bugün

kantine de koloni halinde gider bu kızlar.
asla ve asla yanlıs anlasılmaması gereken kız grubudur. tamamiyle birbirlerinin zevklerine ve dıs gorunuslerine onem verdiklerinden koloni halinde giderler. tuvalette kücük ve büyük abdest salgılamanın dısında cok farklı eylemlerde bulunurlar. sac ve makyaj yapımı gibi. birbirlerine fikir verir, malzeme paylasımında bulunurlar.
tenhada yalnız kıstırılıp bu kızlara çıkma teklif etmek, deveye hendek atlatmak kadar zordu lise yıllarında.
grup şeklinde tuvalete gitmelerinin nedeni hala anlaşılamayan, bazı insanların ziyadesiyle merak ettiği bir konu.
- kanka içerde ne yapıolar acaba ya, çok merak ediyorum.
- ne yapıcaklar oğlum, makyaj tazeliyolardır." gibi muhabbetlerin döndüğüde görülmüştür.
bide bu kolonileşmeyi erkekler yaparsa ortaya çok daha komik bir tablo çıkar:
+salih abi ben tuvalete gidiyorum gelicen mi?
-ne o?vercen mi?
birbirlerini çişe tutuyorlardır.
-esra kalk ya lavaboya gidelim
-kızım kalk kendın git ya
-hadi yürü nolur bak sen de gidelim dersin ben gelmem
-iyi iyi tamam yürü.
muhtemelen tek başına tuvalete gitmeye üşenen kızların oluşturduğu gruptur. başka birinin çişi gelene kadar gitmez bunlar tuvalete (bkz: anca beraber kanca beraber)
ortamdan hep birlikte uzaklaşarak, ortam analizi yaparlar. ayrıca döndükten sonraki stratejilerini belirlerler kanımca.
tuvalette çok farklı kimliklere büründükleri tahmin edilen kızlardır. masada kırım kırım kırıtan, kasan kızlar; orada salıveriyorlardır muhakkak...
(bkz: kızlar tuvaletinde konuşulanlar)
(bkz: bi arkadaşa bakıp sıçıcam).
(bkz: laissez faire laissez passer)
Sürü psikolojisi. Lisedeyken bizim sınıfta öğle arası, yemek sonrası istisnasız her gün aynı saatte "kızlaaar tuvalete gidiyorum gelen vaaar mı?" diye bir bağıran bulunur ve tuvalete 8 kişilik heyet halinde giderlerdi.
lezbiyenliğin artmasıyla erkeklerin paranoyaklaştığı durumdur. *
(bkz: muslukoğulları)
dedikodu peşinde kızlardır.
makyaj tazelemeye giden kızlardır.
(bkz: burcucum çok güzel çıkmışsın)
bu kızlardan biri sıçarken diğeri maşrapaya su doldurur. öbürü döker. öbürü pış pışlar. bu bööyle gider.
savaşın kuralına uyan kızlardır..
madde 1 : asla yalnız yürümeyeceksin ( arkanda bıraktığın ters bir anını kolluyor olabilir )
madde 2 :unutma amazonların tek sığınakları tuvaletleridir.
vs gibisinden düşüncelere kapılan kızlar da olabilirler efendim.
yedikleri bişey dokunmuş olmalı diye düşündüren olay.
saklambaç oynayan kızlardan iyidir.
(bkz: makyaj tazeleme)
(bkz: saç yapma)
kapıda koloni halinde ellerinde çanta hırka gibi eşyalarla bekleyen erkekler bırakırlar..
tazelenen makyaj hakkında arkadaşını fikrine başvurmak isteyen kızlardır.

bazen de dedikodu amaçlı yapılır bu eylem.