bugün

konya civarında ekseriyetle ramazanda tüketilen meşrubat.
Daha yaz gelmeden canım çekti, geçen yaz ne güzel her gün 2 lt içerdim.
ramazan yaza denk geldiyse iftarda da çok güzel gider buz gibi. canımda çekti ha şimdi.
üniversite yemekhaneleri ile hastanede hasta yemeklerinin vazgeçilmez tatlılarındandır. genellikle elma ve üzüm başı çekmektedir.
En sevdiğim türü şeftali ile yapılanıdır, taze mevyenin öncelikle kabuğu soyulur daha sonra şerbetle kaynatılıp konservelenir ve raflardaki yerlerini alır. Ayrıca soğuk tüketildiği zaman acayip ferahlatır.
an itibariyle çilekli olanından tükettiğim... ve bayıldığım türk mutfağında bulunan bir lezzet.
taze meyveden yapılan tatlı bir içecek. bir çeşit tatlı olarak da tanımlanabilir. kuru meyveden yapılanı ise hoşaftır.
iftar davetlerinde çocukken gaza gelmem sonucu bilmem kaç kase içerek sofranın yanından kusmama sebep olan içecek.

+hehehe bunuda içebilirmisin c?
-hıh tabiki içerim. glık glup glup ohhh bitti işte.
+vayy bee peki şunuda içebilir misin?
-öehh çocuk oyuncağı.glup glump glonk. fişşvvşş ohhh buda bitti.
+vay aq herife bak beee * lan şunu da iç helalsin diycem valla.
-hehehe peki. ver bakiyim glump glung glang...dur lan bi dakka!
+noldu lan?
-vvöööüürrğğğğgghhh.
*hhiiiiiiihhhhhhhh allah müstakını vermesin senin enik gibi emiiiii!
+puahahahaha.
-hay aq ben sizin yavv.
** (bkz: çocukken yapılan salaklıklar)
nesildaşım ciddi duruşlu arkadaşımız. makınada gördüm kendisini.eşiyle beraberdi hatta eşine sürmeli dangalağın biri sataşıyodu. bu arada hırbonun gözü kesmeyince gidip güvenliği çağırdı güvenliğin yanında kompostonun eşi olan solomonkane kardeşime "delikanlı ol" falan diye çıkışıyodu. artist nerdeyse mahfedecekti zirveyi allahtan komposto ve solomonkane kardeşlerimiz metin durduda lavuk çekti gitti.
4.nesil yazardır kendileri(nesildaşım)
(bkz: kompostoya hoşaf diyen insan modeli)*
Bitki artıklarından yapılan gübre
güncel Önemli Başlıklar