bugün

son yıllarda artış gösteren modadır.
köpeklere şakir,mahmut,zehar, gibi insan isimleri takmak moda oldu valla. eskiden Tony,rex gibi klasik köpek isimleri vardı. hepsini geçtim, karabaş'a bile razıydık yani.
köpeğe bobby diyen zihniyetin tüm insan bobbyleri rencide etmesi gibi bir durumdur.
takılan isim uyuz olunan bir arkadasın/sevgilinin ismi ise daha bi hoş olur..

+rızaa aa aa aa gel olum.ettey kıskıskıs..*
(bu arada hipne rıza yakın cevrede gezinmektedir)
-ne diyon lean.ne gelmesi.ne aa aa sı?
+yok abi sana demedim köpege..
-hee oldu ozaman.ne köpek mi?!!
(bkz: kediye insan ismi takmak)
(bkz: haydar)
(bkz: ruşen) *
ahuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
* (bkz: cabbar) * (bkz: azize) *
köpeğine evladı gözüyle bakanların yaptıkları faaliyetlerdendir. ailecek düşünülür çocuğa* verilebilecek en uygun isim kararlaştırılır. bu köpeğin babası*'nın babası yani köpeğin dedesinin ismi de olabilir. zaman geçer köpek büyür ekmek almaya felan gönderilir.
'' tarçın '' o bir pitbull
(bkz: insan isimleri)
şimdi ayıptır tabiki böyle birşey. en azından kimsenin görmeyeceği bir yerde. rızasını alarak yapmak daha iyi olacaktır.
düzeltme: takma deyince ben şaşırmışım...
burcu güzel olabilir mesela. *
kopeklere büyük hakarettir.
Zamanla 'aaa adama köpek ismi vermişler yahu' gibi ifadelere yol açan durumdur.
(bkz: Efe)
(bkz: paşa)
eski sevgilinin adı konulursa '' gel kuçu kuçu '' diye seslenildiğinde büyük zevk verir
kalabalık bi yerde köpeğe seslenildiğinde etrafta aynı isimden bir insan varsa o kişi tarafından hiç de hoş karşılanmayacak, ya da aynı isimde bi arkadaşınız köpeğinizin adını sorduğundunda aa.. şey.. kem.. küm.. edilecek durum.
(bkz: insana hayvan ismi takmak)

(bkz: aslan)
(bkz: şahin)
(bkz: hüseyin)
(bkz: kavak yelleri)

pek yerinde bir karar değilmiş sanırım;

(bkz: 17 ağustos 2007 kanal d baskını)
Pes doğrusu dedirtecek bir durumdur. Sokakta köpeğe seslenirken , başka bir şahıs ve köpek aynı anda bakabilir ve bu durum köpeğin sahibi için hiç de iyi olmayacak sonuçlar doğurabilir.

-git babanın ismini koy a.q sie... diye azar işitebilir.
sosyal hayatında arkadaşsız kalan, yalnızlık çeken züppe davranışıdır.
(bkz: trikopis)
alman komşunun köpeğine "atilla" diye çağırmasıdır