bugün

sadece kuran ı değil tüm islam dinini çökerten gerçeklerdir. bişey razı olsun bunları buraya yazanlardan da kim razı olsun şimdi tutturamadım. buradan zall a da teşekkür ediyorum. o bir şey zall dan da razı olsun. şu sözlüğü kurmasa islam ın ne kadar kötü bir din olduğunu öğrenemeyecektik lan! bu arkdaşlara bu imkanı verdin de bizi aydınlattılar.

(bkz: sözlük bana yeni din bul lan bişeysiz)
(bkz: vay anasını bizim niye aklımıza gelmedi)
islam'a nasıl saldırayım diye rezil olan kesimin yeni öngörüsü.

1- Kuran'da firavunun ismi hiçbir zaman verilmemiştir. Uydurmadan önce araştır.
2- Miras mevzusunda anlatılanlar evli erkek ve kadınlar içindir. Evli erkek ev geçindireceği için 2 kadın ise ona bakacak bir kocası olduğu için 1 hisse alır. Bekar olanlar için ise durum değişiktir. Ayrıca belirtilen tutar asgaridir.islam kolaylıklar dinidir daha detaylı bilgi için araştır.
3- Evrim teorisi ne zaman kanıtlandı, Ara fosiller bulundu mu yoksa desem ara fosiller ne diyecek...
4- Camiler kul yapımıdır. Sen camileri sihirli mabedler mi sanıyordun?
5- Metafizik diye birşey duydun mu?
6- (buda benden) sen 10 yaşında falan mısın?
(bkz: ortaokul öğrencisi olmak)
(#6222281)

aynı coğrafya konusu için şöyle bir açıklama yapılabilir. dünya üzerine farklı kavimlere ve topluluklara peygamberler gönderilmiştir. ancak kur'an-ı kerim'in geldiği arabistan topraklarında yaşayan insanların iskandinavya topraklarındaki olan biteni bilmesindense kudüs topraklarında olan biteni bilmesi daha kolay olduğu için kur'an-ı kerim'de burdaki olaylar anlatılmıştır. kaldı ki oradaki insana amerikada olan bir şeyi anlattığında orası nere ki la diye cevap alabilirsin. ancak kudüs hemen dibidir arap topraklarının böylece olaya hakimdirler.

ayet sayısının kaç tane olduğu hiç önemli değil. bugün bile edebiyat derserinde bir şiirin mısrasını okuduğunuzda içinden bir milyon anlam çıkarken kur'an-ı kerim'in bir ayetinden milyonlarca anlam çıkması gayet kabul edilebilirdir.

miras konusunda illaki öyle birşey yapın denmemekte. eğer işin içinden çıkamıyorsanız böyle yapmanız kabul edilir denmekte. istersen hepsini bir kişiye bırakırsın istersen hiç tanımadığın birisine bırakırsın. istersen eşit olarak paylaştırısın. zorlaştırmayın kolaylaştırın yazar o kitapta.

evrim konusunda ise şu söylenebilir. insan oğlu adem ve havvadan gelmektedir. havva'nın nasıl olduğu söylenmektedir. insanın kan pıhtısından embriodan sperm ve yumurtadan yapıldığı da söylenmektedir. ama yaradanın bunu nerden nasıl yaptığını söylemesi şart değildir. o bilinmesi gerekenleri söylemektedir. herşeyi bileceğiz diye kasmanın bir alemi yok.
bitmek tükenmek ateist hedeleri. hergün yeni birşey çökertip yeni birşey dikiyorsunuz. yıktıklarınıza alternatif birşey söylediğiniz hiç oldu mu?
- miras paylaşımında daha adil bi yaklaşım sundunuzda biz mi inanmadık?
- yaradılışla alakalı adam akıllı bir kanıtla geldinizde biz yok mu dedik?
- en kral teoriniz kapitalizm oda belamızı sikti yıllardır.

sağa sola çamur atıp, sonra iskambil kağıdından tahtınıza oturup bekliyorsunuz. okadar zayıf bir temeliniz varki, dini din kültürü dersinden bilen adam bile gelip ayar veriyor size. acıyorum bazen bu yüzden.

