bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  siddetli agri ve ozellikle omuz agrisi.
  2 ... hexagram
 2. 2.
  omuza giren, insanı hayattan bezdiren, genellikle soğukta kalma veya aşırı yorulma kökenli ağrı.*
  1 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  masaj yapıLırken "heh orası işte...kuLunç bunLar kuLunç...aaahhhhhhhhh oooohhhhh"...diyenLer vardır...şaşarım...güLerim...* * *
  9 ... tucimania
 4. 4.
  özellikle kalın bağırsak kaslarının kasılması sonucu meydana gelen ve omuz başlarında hissedilen ağrılardır.
  (bkz: kolik)
  ... umutluyum hala
 5. 5.
  her ne kadar ovdurmak en güzel rahatlama yöntemi olsa da sağlıklı olanının bu yöntem olmadığı doktorlarca bağrış çağrış açıklanan ağrı türüdür. onlara göre kas gevşetici içilip, sıcak tutulup geçmesi beklenmelidir ama bunlar bir işe yaramaz. zira üşüdüğünüz için olmayabilir her zaman ağrılar, stres bir numaralı tutulma sebebidir.
  ... baskalaricehennemdir
 6. 6.
  bagir ve bögür le birlikte vücutta nereye denk geldikleri hatta ne olduklari benim icin muamma olan agri, organ veya bir kas türü en azindan benim icin. evde gögüslerini yumruklayarak kulunclarim yaniiy diye gazel okuyan ben ertesi gün omuzlarini ovusturarak bagrimda bir agri var sanirim bir bögür icip yatip terlesem gececek diye dolasabiliyorum.
  ... kaiserstuhl
 7. 7.
  sırtta soğukta kalınca strese bağlı oluşan ağrılara sebep olan küçük noktalar. ağrıyan yere bastırılınca kayabiliyor. kırmasını bilen varsa bana yazabilir.
  1 ... cayyas
 8. 8.
  dayak yediğiniz zaman yok olan vücut hedesi. ele, avuca geldiği iddia edilir. ovunca, eriyip yok olur. annelerde, babalarda bolca rastlanır, evin en küçük çocuğu, o kuluncu yok etmekle görevlidir.
  ... sonika
 9. 9.
  psikosomatik oldugu söylenen ve tıpın tam olarak aciklayamadigi bir tür kas yumrusu. insanin psikolojik bir gerlim sonucunda kaslarini bilincli olarak gevsetmemesi sonucu olustugu söylenir. tam olarak neden olustugu da bilinmez. adalenin icinde kaslarin birlesim yerlerinde olusan birtakim nodülcükler o kas kütlesinin hareketini tamamen engeller.
  genellikle belirli birtakim egzersizle gecer.
  ... paganviodio
 10. 10.
  vucuttaki kan sıcaklığının dış etmenlerle değişmesi, bunun özellikle sırtta kürek kemikleri etrafına yoğunlaşması ve kanın orda toplanarak ödem oluşturması sonucu yaşadığımız damar sertleşmesi... en kolay tedavi yöntemi baş ve işaret parmağının arasındaki (el) yumuşak damarlı dokunun işin ehli biri tarafından oğulması!!! korunma yolu ise uyurken çok incede olsa birşeyle sırtın mutlaka örtülmesi
  1 ... torunusamil