bugün

neden yaşadığı merak edilen kızdır.

Şöyle bir pazar sabahı hangi erkek mutfaktan gelen poğaça börek kokusu ile uyanmak istemez ki ?
Kurabiye, pasta ve börek yapmaya yeteneği veya ilgisi olmayan kızdır.
Daha niye kız olmus diye düsündürür.
Güncellenmiş kızdır. Eski programlardan arınmıştır. Pastayı, böreği, kurabiyeyi pastaneden alır ya da çatır çatır aldırtır.
Niye bunları illa kızların bilmesimi gerekiyor diye sordurmuştur. Ayrıca ne yani dişi olmasının gerekliliği kurabiye pasta poğaça yapmasımıdır? Bunları yapamıyorsa bayan değildir dünyanın en iyi aşçıları erkeklerdir kendinizi kandırmayın ayrıca iyi yemek yapmayı bilen erkek her zaman bir puan öndedir kadınların gözünde hem kimsenin elinin ayarına göre yemek zorunda kalmazsınız kendi zevkinize göre yersiniz ha yemek yemek çok da önemli değil iki fasulyede işimi görür diyorsanız siz bilirsiniz bence yemek yapmak da yapılanı yemek de başlı başına vazgeçilmez bir zevk.
Gerizekalıdır afederdisiniz. Sağda solda çük peşinde koşmaktan iki kek çırpmayı bilmez. Oysa ki kek kurabiye yapmak müthiş keyiflidir ve insanın sevdiklerini vanilya kokulu sıcacık bir eve karşılaması gibisi yoktur.
eğlenilecek kızdır. evlenilmez böylesiyle.
ölsün o kız ya, starbaksta göbeği kesilmiş gibi zıkkımlanmayı bilir ama bi ayran çevir desen, su ile yapılıyordu diye sorar.
yumurta kırıyor, makarna yapıyordur.

(bkz: belki)
Yapmayan kızdır. 10 yaşında ki çocuk bile yardım ve deneme ile yapar. Evlenince s. S. Yapacak olan kızdır zaten.
Kendine kızarkadas veya eş degil, aşcı arayan erkeklere mustehaktır.
Kendine kızarkadas veya eş degil, aşcı arayan erkeklere mustehaktır.
çamaşır makinasını açmayı bile bilmiyordur lan bu.
bu haliyle bile razı olduğum kızdır.öğrenir oğlum nolcak ki öğreninceye kadar makarneks,nudanosuko filan idare ederiz.
olmamış o.bi daha yapın.
kesinlikle ben değilimdir.. alâsını yaparım ama yapamayanlara da saygılıyım..
kurabiye pasta da neymiş?
gelin kendi ellerimle Arnavut böreği yapayım.
Sevgilim olamayacak kizdir.

Bana o tatli elleriyle kekler kurabiyeler hazirlamayan sevgiliyi ben neyliyim..
hamurişi yapamayan kız evladı, nickime bakarken besmele çeksin..3 kulhu 1 elham okusun..bi daha da bakmasın, net..
Evinde aşçı vardır.
Ben değilimdir. Ehe.
yapabildiği tek tatlı puding olan biri olarak benim de aralarında bulunduğum tatlış kızlar grubudur. bugüne kadar eksikliğini yaşamadım. bunu bana "eksiklik" olarak lanse edecek bir erkekle de işim olmaz zaten. hatta yemek yapmayı da bilmiyorum. umrumda da değil. temel birkaç şey hariç merak da etmedim. sizin elleriniz kınalıdır hafiften nasırlıdır hadi kuzum yapın siz.
verir parasini en güzelini alir. cok da büyütülecek bir mevzu degil.
kimisi yapiyor da keske yapmasaydi deniyor.
ugrasmaya degmez.