bugün

artık geçersiz ve anlamsız olan esaslardır. zira komünizm tehlikesi diye bilinen soğuk savaş dönemi biteli nerdeyse 19 yıl olmuştur (bana kalırsa soğuk savaş ve komünizm 1984'te bitmişti zaten) ve komünizm tarihin derinliklerine gömülmüştür. ama bazı ülkücü zatlar ülkücü yeminlerinde komünizme karşı sonuna kadar savaşcaklarına dair yemin ederler. sanırım nostalji yaşmak istiyor bazı ülkücüler ya da en azından ben öyle düşünmek istiyorum. çünkü bu devirde halen daha "komünizm tehlikesi" vardır diyen adam ya son 28 yıllık süreci hiç yaşamamıştır ya da zeka seviyesi kreşteki arkadaşları ile eşdeğerdir. bitti bitti komünizm kalmadı, ne dünyada ne de türkiye'de. ha bitireceğiz bu pisliği diye ülkenin de anasını z.ktiniz, bir sürü işe yaramaz pis adamı da vatansever diye ilan ettiniz... ya neyse bir şey demiyorum ben!
bilmediği bir siyasal doktirine "pislik" diyen bir yazarın önerdiği çalışma.

Bir siyasal düşünceye kafadan "pislik" diyebilenin önerisi ne kadar dilenebilir o da ayrı mevzu.

Ama kendi kedime itirazım var. Bizde bu tür adamlara (yazana, yani yazarına, anlayın işte kitabın yazarına yahu) kısaca faşist diyoruz.
(bkz: Annecim koministler geliyor)
(bkz: acı)
(bkz: gözyaşı)
(bkz: ölüm)
(bkz: sürgün) diye özetlenebilecek esaslardır ki bu mücadelenin neferleri* bunları fazlasıyla yerine getirmişlerdir.
komünizm'i bir politika dersinde* dinlemeyen birinin esasları.
abdullah çatlı'nın gladio elemanı olduğunu unuttup, ülkeyi natoya satanın komünistler olduğunu sanan düşünürlerin yazabileceği, destekleyebileceği kitap.
(bkz: avrupa da bir heyula dolasiyor)

ve bu hayalet çoklarını korkutuyor!
"komunizm ile mücadele" ye gerek yoktur öncelikle. ama illa bir mücadele gerekecekse, sanrım şu söylediklerime komünistler dahi katılacaktır, aile de din eğitimine dikkat edilmeli, halkın tabanı ile tavanı arasındaki gelir farkı makasınının elden geldiği kadar daraltılması, herkese iş olanağı sağlanması, işçilerin çiftçi ve emekçileri hor görüp ezdirmemek, ve en önemlilerinden biride muhalif bir sayasal görüş ile karşılaşıldığında peşin hükümcü kavgacı ve küfürcü olmamak. not: buna dine küfretmemek de dahildir, dine küfreden adam önce uyarılır, sonra tenzih edilir hala basmıyorsa dövülür.

yani kısaca bir insanı komünist olmaya sevkedecek durumlar ortadan kaldırılmalıdır. herşeyin aşırısı zarardır. (bkz: ütopya)
(bkz: fa$izmle mücadele esasları)*
ideolojileri yasatanlar insanlardir. Dusman bir fikri yok etmenin tek yolu da o ideolojiye bagli olan insanlari yok etmekten gecer. Komunizmle mucadelenin yolu da buradan geciyor yani dogal olarak.
(bkz: komunizmi allahsizlik olarak gormek)
günümüzde geçerliliğini yitirmiştir.

(bkz: komünizm öldü)
kitapları yakmak
işkence bilmek
çocukları asmak
vatanı satmak
stalini yok etmek.