1. 1.
  1947 yılında bir grup norveçli araştırmacının eskiden de yapılmış olabileceğini ispatlamak amacıyla peru'dan yola çıkıp pasifik okyanusu'nu geçmek amacıyla kullandıkları salın adı (seyahat başarılı olmuş ve grubun başkanı thor heyerdahl seyahati kon tiki adlı eserinde anlatmıştır.).
  (bkz: thor heyerdahl)
  1 ... usualsuspects
 2. 2.
  85. oscar töreninde Amour'un arkasında kalacak yabancı dilde en iyi film adaylarından, norveç yapımı filmin adıdır.
  ... sirevo
 3. 3.
  85. oscar ödül törenlerinde yabancı dilde en iyi film ödülünü sonuna kadar hakeden, norveç yapımı uyarlama film. umarım amour tarafından hakkı yenmez. ki muhtemelen öyle olacak.

  http://www.imdb.com/title/tt1613750/?ref_=fn_al_tt_1
  1 ... ed gein
 4. 4.
  bu sene en iyi yabancı dilde film oscar adayları arasında yer almış bir film. konusu itibariyle ziyadesiyle merak edilesi ve izlenesi olmalı diye tahmin edilmektedir.
  ... usualsuspects
 5. 5.
  konusunu yaşanmış bir hikayeden alan film. başroldeki adamımız, thor heyerdahl, bir bilim adamı ve on yıllık araştırmasının sonunda su geçiren odunlarla yapılmış bir sal ile bin beş yüz yıl önce okyanusun aşıldığına inanıyor. teorisini kanıtlamak amacıyla beş altı kişilik grubuyla aynı malzemelerden bir sal yapıp koca okyanusu aşıyor. okyanus üzerindeki sahneler etkileyici. gerilimi artıran an ise artık yüz bir günlük macera bitti derken thor'un gruba adanın mercan kayalıklarıyla çevrili olduğunu açıkladığı an. aslında mühendis olan buzdolabı satıcısının çözümüyse akıllara durgunluk veren cinsten.
  1 ... princesse
 6. 6.
  gerçek bir başarı hikayesinden hoş bir uyarlama. yolculuk esnasında tek tük sansasyonel sahnelere girmişse de; genelinde bir biliminsanının, bir kaşifin azmini güzel yansıtıyor, ekibin azmini, yer yer yaşadıkları tökezlemeleri ve arkadaşlığını da. insanın şu dünyada hem ne kadar küçücük, hem de ne kadar yetenekli bir varlık olduğunu hatırlatıyor. okyanus yolculuğundaki görkemli anlara, manzaralara ve sahnelere zaten diyecek yok. izleyin ve de hayran olunası bir şahsiyeti tanıyın.

  (bkz: thor heyerdahl)
  ... usualsuspects