcamgil ve babam sağlıklıdır. şartlara göre değişiyor doğan çocuğun engelli olup olmaması.
akraba evliliğinin zararları bilimsel olarak kanıtlanmıştır. ha; "--bizim mahallede akraba evliliği yapan falancalar var, onların çocuklarına hiçbişeycikler olmadı..." diyorsan, ben de derim ki; "--bizim mahallede bir adam beşinci kattan düştü, ama ölmedi. Haydi, sen de beşinci kattan bir atlayıver..." derim.
Sakat çocuk doğurma ihtimali olan evliliktir.
Engelli çocuk dünyaya getirme ihtimali yüksek olan, günümüzde örneğinin kalmaması gereken ve muhtemelen görücü usulüyle gerçekleşen sakıncalı evlilik.
Yan komşum, kocasıyla teyze çocukları ama çocuklarında bir sıkıntı yok.
iki kuzenin dünür olmasını anlarım ama iki kardeşin dünür olması saçma ve sakat bir olay.
Kuzenlerimi kardeşim gibi gördüğüm için bana mide bulandırıcı gelen evlilik.
O bir şey değil, bir sorun olduğunda tüm sülale birbirine giriyor hele de kalabalıksa.
adı behlüldür.
Sonra çocuklar sma lı doğunca ağlıyorlar. Görünen köy kılavıuz istemez.
hem kurana laf söyletme,
hemde buna iğrenç bir sapıklık de. enteresan.
(bkz: ahzab suresi 52 ayet)
Ben teyzemin kızıyla imam nikahı kıydım ailem ve kız çok istiyor diye.

Ağzımdan burnumdan geldi 20 günde bir kere bile öpmeden ayrıldım.

Şimdi zerre evlenme hevesim kalmadı artık. Zaten kimse de bakmıyor.

Hayat cehennemin dibidir ve insan insanın şeytanıdır.
amerikada beş ila yirmi yıla kadar hapis cezası alır eyalete göre değişiyor.
Gerçek müslümandır.
Ahzab 50