ayrıca adem ile havvadan gelmeyi beğenmeyen, "yok lan böyle bişey, biz öyle yaratılmadık" diyen arkadaşlara sesleniyorum. lütfen nerden geldiğinizi delikanlı gibi çıkın açıklayın. biz yıllardır yanlış biliyoruz madem siz çıkın diyinki benim dedem maymundu diyin. benim dedem ördekti diyin bişey diyin ama. söyleyin ki bizde kim kimdir bilelim.
(bkz: kuran a laf atarsam beni bir bok sanırlar) türü kişilerin başlıkları.
1) Al-i imran/ 115. Onlar ne hayır işlerlerse karşılıksız bırakılmayacaklardır. Allah, kendisine karşı gelmekten sakınanları bilir.
Bakara/ 217. Sizden kim dininden döner de kafir olarak ölürse öylelerin bütün yapıp ettikleri dünyada da, ahirette de boşa gitmiştir. Bunlar cehennemliklerdir, orada sürekli kalacaklardır.

2)Maide/ 101. Ey iman edenler! Size açıklandığı takdirde sizi üzecek olan şeylere dair soru sormayın. Eğer Kur'an indirilirken bunlara dair soru sorarsanız size açıklanır. (Halbuki) Allah onları bağışlamıştır. Allah çok bağışlayandır, halimdir (hemen cezalandırmaz, mühlet verir.).Allah'ın soru sorma yasağı koyması çok anlamsızdır, acayiptir.

3)ihlas-1. De ki; O Allah bir tektir.
Saffat-125. Yaratanların en iyisini bırakıp da Ba'l'e mi taparsınız?

4)Gasiye-6. (Cehennemde) onlar için darı dikenindenbaşka bir yiyecek yoktur.
Duhan/ 42-43-44. Doğrusu (cehennemde) günahkarların yiyeceği zakkum ağacıdır; karınlarda suyun kaynaması gibi kaynayan, erimiş maden gibidir.

5)Bakara/106. "Herhangi bir Ayet'in hukmunu yururlukten kaldirir veya unutturursak, onun yerine daha hayirlisini veya benzerini getiririz. Allah'in herseye gucunun yettigini bilmezmisin? "
Bakara-106 da böyle söylenirken, aşağıdaki Ayet'lerde farklı söylenir;
Fatır/ 43. "... Hayır! sen Allah'ın kanununda değişiklik bulamazsın. Sen Allah'ın kanununda asla bir döneklik bulamazsın. "
söylediklerinin blimsel açıklamasını kim yapmış merak ettim. evrm teorisini kanıtlayan babayiğiti getirin bana.
(bkz: seni fena kandırmışlar)
(bkz: kuran ı çökerten tsunamiler)
Rahman, Rahim olan Allah'ın adıyla.
Yer, tam bir sarsıntı ile sarıldığı zaman. Yer, ağırlıklarını çıkardığı zaman.. insan: Buna ne oluyor? dediğinde.. O gün, haberlerini anlatır. Çünkü Rabbi'n ona vahyetmiştir. O gün insanlar yaptıklarını görmeleri için bölük bölük gelirler. Kim zerre ağırlığınca iyilik yapmışsa onu görür. Kim de zerre ağırlığınca kötülük yapmışsa onu görür. zilzal suresi .
vay arkadaş ne çok gerçek varmış kuran'ın çökerten. dün insanların hayat anlayışlarının değiştiğini öne süren arkadaşı yazdığı entry'den ve yediği ayarlardan dolayı çok ciddiye almadım ama bugün olay daha da ciddiye binmiş gözüküyor. inanç; yemek içmek gibi temel bir ihtiyaçtır. şimdi insanların manevi olarak tutunduğu bir dalı saygısızca kesmek çabası da neyin nesi? müslümanlar için allah kuran'ı insanlara yol göstersin diye yollamıştır. şimdi sen tutup best seller bir kitabı eleştiren köşe yazarı edasıyla kuran'ı çökerttim dersen gelen tepkilerden sonra bunlar yobaz diye nara atma hakkın kalmaz bunu bilesin. evrim teorisini mantıklı bulmanız son derece normal fakat bunu savunurken kuran'a göre insanlar çamurdan yaratılmış nihahaho demeniz son derece mantıklı. o zaman tartışma maymundan ilk canlıya kadar gider. güldürmeyin beni. ya da güldürün. bir de allah gerçekten varsa gelsin beni çarpsın diyenlere benziyorsunuz bu tavrınızla.
sözlükte paylaşılan 5 adet sikko zırva değillerdir. hayır eşek gibi belge toparlarsın, bir yazı yazarsın "uğraşmış ha ne diyo lan?" diye bakarım da, kutsal dinin kitabını bu tip saçmalıklarla rezil etmeye çalışmak komedinin alasıdır. hiç mi kafanız çalışmıyor yahu? biraz aklı olan bu tip saçmalıklarla hiçbir şey yapamayacağını bilir. derdiniz trollükse ben bilmem.

