bugün

site yapar.
uydu ayarlar.
tamirde üstüne yoktur.
bizim a anlar bu işlerden denir kendisi için.
komşunun oğlu.
öğle ortasi eve çağrılıp bornozla karşılanıp banyodaki su ısıtıcısının arizasına muhatap olan kişi.

aksam aynı eve televizyon ayarlamaya gider, gözlerini evin hanımına kaydırmamaya çalışır.
dünya ahret kardeşim olsun.....denilesidir.
salak kedinin biri gelip de balkondaki oyuncak kutunuzun icine yavrularsa, gelip balkondan o kutuyu cope tasiyan kisidir.

o pislik kedi ve o pislik oglan, tabii bir de annem yuzunden tum oyuncaklarimdan olmustum, ta bes yasimda ulen. *
genc yetenek'ten daha kotu bir sifat varsa o da budur; komsunun oglu. basarili iseniz komsu'nun pijleri kil olur, firlama iseniz, komsu bebesinin sizinle takilmasi yasaklanir onun da ahlaki bozulmasin diye. ne pis ismis bu yahu daha bebe iken, bir sinif ayirimi kaygisi..
gözünün önündeki cevheri göremeyen annenin, yavrusu kendisine kartal gibi görünmeyen karganın, kısacası elindekilerin değerini bilmeyen tüm canlıların örnek alması için kendi oğluyla mukayese ettiğin oğlandır. genelde pek bi' numarası yoktur bu oğlanın zaten. sadece 40-50 yaşındaki anneler beğenir bunu, kızlarına layık görürler ama kızları asla öyle düşünmez. mahallenin saf duygulara sahip yağız genci...pardon oğludur sadece.

+ bak komşunun oğlu şükrü'ye! vik vik vik yapmış...
Birde bu cümlenin başında ''aslında kıyaslama yapmak istemiyorum'' gibi şeyler demezler mi ..
Madem kıyaslamaya karşısın , komşunun oğlundan sanane ..
her sabah göreceksinizdir, ilk başta komşunuz olduğunu fark etmeseniz bile yan apartmandan çıkışı sizi şaşırtabilir. yakışıklıdır, belki paltosu vardır. alaybey şubesini pek de hoş buluruz, ancak adını öğrenecek kadar yakın olmadığımızdan onu saçma sapan şekilde anarız.
mutlaka hukuk okur ya da mühendis olur. anadolu lisesi okumuştur. düz lise okumuşsa mf seçmiştir. ailesine yardım eder. annesini çok sever. yaşı gelince evlenir.
düzgün bir işi yoksa eğer, çalışkandır. her yerde her işi yapar. seçici değildir. çok sosyal olduğu için, akrabalarıyla sürekli iç içe olduğu için bundan da yırtar.
(bkz: anne sözleri)

edit: için yazacağıma içinü yazmışım.
lan o komşu oğlunu bir bulsam var ya tüm ezik çocuklarımız adına başarıyla düzecem.
Karşılaştırma aracı olarak kullanılan tek şahsiyet, bazen illallah dedirten tek kişilik. Bak bak ayşe'nin oğluna doktorluğu kazandı, sen ne yapıyon? 'uçak indiriyon uçak kaldırıyon..'

(bkz: sevgili babam)
şerefsiz bir de tıp okuyanı var ki yıllarca başa kakılır onun amına koduğumun başarısı.
hiç bi' sik yapmayıp kös kös otursa bile sizden daha güzel oturuyordur.
yardmcı robot görevi üstlenen kişidir.
birde komşu kızı vardır hatta haklarında tekerlemeler bile yazılmıştır
komşu kızı kardeştir kandır kandır öhömhy gerisini söylemiyorum.
bugün ölümüne dayak yiyip hastaneye kaldırılandır.

(bkz: bir anda kavganın ortasında kalmak/#13064190)
arkadaşlarınıza aşık olurlar, arkadaşlarınıza pencereden bakarlar, arkadaşlarınızı kendi kardeşlerine gösterip "güzel di mi?" diye sorarlar.

ey komşunun oğlu, bunu okuyorsan; "allah aşkına şu kızı bir görüver, balkondan balkona nasıl idare ediyorsun anlamıyorum ki?sen kızı gör, söz ben sana ayarlayacağım, aranızı yapacağım yeter ki sabah akşam bu muhabbeti dinletme bana. oğlum, yapma etme, seviyorsan git konuş bence.
Yıl olmuş 2013: ama hala senden iyi özellikleri aile meclisinde gündeme gelen şahıs.
kim olduğu merak edilen veya gerçekte hiç varolmamış kişidir.