bugün

iki insanın birbirleriyle konuşmak istedikleri şeyleri birbirlerine söyleyememesi durumudur.

-peki *
+tamamm *
- *
+ *
söyleyecek çok şeyi olup susmaktır. boğazınızda bir şeyler düğüm olur, yutkunursunuz yutkunursunuz o yumru gitmez boğazınızdan. düşünceleriniz dilinizin ucuna gelir ama dudaklarınızdan bir türlü çıkmaz, çıkamaz.
konuşmayayüzü olmayan insanın halidir, kötüdür.
karşındakinin sen ne dersen ya da nasıl anlatırsan anlat seni anlamaması, anlamak istememesi, terslemesi ya da onun da seninle düşüncelerini paylaşmaması sonucu artık yorulup konuşmaya bile mecalinin kalmaması ya da nasılsa çözümleyemicek durumda olduğunu düşündüğün için susma durumudur.
--spoiler--
konuşamıyorum konuşamıyorum konuşamıyorum
konuşursam göz yaşlarım beni boğacak
--spoiler--
(bkz: bir insan niçin konuşmak istemez/#8655726)
bazı anlar vardır ya. bir şeyler hissedersin birine karşı. ama o kişi senin sürekli yanında, yakınındadır ve konuşursan ummadık bir ayrılığa düşebilirsin onunla.
anın güzelliğini bozmamak, uzaklara düşmemek isteyen kişinin gerçekleştirdiği aktivite.
-sana anlatıyorum dinleme tenezzülünde bile bulunmuyorsun!
+...
-işte bu yüzden seninle bu konu hakkında konuşmak istedim.
+...
-bik bik bik bik...
+...
-...
+ bittimi?
-evet
+hadi şimdi bsgçk da içelim.
mesela eski genel kurmay başkanını terör örgütü yöneticiliği yaptı diye tutuklunmasının ardından yaşanan durumdur. bırak konuşmayı bağırmak isteyip de bağıramamak versiyonu gelişir gibi durumlarda.
sürüyle de sebebi vardır şimdi bunun. Tam masandan kalkıp gideceksindir, çat diye biri senin masana oturur, iki dakika sonra konuşmak istediğin kişi kalkar gider, karşındakini de dinlemez püf diye diye oturursun yerinde. Ya da başka bir sebep en okkalısı; konuşmak istediğin burnundan kıl aldırmıyordur, aman bir tavırlar bir edalar içindedir, daha da şımartmamak, havalandırmamak için susarsın.
konuşunca içine sıçacam sanırsınız ama konuşmayınca daha beter sıçmış olursunuz..
Genelde bakışlarla anlaşılan durumdur. Sözlerin gereksiz olduğu yerlerde denebilir.
Kısa bir tebessümle geçiştirilmeye çalışılan bir durumdur. Zira insan, karşısındaki kişinin söylenenleri anlayamayacağı kavramıştır artık.
ortamda rahat olmadığınızın kanıtıdır.
(bkz: kekelemek)
ingilizce diyalogların monolog haline gelmesi durumu.
konuşsam tesiri yok, sussam gönül razı değil.
Şimdi bi (bkz: sıçmak isteyip sıçamamak) değildir. Bunu kabul edelim.
Dişi Ağrıyan insanın hallerinden biridir.
Serbest cagrisim:
(bkz: ingilizce)
(bkz: speaking up).
konuşmak isteyip konuşamadığım doğrudur, hepsi yalnızlıktandır. varsa birileri arama masrafları bana ait.
arada bir herkese olan boktan bi durum. onunla konuşmak istersin cesaret edemezsin. arayıp sesini duymak istersin vazgeçersin. belki tepki gösterecek, çok kötü tersleyecek dersin bir türlü konuşamazsın. kötü bir şey işte. çaresizlik.

yahu sinan bey. arayıp konuşamıyom ama bari bunu oku lan.

yalvarıyorum halı saha maçına gelme ya. içine sıçıyon takımın evet.
Söylemek istenen çok şey varken duygularını ifade edecek söz bulamayıp susmaktır.
ölümdür ölüm.. neler var zamanında söylenmemiş. içte kalan..

**
üzgünüm yaptıklarım-yapmadıklarım için, seni sevdiğime pişman olmadım olmam da. şimdiki aklım olsa herşey cok farklı olurdu inan. gözlerinin içine bakardım derdim ki 'seni seviyorum bitanem' sende gülerdin. saçların yanda örülü tatlı komik şekilde
'ben de seni' derdin gülerdin. öperdin beni en çok boynumdan köprücük kemiğimden. sarılırdın bana küçücüktün üstüme yatardın karnımdan ses geldiğinde gülerdin. sevişirdik hep ilk kezmiş gibi. güzeldi yaşadıklarımız..
üstadın dediği gibi ''ikimizde kıymetini bilemedik birşeylerin..'
senin kadar iyi bi kadın tanımadım umarım hep mutlu olursun. beni özlüyorsun biliyorum ben de seni çok özlüyorum.
kendine iyi bak
Çok zor bir durumdur.
Haykırmak yerine içine atmak...
Gözlerin konuşur, sen susarsın, kimse anlamaz.

Bu acı verici bir olaydır.
Umarım kimse yaşamak zorunda kalmaz.