evrim teorisini götüyle kanıtlayanların olduğunu görmek üzücü. inanmıyorsun bari bilimi, ilimi takip et be dana.
yok böyle birşey ...
kuran-ı bu kadar savunan kaç kişinin kitabı baştan sona kadar okuduğunu merak etmiyor değilim.türkiye'de kuran-ı okumadan inananların sayısı yüzde 90 ı buluyor.
çocuk saçmasıdır bunlara inanan varsa ki var öyle beyinden yoksunlar allahlarından bulsun *

- camileri allah ın yaptığını zanneden
- cinlerin olmadığının yani herkesin gözle göremediği varlıkların olmadığına
- eskiden kız çocuklara hiç bir hak verilmezken asgari olarak 2 ye 1 pay verilmesi gerektiğini ki hala kız çocuklara miras --- hadi mirası da geçtim insani haklarını tanımayan insancıklar varken yüzyıllar önce yüce kitabımızda böyle bir yaklaşım olmasını olumsuz karşılayan bir zihniyet.
- evrim teorisine inanan * yaratıkcıkların dünya da var olduğunu gösteren başlıktır bu allahsız kitapsızların olduğu ortam yansın efendim olmaz olsun açtıkları başlıkta busaçma düşünceleri çıkarttıkları yerlerine girsin...
düşünmeyi reddeden beyinlerin asla anlayamayacakları gerçeklerdir.

(bkz: eksileneceğini bile bile entry girmek)
kuranla uzaktan yakından alakası olmayan ve içindeki bilimsel gerçekleri çözmeye kafası basmayan insan gerçekleridir. *
inkarda gelinen son nokta*
(bkz: depremde camiler çökünce kuran da çökmüş sayıldı)

ha bi de:
ben sana ateist olamazsın demedim adam olamazsın dedim.
milliyetçi olması arap kavmine hitap etmesinin yanı sıra ey insanlar hitabıyla beynelminel bir hava katılmasıdır.

(bkz: biz bunu mekke ve çevresine indirdik).
-abi, 'kutsal kitapların da eskiyor olması' nasıl başlık?
+helal len, tam trollük başlık. kutsal ya, eskimemesi lazım. böylelikle o din çökmüştür.
=dikkkkkkaaaaat! saygı duruşuu!
-mnkym yine ateş yaktılar..
*
(bkz: atın beni denizlere)

saçmalamanın sınırlarını aştığı anlaşılan bünye söylemi.
einstein'in e=mc2 ile tanrıyı keşfederek çökerttiği gerçeklerdir.

Arkadaş sanırım einsteinden çok daha zeki.
olmayan gerçeklerdir. soruyorum efendiler, hanginiz okuyup feyz almaya çalıştı o kitaptan? hanginiz 20.yy'da keşfedilen şeylerin o yıllarda yazıldığını gördü? hanginiz objektif yaklaştı olaya? 'yaklaşmıycam' diyosan bsg, başka başlığa yaz.
Beş dayanaksız teoriyle bu iş bitmez kardeşim...
Bilimsel bilgi kulanmalısın. **
güncel Önemli Başlıklar