bugün

hakkında şöyle bir karşı makale çoktan yazılmıştır.

http://ericswanderings.wordpress.com/

çevirisini isteyen okurlara yardımcı olunur.
amerikalı bir aktivistin hazırladığı ibretlik paylaşım sözlük.

dünyanın neredeyse bütün hükümetleri vatandaşlarını yalnız bıraktı.
bizim, yani insanlığın iyiliğini bizden başkası düşünmeyecek artık bundan emin olalım!
bu videodaki sıkıntılar bize çok uzak gelebilir ki öyledir; ama şahsen benim bu videodan ve olaydan çıkarttığım ders şudur ki: korkularımızı yenip, insanlığımızla alay eden kişilere gücümüzü gösterme zamanımız geldi.
bizler hep, toplanmayı siyasal bir hareket olarak gördük ya da öyle zannettik ya da öyle bellettiler; ama artık toplumsal çabalarımızın ve isteklerimiz ortak olduğunun farkına varmalıyız. hükümetleri yıkmak, sokakları yakmak istemiyoruz, biri gidecek bir başkası gelecek konu o değil. konu insanca yaşamak isteğidir. herkes; ama "herkes" için. herkes için sözlük anlıyor musun?! herkes! kim varsa!

internet, toplumsal hareketlere güç kazandırıyor. evet oyalama gücü daha fazla; ama doğru kullanıldığı, doğru kullanılmak istendiği zaman karşı konulamaz bir güç oluşturuyor. artık bir hareketin parçası olmaktan korkmamalıyız ya da hareket etmekten, harekete geçmekten.

bu video beni utandırdı. bir hiç olduğumu bir kez daha yüzüme vurdu! yaptığım iki satır müziği de anlamsız kıldı! insanlık toplanıyor, insanlık boynunu yukarı kaldırıyor, biz halen "onların maddi gücü var, yapabiliyorlar aga..." yalanıyla kendimizi kandırıyoruz! sanki hepimizin hesabına birer milyon yatırsalar, geleceği değiştirmek için hemen evden çıkacağız!!!

insanlığımızı yitireli çok oldu; ama onu geri kazanmak için birbirimizin ellerine ihtiyacımız var. share efsanelerine inanalım. üretip paylaşalım, yeryüzü daha makul bir yer olsun, tanrıya ayıp ediyoruz!
hemen gaza gelip inanılmaması gereken projemsi şey.
belgeseli türkçe altyazıyla izlemek isteyenler için.http://www.dailymotion.co...azy-turkish-subtitle_news
şüpheyle yaklaşılması gereken bir abd projesi daha. joseph kony'nin düz oç olduğu belli, ona bi şey demiyoruz ama amerikan askerinden daha büyük oç olur mu ki abd'nin ugandaya girmesini amaçlayan bir projeyi destekleyelim?
amerika'nın yeni oyunu. eskiden terör saldırıları, nükleer silah bahanesiyle ülkelere girmesine alışık olduğumuz amerika şimdi masum çocuklar üzerinden kendine destek istiyor, sosyal medyanın gücünü kullanıyor. bu kony denilen adam kim peki? bu videoyu izlemeden önce bu konu hakkında bilgisi olmayan ergenlerin 'yaşasın usa!' nidalarını duyuyorum. evet bu kony çok büyük bir orospu çocuğu ve videoda bahsi geçen olaylar yaşananların bir kısmı. ama bir düşünün neden 2012? neden 2000 değil? neden afrika?
amerika'nın aksakallı, nur yüzlü hacı amcalar olduğunu düşünüyorsanız daha çok amına koyacaklarını bilin bu dünyanın.

özet geç piç diyenler için;

-yankeeler yine kendilerine oyun arıyor. temkinli yaklaşmak lazım.
amerika' nın yeni bahanesi. 22 yıldır uganda' yı tehdit eden ve lideri kony olan bu terör grubunu; nedense uganda' da petrol bulunduktan sonra düşman olarak benimseyen amerika, yine insanların duygularıyla oynayarak bir video hazırlamış ve afrika' ya da el atacağının sinyallerini vermiş. oyuna gelmeyin. youtube' da uganda' da yaşamış ve hala daha orada yaşayan insanların kony ile ilgili açıklamaları mevcut. gerçeği olduğu gibi duymak için bir de hikayeyi onların ağzından dinleyin.

http://www.youtube.com/watch?v=JSSVEQp2DSU&feature=related

misal bu kony gerçeğini göstermek için hazırlanmış bir video. sağ tarafta gösterilen videolardan çeşitli röportajlar ve videolar izleyebilirsiniz. oyuna gelmeyin.
Download edip izlemek isteyenler için Türkçe altyazısı;

http://www.turkcealtyazi....ov/2294697/kony-2012.html
hayırlara vesile olmayacak bir kampanya. amerika'da gazla hızla devam etmektedir fakat dünya'da başlardaki o ivmeye rağmen; invisible children kurucusu jason'ın, albümü satmayan sanatçı misali soyunması bile kurtaramamıştır. konu ilgili türkçe; http://ulu.so/ulphel
kony olayı ne oldu diye akla bir çok soru getirir. acaba bu da bir medya kurgusu olup o an yaşanan bir olayı gizlemek için, halkı oyalamak için mi ortaya atıldı bilinmez.
azalarak bitmiş olan proje.
unutulup giden, ve ne işe yaradığı hala bilinmeyen kampanyalardan birisi. ne gaz yapmıştı o zamanlar.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar