1. 1.
  bugünlerde herhangi bir vakit herhangi bir kanalda küresel ısınma ile haber bulmak mümkün. her gün araştırma/açıklama yapılıyor, avrupalı/amerikalı bilim adamları çıkıyor konuşuyor falan. ilkokul öğrencisi kardeşten altmışsekizlik babaanneye kadar bilmeyen de yok konuyu. bi de bizim milletin zaten felakete kaosa karşı bi sempatisi mi vardır nedir hep merak eder birazcık da abartırız böyle haberleri;
  - bak bu ay deprem olacakmış beşyüz bin kişi falan ölecek diyorlar
  - boşver olum küresel ısınma var sular yükseliyor haşlanacaz sonra eyvah eyvah!

  şimdi bi beş altı yıldır biz küresel ısınma masalı dinliyoruz*. yıllardır dünya yok olacak falan diyorlar ama sadece araştırma yapılıyor ve sonuç "hımm ısınıyor bu" deniliyor.. evet dünyanın ısındığı doğrudur ancak sırf bu yüzden dünyanın yok olma ihtimali yüzde birlerden azdır. işin aslı perde arkasında dönmektedir. biz haberlerde natonun yanlışlıkla bombaladığı köyleri, amerikanın ırak'ta öldürdüğü sivilleri, israilin vurduğu çoçukları izledikten sonra güzel bi küresel ısınma haberi izliyoruz sonra bak yine bi araştırma yapılmış ve evet hala ısınıyormuşuz hadi gidelim tasarruf falan yapalım oluyor(eskiden afrika aç bakın ölüyorlar haberi olurdu o da iyi gitmişti bi ara). yapalım tabi tasarrufumuzu ama lütfen saf olmayalım. zaten biz tasarruf yapmasak bu araştırmaları yapan ülkeler de füzyon reaktörleri geliştirmeyi durduracak. o kadar düşünceliler.

  hani denir ya futbol toplumların afyonudur diye hah işte küresel ısınma da onun babası bi anlamda.

  not: şimdi diyeceksiniz barajlar kurudu kuraklık var. o konu ayrı. onun sebebi barajların kendisidir. istediğin her yere baraj kurup sonra akarsuyu elektriğine endeksleyip doğal su çevrimine çomak sokarsan bi yanda kuraklık olurken diğer yanda sel gider, gidiyor da..
  ... perloneth
 2. 2.
  şu an bu cümleleri klavyeyle kurarken benim de gelişmesine katkıda bulunduğum gerçek.
  ... panikadam
 3. 3.
  bir kızılderili'ye sorulsa şu cevabın alınabileceği durumdur.
  "tanrı dünyayı insanlara emanet etti, insan dünyanın içine etti. tanrı da cehennemi dünyaya taşıdı"
  1 ... dervisabdi