bugün

görsel
Aramızdan ayrılan değerli üstad.
11. nesil silik. daha dün mesajlaşıyorduk, bana teorilerini anlatıyordu, bugün baktım silik.

kendisi belki bu teorilere kafayı biraz fazlaca takmış biri, neyse uğurlar olsun.
görsel
göbekli değil de beli biraz yağlı. ben ona dedim ama karşıdan foto atma memelere fokus yap diye.

-ha bir erkek başka bir erkeğin vücudu hakkında yorum yapmamalı bence ama konuyu serdar açmış sonuçta. ortada bir suç varsa bence ona yüklenilmeli.

senin yüzünden güne ktm'linin mememelerini konuşarak başladım serdar, mutlusundur umarım.

umarım değmiştir yaptıklarına...
En eski düz dünya adamı. Bi sonraki ktm li aynasız. Şimdi de komple teoriler falan.

Sözlüğe göbekli fotolarını kaslı diye atması ile netleşti her şey.
(bkz: #41093599)

ilginç bir iddiası olan yazar.

Kanıtla görelim atmakla olmuyor bu iş.

O popo buraya gelecek.
yumurta yeme ve soyma teknolojileri anabilim dalı ordinaryüs profesör doçent doktor. harvard university tarafından fahri yumurtora verilmiş kendisine.
basit bir tahminle türkiye'nin yüzde sekseni.
tipik bir komplo teorisyeninin zeka seviyesine örnektir. http://www.youtube.com/watch?v=hv3YA3V59xg
aralarında paranoyakların da olduğu fakat gundilerin hiçbir zaman yaşayamayacağı duyguları yaşayan insanlardan her biridir. ne yazık ki türkiye nüfusunun yarısı kendini strateji uzmanı sanarak çevresindeki insanlara ahkam kesiyor. bunlar 2012'de kıyametin kopacağını sanmış olan ruh hastası insanlardır. her şeyin arkasında amerika var gibi düz bir düşünceye sahiptirler. şunun bunun arkasında amerika yok demiyorum. tamam diyelim ki arkasında amerika var, ama gerekli nedenleri sırala da sana hak verelim öyle değil mi. bir cümleyle açıklanacak şeyler değil bunlar. tembellikten, düşünce acizliğinden kaynaklanıyor hepsi. her neyse.

bazı insanlara göre ülke yöneticileri akşamları "sabah ola hayrola, bakalım yarın devran ne gösterecek" diyerek yataklarına girer, ertesi sabah radyo ve televizyonlardan ya da istihbarat raporlarından dünyada neler olduğunu öğrenirler ve gerekli politikaları üretirler. bu insanların 'olaylar devlet adamlarının kendi dışlarında gelişiyor' gibi komik düşünceleri vardır. mesela ırak kendi hesapları sonucu iran'a saldırır. ya da kürtler bazı hakların ihlalini gerekçe göstererek devlete başkaldırır. ne yazık ki ben/biz öyle düşünmüyorum/düşünmüyoruz. bize göre, özellikle küresel güçler son derece karmaşık ve gelişmiş mekanizmalarla dünyayı yönlendirirler. bu onların her istediğinin olacağı anlamına gelmez. ya her şeye rağmen hesap hatası yaparlar ya da karşılarındaki güçler amaçlarına ulaşmalarını engeller. ama bu, yön verme iradelerinin ve bunu gerçekleştirecek güçlerinin olmadığı anlamına da gelmez.

benim/bizim gibi insanlara komplo teorisyeni denir. bu ifadenin içinde biraz küçümseme ve alay gizlidir. biz de bu tür insanlara köylü deriz. çünkü köylünün geleceğe ait hiçbir hesabı olmaz. köylünün elde edeceği şey hava şartlarına, sele, suya, böceğe vs bağlıdır. dolayısıyla köylü bunları çok fazla kontrol edemez. önüne ne gelirse ona uygun küçük müdahalelerde bulunur ve kaderine razı olur. benim bütün sülalem de köylü, ordan biliyorum.

köylü olmak kolaydır ama komplo teorisyeni olmak zordur. her gün herkesin ne yapmak amacında olduğunu, bunun için hangi araçları kullanmak gerektiğini kestirmek gerekir. köylü gerçekçidir, günü yaşar. komplo teorisyenine göre bugün için yapılacak hiçbir şey yoktur. o sürekli geleceği yaşamak zorundadır.

komplocu adam devamlı senaryo üretir. türkiye'yi düşünürken dünyayı, onun içinde ortadoğu'yu ve bölgenin köşetaşı olan ülkemize nasıl bir gelecek öngörüldüğünü düşünür örneğin. bu bölgede haritaların mutlaka değişeceği düşüncesi bu kişi/kişilerin aklına bir plak gibi takılır kalır. çünkü bunu doğrulayan birçok işaretler vardır. kimse muhtelif yerlerinden sallamıyor netice itibari ile. küçük parçaları birleştirerek resim yapan bir çocuk gibi yeni haritaları keşfetmeye çalışır. bu sırada hissedilen korkuyu, heyecanı ve ümidi bir köylü yaşayamaz. köylüye göre önceden bir plan yoktur ve olmayan şey keşfedilemez.

bizim gibi adamların en büyük handikapı bu ülkenin insanı olmaktır. bu sebepten ötürü fıtratımıza, karakterimize göre ya çok kötümser tablolar çizeriz ya da gerçeği aşan iyimser geleceklerden söz ederiz. ortası yoktur.
son zamanlarda facebook, twitter gibi sosyal paylaşım alanlarını doldurmuşlardır. her gördükleri tek göze horusun gözü, üçgene masonluğun simgesi*, karışık şekillere sex damgasını basıp dünyada başarı kazanmış ne kadar varlık varsa mason, satanist, şeytan yakıştırması yapan. halkı korkutmak ve galeyana getirmekten ağırlaştırılmuş müebbet hapse çarpıtılması gereken insanlardır. bunları şehrin göbeğinde sallandırmalıdır.
zeyno baran başlığına yönlendirilmesi gereken başlık... ayrıca; iyi bir teorisyen olmanın şartlarından biri 'önemli olanının gerçek olmadığı, senin idda ve kanıtlarınla kendi savını ne kadar gerçek kılabilmendir'...