1. 1.
  Bursa'da bir tatil beldesidir. Gemliğe bağlıdır. Kurşunlu ve gemsaz'la komşudur. Halen gencali köyü muhtarlığına bağlıdır ve kendi başına belediye olmak veya kurşunlu belediyesine bağlanmak orada yaşayan halkın hayalidir. Yapıların çoğu kaçaktır. bursa'daki en uzun kum sahile sahip yerdir. Gençler için eğlence yeri olarak sadece sahil kenarındaki pansiyonun altındaki atari salonu vardır. Hafta sonu bursa'dan gelen günlükçü tabir eden kişilerin tercih ettikleri bir yerdir. Haftasonu gezmeye gitmek için tavsiye edilmez. Ancak ailece yaz tatilini sessiz ve sakin bir yerde yaşamak isteyen insanlar için yazlık satın alınabilecek veya kiralanabilecek en güzel yerlerden biridir.
  ... blackbattle
 2. 2.
  gerçek anlamda bir sayfiye yeri.
  ... fütursuzca
 3. 3.
  "kumsal"ın olası yanlıs yazılabilcek hallerinden biri.
  -1 ... it s way too late
 4. 4.
  deniz kenarında ve yakınlarında zemin epey yumuşak olduğundan binalarla deniz arasında 1 km lik boşluk vardır.bisiklet veya motosikletin sart oldugu tatil beldesi
  ... yurekli74
 5. 5.
  bir yer.

  bugün ilk defa gittim kumsaz'a. arkadaşlarla uykumuzun ikinci yarısını esintide gidermek üz're... kusura bakılmasın ama hiç de güzel değil ki! deniz çok pis. çok fazla deniz anası var. çarşı denecek bi'şey yok. market bile çok az var.

  çirkin bir yer ya da biz tam keşfedemedik.
  1 ... yasakani
 6. 6.
  Bursa'ya yakın olması dolayısıyla tercih edilen günübirlik olarak özellikle pazar günü çoluklu çocuklu ailelerin akın ettiği tatil beldesi. Gidilip deniz manzarasıyla mangal yapılır, tur atılır, çay içilir ancak kendi çapınızda yaparsınız bunları öyle sosyal bir ortam cafeler, çay bahçeleri vs yoktur pek fazla. Denizi de oldukça pistir. Özellikle saat 11den sonra daha sabah saatlerinde mavilikten eser kalmaz. Yakın diyerek gitmemek gerekmektedir. Bursalı iseniz yarım saat, bir saat daha basıp gidin düzgün bir yere gittiğinize değsin.
  ... nedesembilemedim
 7. 7.
  çocukken bebeğini emziren annenin göğsünü -yanlışlıkla- görmem sonucu devrelerimi yaktığım yer.
  ... galilee