1. 1.
  din ile devlet işlerini birbirinden ayıramayan insanların düşüncesi.
  komünizmin ne olduğunu bilmeyen komünist karşıtı düşüncenin korktuğu şey, dinsizlik korkusundan çok mal kaybı korkusudur.*
  insanların doyumsuzluğu ve aç gözlü olması komünizmi korkunç kılmıştır.
  14 -4 ... katil balik nemo
 2. 2.
  kapitalizmin kirli oyunlarından biri. ötekine çamur atarak kendini üstün göstermektir amaç. istediklerini de almışlardır, insanoğlunun zaaflarını kullanarak.
  6 -2 ... thor voivoda
 3. 3.
  bizzat komünistlerin kendilerinin söylediği şeydir. inkar etmeye gerek yoktur. dediklerine göre bir çok konuda komunizm dini karşısına alıyormuş. e dini karşısında gören bir kavramın allah inancı pekala sorgulanabilir.
  3 -7 ... crazyever
 4. 4.
  eğer işin felsefi boyutunu ele alacak olursak doğru olan ama kominizmi ekonomik bir politika olarak alıp, düşünüldüğünde gerekli ahlak ve etik değerlerine uygun olduğu düşüncesi görülmektedir.Sonuçta;eşitlik,özgürlük vb. konular ahlaki değerler için hiçbir yanlış teşkil etmezler...
  6 -1 ... kelleayak
 5. 5.
  komunizmi zanneden boşluktan kaynaklı, soluna yatamayan şişmanın sırtına vuran ağrıdır.
  2 -1 ... suvedeve
 6. 6.
  "komünizm", siyasi bir kavramdır. "allahsızlık" ise dinî bir kavramdır. ikisi de farklı alanlara ait farklı iki kavram olduğuna göre, bir tutulması mantık olarak yanlıştır. Allah'ın olduğuna inanan ve komünizmden etkilenmiş bir insan neden olmasın ki? zaten bir siyasi ve bir dinî kavramı karıştırarak, "laiklik" kavramına da değinilmiş oluyor ister istemez. konu görüldüğü gibi oldukça derindir. sözün bu noktadan sonrasını siyaset ve ilahiyat bilimcilere bırakmak sanırım en doğrusudur.
  9 ... tata
 7. 7.
  komünizm materyalisttir.işte burada bütün insanların gözünde olay bitmiştir.artık komünizmi anlamışlardır ve yorum yapmaya hazırdırlar,,hatta kitap bile yazabilirler.verin ellerine kalemi.
  2 -1 ... electronica
 8. 8.
  saçma olan önermedir. çünkü genelleme yapılmıştır. genellemelerin çoğu da yanlıştır. allah tartışılamaz, dogmatiktir. komunizm ise bir dünya görüşüdür. bu iki olgu da birbirinden farklıdır ama konuşurken ya da yazarken komunizmi ateizmle karıştıran insanlar için normaldir. bu önermeler yeşil politikayı savunan bazı insanların uydurduğu birşeydir. bunun birçok versiyonu vardır:

  (bkz: her sağcıyı şeriatçı sanmak)
  (bkz: her komunisti allahsız sanmak)
  (bkz: saçmalamak)
  2 ... eagle is free
 9. 9.
  hem komunizmi hem de dini bilmeyen safları kandırmak için sık kullanılan cümle. her ikisini de anlayanlar komunizmin dine açıkça düşman olduğunu bilir zaten.
  3 ... chilavert
 10. 10.
  komunizm temelinde sınıf farklarını ortadan kaldırır, her insan aynı kosullar altında esit sartlarda yaşar der. evet komunizm materyalisttir, konumizmi ortaya cıkaran ve gelistiren insanlar dine inanmayan kisilerdir. (bkz: karl marx)
  ancak bu demek degildir ki komunizm ile yonetilen bir ülkede yasayanlar allaha inanmayacaklar yada dine inanmayan allaha inanmaz.
  dine inanmayıp allaha inanan bir sürü insan vardır.
  komunist olup allaha inanan da bir sürü insan vardır.
  3 ... unexpected paradox