bugün

Korunmaya muhtaç çocuklar için yapılan en güzel köy.
kayıp gözüyle bakılan korunmaya muhtaç çocukların kazanılmış insanlara dönüştürüldüğü yer.

http://www.koruncuk.org/
Bolluca Çocukköyünde kişisel varlığı tehdit altında olan Korunmaya Muhtaç Çocukları (Koruncukları) sevgiyle yaşatan, büyüten ve eğiten kuruluş.
0-6 yaş arasındaki korunmaya muhtaç çocuklardır. Koruncuklar Bolluca Çocuk köyünde yaşamakta, sevgiyle büyümekte ve iş sahibi olabilecek bireyler haline gelmektedirler.

Bugün kendiniz için, sevdiğiniz için, anne babanız için, platonik aşkınız için yada karşı komşunun kızı için yada hepsi için en azından 1 defalık 4717’e 1 SMS göndererek 5 TL lik bir bağış ile ona sıcak bir yuva kampanyasına katılın.

Koruncuk Meleği olmak ve çocuklarımızın EĞiTiM, SAĞLIK ve GIDA giderlerine katkıda bulunmak için bağış yapın. Daha çok çocuğun yüzünü güldürmek, onlara aydınlık bir gelecek vermek sizin elinizde…
Bu ülkede güzel şeyler de yapıldığını hatırlatan vakıf.
bize insan oldugumuzu hatırlatan ne güzel bir vakıf. düzenli yardım yapılması miniklerimiz için tabiki çok yararlı olur düzenli yardım yapamayacaklar en azından 1 sms gönderirlerse 1 cocugumuzun ihtiyacları için katkıda bulunmus olacaklardır.

en azından 1 defalık 4717’e 1 sms göndererek 5 tl lik bir bağış ile ona sıcak bir yuva kampanyasına katılın.

her ay düzenli olarak 10 tl göndermek için 8071’e KORUNCUK yazıp, SMS atın. Mobil Aidat üyesi olun.

P.S.: bağış sadece bireysel hatlar ile mümkündür.
"El ver, hayata tutunsun!" sloganı olan vakıf.
Koruncuk ViTAMiN DEPOSU ile desteklerinizi bekleyen vakıftır.

1992 yılında kurulan ve şu an 117 korunma ihtiyacında çocuğumuzun yaşam alanı olan Bolluca Çocukköyü'nün her ay muhakkak aynı miktarda ihtiyacı olan bazı gıdalar var. Bu konuda bütçeniz el verdiği ölçüde aylık olarak bu ürünleri çocukköyümüz için temin edebilir ya da çevrenizle paylaşabilirsiniz. Bu ürünlerin aylık bağış miktarı tutarını da banka hesabına ''ViTAMiN DEPOSU'' açıklaması ile gönderebilirsiniz. Çocukköyü'nde her ay olmazsa olmaz olan ürünlerin bir kısmı : Beyaz Peynir, Kaşar Peynir, Sıvı Yağ, Makarna, Pirinç, Un, Yumurta, Patates, Soğan.

Belki kendi evimize marketten makarna ya da pirinç alırken, bir paket de Bolluca Çocukköyü'ne alabiliriz ne dersiniz? Her paylaşımınız muhakkak çocuklarımıza destek olmak isteyecek başka Koruncuk Dostlarına ulaşacaktır.

Destek mesajlarınız ve sorularınız için: info@koruncuk.org / 0212 274 95 45
Her çocuk sevgiyle büyümeli Mottosundan yola çıkarak 15 Kasimda düzenlenecek olan Avrasya Maratonunda her bir Koruncuk’un bir yıllık bakımına destek olabilmek için “Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı-Koruncuk” yararına 15km. koşacağım.

http://www.koruncuk.org/

Her bir Koruncuk’un 1 yıllık bakıcı anne, psikolojik terapi, gıda ve okul gideri 2800.-TL’dir. Kampanyanın detayları ile bilgi almak için proje sayfasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://bagis.adimadim.org/koruncuk

Desteklerinizle neler oluyor bilmek isterseniz;
Adım Adım oluşumu aracılığıyla 2008-2015 yılları arasında 8 sivil toplum kuruluşunun projeleri için 5,030 kişi yardım severlik koşusu yapmışlardır. Bu koşular ile 65,000 bağışçıya ulaşılmış ve 9,2 milyon TL bağış toplanmışdır. Destekleriniz sayesinde 8 sivil toplum kuruluşu aracılığı ile 46,000 kişinin hayatı değişmiştir.
Çaylak bir arkadaşım, ilgili vakıf yararına yapılan bir etkinliği paylaşmamı istedi, bu yüzden elçiye zeval olmaz.

Özellikle son zamanlarda yaşanan çocuk istismarı olaylarına da tepki vermek amacı ile belki sözlük ahalisi olarak Koruncuk vakfına bir faydamız dokunabilir.

Giriş 30 tl olacak ve yapılan bağış karşılığı makbuz verilecektir.

https://www.facebook.com/events/779926692142522/

görsel
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda korunmaya ihtiyacı olan çocuklarımıza bir gelecek sunabilmek için Tepe Nautilus AVM ile birlikte #ElVerHayataTutunsun isminde sosyal sorumluluk projesi başlatan kurumdur.
22-23-24 Nisan’da Tepe Nautilus AVM’ye gidenler Bolluca Çocukköyü’nde yaşayan ‘’Koruncukların’’ ihtiyaçlarını karşılayabilir ve bu özel bayramı onlarla birlikte geçirebilir.
#‎ElVerHayataTutunsun http://www.koruncuk.org/
Şimdi güzel insan. Ben yaptım sen de yapıyorsun. Koruncuk yazıp 8071 e gönderiyorsun. Gelen mesaja evet yazıyorsun. 10 Tl her ay kesiyorlar o güzelim parandan. Ayda bir paket sigara az içiyorsun. Bir bira az içiyorsun. Bir gün abur cubur almıyorsun. 10(on) lira, şu kırmızı olan banknot hani, bir çocuğu güldürüyorsun her ay. Sayende yüzü gülen bir çocuk. Hatta yetmiyor, eşine dostuna da yaptırıyorsun. Damlaya damlaya göl oluyor. Çocuklarımız gülüyor. Hadi göreyim seni.
Gruplarınızda paylaşır mısınız?

Arkadaşlar, Koruncuk Vakfı istanbul Bolluca tesislerine Lise düzeyinde ilave 50 öğrenci kontenjanı açtı.
Amaclari okumak istemekle birlikte ailevi sebeplerle (Sosyal, ekonomik ve coğrafi) okuma imkanı bulamayan kız çocuklarını okutmak.
Bu özellikte kız çocuğu varsa yönlendirebilir misiniz? http://www.koruncuk.org ve 0212 685 03 83 -84 nolu telefondan bilgi alabilir ilgilenenler...