ismini kullanmaktan dahi nefret ettiğim, gördüğüm zamanlar tüylerimi ürperten, halkı kışkırtmak konusunda üstüne tanımadığım, cahil kitlenin gözbebeği olmayı başarabilmiş, mitinginde işsiz ve evsiz kaldığı için kendini tehlikeye atarak eletrik direğine gözünü karartarak tırmanmış ve sadece ulaştırmak istediği mektubu kendisine vermek isteyen adam için herkesin ortasında bırakın ne bok yerse yesin gereken yapılır biz bunlara alışığız diyebilme cesaretini göstererek halkı kışkırtıp zavallı adamı linç ettirebilecek kadar vicdansız, 3 yıl önce neredeyse anasına sövdüğü zavallı bir çiftçiyi o şehire her gittiğinde gözaltına aldırabilecek kadar hain, yaptığı yolsuzlukları örtbas edecek kadar kurnaz, kendisi aleyhinde yazan basını okumayın diyecek kadar karaktersiz olan boşbakandır.

edit : (bkz: o kendini biliyor)
öyle ya da böyle , ne yaparsa yapsın bütün davranışları belirli bir kesimde alkışlanacak başbakandır. halkın cehaleti yüzünüden başbakan olmuştur. bu adamı hiç mi izlemediler? davranışlarına hiç mi bakmadılar? yıllardır parayı götürüyor takındığı küstahlıkta nazar boncuğudur allah bilir!
aynı zamanda iki yüzlü ve sahtekardır. çıkarcılığı kıtaları aşmıştır.

tabii isim vermek olmaz burda,

kim acaba?
zeki olduğunu düşünen yaratığın * "yüz" kelimesini türetirken " yüzsüz " yapmak yerine çocukça bir ifade ile " yüssüz " yapması ile konu çeriği ne olursa olsun güldürten ifadedir. diğer yandan ise aleni şekilde bir ülkenin başbakanına -ki bir şekilde halkın seçtiği- hakarettir ve çocukça basitçe akıldan uzak hakarettir. kimse kalkıp bana vay efendim sen de savunuyorsun başbakanı demesin zira bunun savunmakla,sevmekle, taraftarı olup olmamakla ilgisi yoktur. neticede bu ülkenin başbakanı ve seçim yolu ile halkın oyları ile seçilmiştir. bu çeşit bir hakaret ülke kimliği ve halka hakarettir.
zaten halkı cahil görenler (bkz: siz ve sizin gibiler) sayesinde oylarını %47'e yükselten başbakandır. halkı cahil görmek kimsenin haddi değildir. ki siz ve sizin gibiler halk için cahil bunlar ve ya benim oyumla dağdaki adamın oyu bir mi söylemlerini devam ettirdikçe kimsenin sempatisini çekemeyecekseniz.
(bkz: sene 2050 biz neden hala muhalefetiz)
gozum bir yerden isiriyor demek istedigimdir.
utanması, arlanması olmayan, kendine muhalefette bulunan kimselere tahammülü olmayan, nereden geldiği, soyu sopu gayrı meşru olan bir adamdır. yetimin arkasında olduğu kesindir ama yardım amaçlı olmadığı bellidir. kim bilir ne işi var yetimin arkasında. sadece bir kısmın başbakanıdır. yazıklar olsun kendisine. ismini şuan hatırlayamadım ama bilen varsa ne olur söylemesin. *
(bkz: büyük bir kısım)