bugün

takdire şayan bir gelişme.
komünist(!) ve allahsız(!), üstelik bir de alevi(!) ovacık belediyesi, kollektif bir şekilde bakliyat üretim işine girmiş.
"ovacık" markası altında nohut ve kuru fasulye üretmeye başlamış.
görsel

ürünler 650 dönüm hazine arazisine ekilen nohut ve fasulyeden üretilmiş.
görsel

bu hazine arazisinden elde edilen ürünlerin satışıyla sağlanan gelirle ise 78 tane öğrenciye burs verilmekte, eğitime katkı sağlanmaktaymış.

komünist başkan maçoğlu da ambalajlama işinde bizzat çalışıyor, gelen sipariş ve talepleri karşılamakta zorlanıyormuş.
görsel

şu memlekete bir çivi çakana hayranlık duymamak mümkün mü?
siyasi görüşlerimiz tamamen birbirine zıt bunlarla.
ama alkışlamamak için hayvan olmak lazım.

tebrikler ovacık, tebrikler komünist ve allahsız başkan.
helal olsun dedirtmiştir. siyasi ve dini görüşlerimiz belki farklı olsa da önemli olan hizmet. hizmetkar olmaya geldik diyenlerden daha iyi bence.
zaten birazdan da "yol mu yaptı sanki? abartmayın" diyecek olan tipler damlar.

edit: alttaki twitler gerçek mi lan? adam vatan haini çıktı.
görsel
görsel
gariban çocukları "okutma" bahanesi ile ailelerinden alıp tecavüz edenleri, diri diri yakanları üzmüş haber.
(bkz: #37577422)

--spoiler--
hayata bak türkçü faşolar, gominist reklamı yapıyor.
hahahaha
--spoiler--

beyinsize bak.
78 öğrenci okutuluyor elde edilen gelirle.
böyle bir işin reklamını da yaparım, alkış da tutarım.

siz ne bilirsiniz insanlığı?
siz size teslim edilen fakir ve gariban çocuklara tecavüz etmesini bilirsiniz anca.

keşke bizim türkçü, milliyetçi belediyeler de yapsa aynısını.
akp'li, chp'li belediyeler de yapsa yine alkış tutar, elimden geldiğince reklamını yaparım.
Türkçü faşolar ananı götünden siksin emi.

Güzel iş.
adamın ilk icraati, belediye bünyesindeki makam araçlarını satıp traktör almak oldu.

"passat mı çekelim yanlarına" diyen adamlara oy verenleri şaşırtır.
aleviler diye vurgulanırken merak ettim biz bakliyat üretimi sünnilere veya sağcılara özgü bir şey dedikte haberimiz mi yok?

919 ilçe belediyesinden birinin bakliyat üretmesi olayıdır.
diğer 918 ilçe halkı aç ve geri kalan ilçe belediyelerinin tamamı borç içinde yüzüyor. *

ayrıca her fırsatta kürdistan'ın özgür olması gerektiğinden dem vuranları iyi çalışıyorlar mantığı ile savunanların yarın ama adamlar gerçekten mağdur, haklı demeleri önünde hiçbir engel kalmamıştır.

edit: ek olarak öğrencilere burs veriyormuş, keşke milliyetçi belediyelerde yapsa imiş.
yapan pek çok belediye var. mhp'li olsun, chp'li olsun, akp'li olsun. hatta üniversite kazananlara burs harici laptop dağıtanları bile mevcut. görmek isteyene.
kendisi bölücü ve kürdistan yanlısı şerefsizin tekidir.

değil nohut, uzay aracı üretse bu gerçeği değiştirmez.

helal falan olmasın, kürdistan isteyenlere ne muamele yapılıyorsa aynısı yapılsın !
Para, dedikleri gibi öğrencilere ve eğitime harcanıyorsa helal olsundur.

Para; özgür kürdistanin! Sözde özgürlük savaşçısı, özde adi teröristlerine gidiyorsa zehir zıkkım olsun. Tarlası yansın.
Artı değer üretip paylaşana
selam, sevgi muhabbet...

Dünya görüşü ne olursa olsun.
Baştacıdır.

Komünist başkanı kutluyorum.
komünister insanara yardım etmez diye bir şey zaten yok ki. komünizmin temel fikri zaten eşitsizlik üzerine ve toplumda sorunun da kaynağı budur. mesela marx ı okursanız çatışma kuramında hep ekonomi temelli gider ve her şeyin özünde asında eşitsizliğin olduğunu vurgular. bu eşitsizlik zorlayıcı bir şekilde asında çatışmayı oluşturuyor çünkü senin kaynağın var ve sınırıysa bu kaynağı eşit dağıtmazsan sürekli birileri daha fazla oradan almak için çatışmaya girecektir. kapitalizmin rekabet komünizmin iş bölümü dediği şey aha da budur.
komünist biri bu kaynak orada dursun herkes ihtiyacı olanı alsın derken kapitalist biri hayır efendim o özel olsun ve herkes mücadele edip fazlasını alsın der. kapitaizm bu yüzden asla doymaz, komünizmde uzaktan bakınca rahatlık sağladığı için tembelleştirebilir.

yani adam komünistse zaten gidip lüks yaşamak, paraya para katmak, daha fazla zengin olmak gibi bir amacı yoktur. bu yüzden rant, dolandırıcılık peşinde koşmaz.
komünizmi de batıran bu duygular olmuş zaten.
burada hangi sistem daha doğrudur demiyorum komünist birinin zaten yardımsever olmaması gibi bir durumun mümkün olmadığını söylüyorum. komünizm herkesin incir zamanı incir yemesidir. evet. bunlar önemli şeyler ve şaşırmış gibi yapmanız komik olmuş.
(bkz: torku) bu ülkede zamanında tarım kooparatifleri vardı, çiftçi ürününü kendi değerlendirip aracıların kazığını hem kendi yemiyor hem halkı kazıkşatmıyordu. Örneğin bir zamanlar faal çalışan kendi market zinciri dahi olan karadeniz birlik var idi.
hep aynı fotoğraflar aynı haber ısıtıp ısıtıp tekrar sunuluyor.
başkanı tebrik ederim o ayrı konu.
Tarım bakanı vs. Ovacığın komünist belediye başkanı.

iyi ki tarım bakanı değilim
ilk kez ürettiği için eleştirilen bir insana tanıklık ettim.
ovacık halkı belediye başkanlarının önderliğinde üretmiş, ürettiğini satmış,
geliriyle de ilçedeki gençlerine burs verip, okutmuş.

ve mal bu durumu küçümseyip eleştiriyor.

not: siz nasıl manyaklarsınız oğlum.
başkan tunceli il başkanlığına aday bu sefer. umarım kazanır da bu furya cumhurbaşkanlığına kadar gider.
görsel