bugün

Tabi insan güzel bir manzaralı yerde koşu yaparken hoş bir müziği de kısık sesle dinlemek ister lakin bu dışarıdan bakınca biraz garip durmuyor değil ya da bu anlattığımı yapmaya çalışan insan modeli bu işi dangalakça yapıyorsa ben bile bakarım yani gözlerimi kocaman açarak ve 'çok saçma' diyerek.. Doğruya doğru..
dışardan pek bir havalı gözükürler.

şahsımın ise hiç beceremedigi şey koşarken veya bisiklet sürerken müzik konsantremi bozuyor vesselam.
hep imrendiğim tiptir, ha bigün bende aynı şeyi yapsam diye hayal ediyorum gülesim geliyor.
kendini etraftaki bilumum sesten izole etmeyi tercih eden insandır. eğer radyo dinliyor ise bu şekilde istemeden sezonun tüm hitlerini öğrenmiş olur, hele düzenli spor yapıyorsa 1 aya kalmaz tüm şarkıları ezberler.
benim gibi sokak köpeklerinden korkan bir tipse koşu bölgesinde nerede hangi köpek var öğrenmek zorunda kaldığından o bölgelere geldiğinde müziğin sesini kısar. sarıyer sahil hattında ise melodi ile eş zamanlı olarak hendek atlamak ya da kaldırımdan zıplamak gibi şeyleri de denk getirmeye çalışır.
kendini kafasında klip çekerken bulması ise işten bile değildir.
koşu bandıyla imtihanım sırasında şarkı değiştirmek isterken başıma gelenlerden sonra artık yapmadığımdır.
belirli bir tempoda koşmanız gerekirse (koşu bandında 10 süratle) nickelback-how you remind me, red hot chili peppers-can't stop'un tavsiye ettiğim aralarında benim de bulunduğum gruptur.
Koşuda ritim şart müzik buna yardimci olacaktir. Tabii fitness centerlarda da yuksek tempolu muziklerle calisilir.
Sempatiktir.
telefon kulaklıktan çıkıp hoparlör modunda çalmasın diye olmayı reddetiğim insan tipi.
kulaklık onun bir organı olmuştur adeta. afrika'da çoğu lüks otelde yasaktır bu olay efenim. sebebi bu olaydan dolayı vahşi hayvanları fark edemeyip ölen çok insan olmasıdır.
o kulaklik o kulakta nasil duruyor hicbir zaman anlamayacagim insandir. ben kosarken gotumdeki don ters donuyor, bu adam nasil kosuyorki o kulaklik dusmuyor, hayret...
bisiklet kullanırken müzik dinleyen insandan tek farkı hızıdır. tripler aynı hayatı çözmüş bitirmiş bir anlam yüklerler kendilerine.*
ne kadar spor için üretilen kulaklıklardan alsa da, üç ayda bir kulaklık yenileyen insandır.*
Türkiye'de gerizekalılıktır. Ya araba çarpar, ya motor, üst geçitten otobüs düşer tepene, hatta ido feribot.
spotify premium sahibidir.
nabzına göre çalan bir müzik varsa o kulaklıkta yokuş yukarı depar bile attırır.
Riskli olabilir ama tedbir almayacagimiz anlamina gelmiyor. Neyse muzik motivasyonu artiyor sonucta ispatlanmis bilimsel gercek.
hep kıskanmışımdır benim mi kulaklarımda sorun var anlamadım ya iki adım atsam düşüyo ben rezil olduğumla kalıyorum en iyisi yatarak dinlemektir hem ben koşu yapmam ki sporda yapmam tembelim lan ben kumanda bile koltuktan düşünce ayağımla almaya çalışan bir kızım.
https://www.youtube.com/watch?v=QlQ2UjCwa1Y hemde bunu dinlerim.
spotify kullanması elzemdir.
koşu yaparken entry giren insan kadar yetenekli değildir. *
Hiçbir zaman olamayacağım insandır. Ya cüzdanımı düşürmüşsem? Ya müzik bangır bangır çalarsa ve arkamdan gelen bir arabayı duymazsam? Kavga olur da farketmezsem, biri bana laf atarsa?
Böyle olmayın, çok zor çok.
Spotify kullanmalıdır. Çünkü spotify sizin koşu hızınızı belirleyip o tempoya uygun müzikler sunuyor. Çok iyi.
Takdir ettiğim insandır. Yahu kulaklık nasıl çıkmıyor ona şaşıyorum?
bunu başarabilen insanları tebrik etmek lazım. ben ritmi tutturamıyorum mesela.